Rezultate 1 la 2 din 2

Subiect: Vand Website de afiliere

  1. #1
    Avatarul lui I.Alex
    I.Alex este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    25
    Data înscrierii
    16th November 2011
    Posturi
    147
    Putere Rep
    25

    Implicit Vand Website de afiliere

    Website-ul in cauza este eRecenzii.ro, domeniu inregistrat la data de 2011-12-12

    Fiind site nou, abia pe la jumatatea lui ianuarie a inceput sa rankeze binisior in Google, atunci inregistrandu-se si primul comision. Site-ul ruleaza ca afiliat eMag iar comisioanele au continuat astfel:
    Ianuarie: comisioane platite: 14,37 Ron
    Februarie: comisioane platite: 240 Ron; comisioane anulate: 52,5 Ron
    Martie: comisioane platite: 332,85 Ron, comisioane anulate: 184 Ron
    Aprilie: 2 comisioane in valoare de 112,5 Ron - anulate


    -Vizitatorii nu au scazut, ba dimpotriva au crescut, toti sunt din Google si sunt in jur de 50-70 pe zi, conform Analytics.

    -Articolele (50 la numar) - toate sunt unice, avand intre 400-700 cuvinte si aproape toate rankeaza in prima pagina la cautarea " 'numele produsului' pareri"

    -Linkurile ce vin catre site sunt in general de pe site-uri related, in articole, cu exceptia directoarelor web(primele 50 de pe dirpedia) si a unui link de pe un site de stiri mondene, ce garantez ca va ramane acolo.

    In prezent site-ul are un singur banner sitewide, care poate fi oricand scos si vreo 2-3 articole catre site-uri cu scop de review, care nu cred ca incurca viitorul proprietar.

    Dezavantajul unui astfel de website este ca nu ai comisioane constante, 2 saptamani poti sa nu ai nimic, iar urmatoarea saptamana faci 10 comisioane.

    Avantajul unui astfel de website este ca din moment ce ai postat articol despre un anumit produs electronic acesta va fi cautat o lunga perioada de timp si fara sa exagerez as putea spune ca la 100 de articole(dublu fata de cate sunt acum) si castigul ar putea fi dublu. Fara a implica optimizare SEO deloc. Tot ca avantaj poate fi vazut si faptul ca poate aduce venit imediat dupa achizitie, fiind un fel de afacere la cheie.

    Eu m-am axat mult pe optimizarea OnSite si mai putin pe crearea linkurilor, cu toate ca aproape orice articol a primit un link din exterior, in afara de ultimele 10-15.

    Optimizarea OFFSite(minima) a fost facuta bazandu-ma pe cuvinte cheie precum: pareri, sugestii, recomandari, produse it, laptopuri. Potential are pentru foarte multe cautari si micronise, dar nu am timp de el. Daca ar ajunge in prima pozitie la majoritatea produselor urmat de cuvantul "pareri", traficul i s-ar dubla, cel putin.

    Orice articol ce se pune pe site este indexat in cateva minute, urmand ca in aproximativ o zi, deja sa rankeze la cautarea produsului+pareri pe prima pagina.

    Vand site-ul deoarece nu am timpul si vointa necesara sa ma ocup de el si nu vreau sa il vad ca pe alt proiect de al pe care nu l-am finalizat.

    Site-ul ruleaza pe Wordpress cu o tema gratis, putin modificata. Daca intrati pe pagina unui articol veti observa in sidebarul din dreapta o sectiune cu Articole asemanatoare - e pluginul YARPP putin modificat pt a afisa imagine si text.

    Suma pe care o cer vreau sa fie alcatuita din 4 cifre in RON - un pret corect si modest care sa denote valoarea site-ului, astept oferte pe pm si daca aveti intrebari le puteti posta fie aici - daca credeti ca sunt de interes general, fie pe pm.

    Paste Fericit!
    Ultima modificare făcută de I.Alex; 14th April 2012 la 23:17. Motiv: RON

  2. #2
    Avatarul lui I.Alex
    I.Alex este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    25
    Data înscrierii
    16th November 2011
    Posturi
    147
    Putere Rep
    25

    Implicit

    Topic inchis. Il voi pastra eu.

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 6th August 2012, 09:24
  2. [Vand] Site de afiliere
    De Vali D în forumul Website-uri
    Răspunsuri: 4
    Ultimul Post: 10th April 2012, 16:59
  3. Vand site afiliere
    De MarianG în forumul Website-uri
    Răspunsuri: 1
    Ultimul Post: 5th April 2012, 11:49
  4. Vand site de afiliere
    De Roland în forumul Website-uri
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 5th January 2012, 16:32
  5. De vanzare 2 Website-uri pentru afiliere (2parale)
    De nexo în forumul Website-uri
    Răspunsuri: 15
    Ultimul Post: 11th December 2011, 10:33

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •