Citat Postat în original de casperel Vezi Post
Nu stiu daca-s paranoic, dar eu pe dedicat / vps nu instalez server FTP. Ori pun un script cu interfata web care-mi face update de pe SVN, ori folosesc WinSCP (pe portul SSH).
Casperel - yep, suntem paranoici. Aceasta este o masura extrem pe care o folosesc si eu dar dorm mai linistit noaptea. Ca script cu interfata web folosesc unul recodat si impacheat de mine intrun singur fisier (file management si mysql), dintrun fost webshell cu care a fost infectat unul din siteuri candva.