Rezultate 1 la 6 din 6

Subiect: Ce stiti despre clickjacking?

  1. #1
    Avatarul lui dexterz
    dexterz este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    24
    Data înscrierii
    17th June 2011
    Vârstă
    36
    Posturi
    54
    Putere Rep
    24


    Implicit Ce stiti despre clickjacking?

    Tehnica mai ales folosita in acest moment pentru like-uri cu toate ca facebook a introdus diferite moduri de al stopa, fenomenul inca mai functioneaza iar majoritatea antivirusilor nu il detecteaza.

    E un fel de blackhat din punctul meu de vedere.

    Ati incercat vreunul dintre voi?

    Pareri...

    informatii aici http://en.wikipedia.org/wiki/Clickjacking

  2. #2
    Avatarul lui N.Paul
    N.Paul este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    25
    Data înscrierii
    9th May 2012
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    31
    Posturi
    439
    Putere Rep
    25


    Implicit

    Sincer, din punctul meu de vedere nu se merită. În fond faci un vizitator să dea like la pagina de facebook, cu toate că acesta nu vrea. Eu personal urăsc astfel de tehnici, și pe deasupra nu îți aduc nici un beneficiu. Mai bine 10 fani ca au dat de bună voie LIKE și doresc să fie la curent cu ultimele postări pe site/blog decât 1000 de fani care odată ce-și vor da seama se vor dezabona sau pur și simplu nu vor băga mesajele în seamă.
    ░▒▓█▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀█▓▒░

  3. #3
    Avatarul lui edy12006
    edy12006 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    38
    Data înscrierii
    26th January 2009
    Locaţie
    Brasov
    Vârstă
    32
    Posturi
    3.260
    Putere Rep
    38


    Implicit

    Citat Postat în original de N.Paul Vezi Post
    Sincer, din punctul meu de vedere nu se merită. În fond faci un vizitator să dea like la pagina de facebook, cu toate că acesta nu vrea. Eu personal urăsc astfel de tehnici, și pe deasupra nu îți aduc nici un beneficiu. Mai bine 10 fani ca au dat de bună voie LIKE și doresc să fie la curent cu ultimele postări pe site/blog decât 1000 de fani care odată ce-și vor da seama se vor dezabona sau pur și simplu nu vor băga mesajele în seamă.
    Acelasi lucru l-as mentiona si pentru aplicatiile de pe facebook. Degeaba faci o aplicatie, sa zicem "Afla numele tau de indian" si aduni like-uri pentru o pagina pe care vinzi haine. Mai bine strangi fani targetati, care chiar au interes pentru produsele tale.

  4. #4
    Avatarul lui dexterz
    dexterz este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    24
    Data înscrierii
    17th June 2011
    Vârstă
    36
    Posturi
    54
    Putere Rep
    24


    Implicit

    Bineinteles conteza foarte mult sa ai fani targhetati dar sa zicem ca nu vinzi nimic .... ai un site de glume sa zicem la care ai nevoie de o baza de utilizatori facebook... acei utilizatori deja au ajuns pe site-ul tau si sunt interesati doar ca au dat un like fortat...

    Nu sunt de acord cu astfel de tehnici din moment ce mi s-a intamplat si mie.

  5. #5
    Avatarul lui edy12006
    edy12006 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    38
    Data înscrierii
    26th January 2009
    Locaţie
    Brasov
    Vârstă
    32
    Posturi
    3.260
    Putere Rep
    38


    Implicit

    Citat Postat în original de dexterz Vezi Post
    Bineinteles conteza foarte mult sa ai fani targhetati dar sa zicem ca nu vinzi nimic .... ai un site de glume sa zicem la care ai nevoie de o baza de utilizatori facebook... acei utilizatori deja au ajuns pe site-ul tau si sunt interesati doar ca au dat un like fortat...

    Nu sunt de acord cu astfel de tehnici din moment ce mi s-a intamplat si mie.
    Sa ai o astfel de pagina (bancuri, glume) nu prea te ajuta cu nimic. Mai bine faci ceva serios. Traficul mult dar care nu poate converti aproape nimic e degeaba. Mai bine o pagina cu 10.000 fani bine targetati decat una cu 500.000 likes dar de bancuri.

  6. #6
    Avatarul lui Mariusbg
    Mariusbg este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    12th October 2009
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    131
    Putere Rep
    28


    Implicit

    Diferenta la fanii veniti din aplicatii este ca au dat like de bunavoie si nesiliti de nimeni, pe cand celorlalti li s-a furat like-ul.
    Conversia depinde mult de domeniu...una este sa vinzi de ex. drujbe si sa ai 500.000 like-uri din care interesati poate 100, iar alta sa ai un magazin de fashion de care vor fi interesati un numar evident mai mare.
    Aici gasesti cel mai bun dictionar | Click aici pentru marturii nunta

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Răspunsuri: 17
    Ultimul Post: 26th August 2012, 16:18
  2. Ce stiti despre snippets?
    De edy12006 în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 9
    Ultimul Post: 15th July 2012, 01:13
  3. Ce stiti despre : msn loophole
    De w3bmaster în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 20th January 2009, 03:15
  4. Bunt.ro - ii stiti?
    De thefan în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 10th October 2008, 19:13
  5. Răspunsuri: 7
    Ultimul Post: 4th May 2008, 20:47

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •