Rezultate 1 la 10 din 10

Subiect: Review site please

  1. #1
    Avatarul lui midanius
    midanius este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    35
    Data înscrierii
    4th June 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    44
    Posturi
    291
    Putere Rep
    35


    Implicit Review site please

    Salutare, am sa va rog sa fiti sinceri, vreau pareri obiective despre site.Acasa
    Multumesc

  2. #2
    Avatarul lui Robert Radulescu
    Robert Radulescu este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    13th July 2013
    Locaţie
    Slatina, Romania
    Vârstă
    35
    Posturi
    22
    Putere Rep
    0


    2 out of 2 members found this post helpful.

    Implicit

    Desi simt o mica repulsie fata de pseudostiinte, o sa incerc.
    Arata binisor site-ul, destul de simplu, dar as sugera schimbarea modelului acela in dungi intr-o culoare simpla. Cred ca vizitatorilor le-ar "sari in ochi" mai repede numerele de telefon si meniul fara acele dungi.
    Si cred ca ar merge un buton pentru live chat chiar sub numerele de telefon...just a thought.

  3. #3
    Avatarul lui Robert
    Robert este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    98
    Data înscrierii
    7th August 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    48
    Posturi
    4.029
    Putere Rep
    98


    1 out of 1 members found this post helpful.

    Implicit

    O sa fiu dureros de sincer cu tine

    Din punct de vedere al designului : execrabil. Imi aduce aminte de siteurile de acu 7-10 ani.
    De ce intra varianta in engleza default? Crezi tu ca cei suficienti de creduli, adica targetul tau, vorbesc mai degraba engleza decat romana? Asta lasand deoparte faptul ca nu inteleg rostul versiunii bilingve.
    Ai pus pleasca aia de buton de plata cu paypal, dar nu specifici cati bani taxezi pentru o "consultatie" . Ah, ba da, dar a trebuit sa dau cateva clickuri sa aflu. Nu bun. In spatele siteului e o persoana fizica, o firma? Asta la o prima vedere.
    Daca te pot ajuta cu un sfat sau daca doresti o oferta de optimizare pentru siteul tau, da-mi un mesaj!

  4. #4
    Avatarul lui Robert Radulescu
    Robert Radulescu este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    13th July 2013
    Locaţie
    Slatina, Romania
    Vârstă
    35
    Posturi
    22
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Ciudat, mie mi-a aparut in romana, nu in engleza.
    Taxa pentru servicii se ghiceste intr-o ceasca de cafea pentru care se aplica, la randul ei, o taxa...

  5. #5
    Avatarul lui Alex`andra
    Alex`andra este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    24
    Data înscrierii
    28th June 2013
    Locaţie
    CLUJ
    Vârstă
    34
    Posturi
    31
    Putere Rep
    24


    1 out of 1 members found this post helpful.

    Implicit

    La mine intră tot în engleză. Pentru română, trebuie comutat manual. Indicat ar fi invers, în funcție de publicul țintă, care, cred eu, e vizat tot dintre românașii noștri.
    Liniuțele alea din background sunt nu doar enervante, dar și foarte obositoare, în special pentru noi, ăștia mai cu mulți ochi .
    O căsuță interactivă de chat ar fi foarte ok, în condițiile-n care, cât de cât, cineva ar avea timp și energie pentru o astfel de implicare.
    Meniul e cam micuț comparativ cu butoanele de share, care-s destul de măricele.
    Concluzie: Site-ul de prezentare e unul relativ simpluț. (părerea mea e una mai soft, nu chiar așa dureros de sinceră, ca a lui robyroy)

  6. #6
    Avatarul lui Alex Dumitru
    Alex Dumitru este deconectat Administrator
    Reputatie:
    64
    Data înscrierii
    20th April 2006
    Locaţie
    Pitesti / Bucuresti
    Vârstă
    37
    Posturi
    3.339
    Putere Rep
    64


    Implicit

    Si eu am aceeasi problema cu limba. Ma redirectioneaza pe engleza cand intru pe site.

    Backgroundul este foarte urat, iar sidebar-ul ar trebui sa fie tot pe fundalul alb. E foarte greu de citit in sidebar

    In plus am inteles prea usor care e rolul siteului. Initial am crezut ca e un simplu horoscop. Ai putea sa renunti la sidebar si sa te axezi pe un singur meniu, pentru ca nu ai nevoie de el. Fa continutul mai lat si evidentiaza clar ce-i oferi vizitatorului, care e pretul, cum sa cumpere si de ce sa cumpere de la tine.

  7. #7
    Avatarul lui Adrian T.
    Adrian T. este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    4th October 2010
    Vârstă
    44
    Posturi
    109
    Putere Rep
    0


    1 out of 1 members found this post helpful.

    Implicit

    Si pe mine tot pe Engleza ma duce.

    Nu sunt specialist dar ca simplu vizitator (potential cumparator) pot spune ca pagina nu-mi absolut deloc, culorile si fonturile sunt total neatractive iar asa cum spunea si robyroy mi-a luat 5 minute sa gasesc preturile. Poate ar trebui o categorie speciala in care sa fie afisate preturile cu optiunile de plata sun ele.

    Orice ai face, schimba culorile si fonturile ca nu sunt atractive deloc!

  8. #8
    Avatarul lui Havrince Daniel
    Havrince Daniel este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    31
    Data înscrierii
    12th March 2011
    Locaţie
    Baia Mare
    Vârstă
    35
    Posturi
    323
    Putere Rep
    31


    Implicit

    De ce ai la titluri Home sau Acasa?
    ★★ Produse artizanat marca Daniel Havrince si stiri din Maramures ★★

  9. #9
    Avatarul lui Robert
    Robert este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    98
    Data înscrierii
    7th August 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    48
    Posturi
    4.029
    Putere Rep
    98


    Implicit

    Citat Postat în original de Havrince Daniel Vezi Post
    De ce ai la titluri Home sau Acasa?
    Din acelasi motiv pentru care de pe frontpage lipseste H1 si H2?

    Serios acum @midanius, daca chiar vrei sa scoti bani din siteul asta, iti sugerez prieteneste sa razi tot si sa platesti pe cineva sa iti faca un site decent. E praf din punct de vedere estetic, e praf din punct de vedere seo. Daca insisti sa continui cu el in varianta actuala, nu va fi decat un sac fara fund in care vei investi ... si atat.
    Daca te pot ajuta cu un sfat sau daca doresti o oferta de optimizare pentru siteul tau, da-mi un mesaj!

  10. #10
    Avatarul lui Alex Dumitru
    Alex Dumitru este deconectat Administrator
    Reputatie:
    64
    Data înscrierii
    20th April 2006
    Locaţie
    Pitesti / Bucuresti
    Vârstă
    37
    Posturi
    3.339
    Putere Rep
    64


    Implicit

    Citat Postat în original de robyroy Vezi Post
    Din acelasi motiv pentru care de pe frontpage lipseste H1 si H2?

    Serios acum @midanius, daca chiar vrei sa scoti bani din siteul asta, iti sugerez prieteneste sa razi tot si sa platesti pe cineva sa iti faca un site decent. E praf din punct de vedere estetic, e praf din punct de vedere seo. Daca insisti sa continui cu el in varianta actuala, nu va fi decat un sac fara fund in care vei investi ... si atat.
    Sunt de acord. Sunt prea multe de schimbat ca sa merite munca.

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Rog review site
    De Catalin1987 în forumul Studii de caz
    Răspunsuri: 17
    Ultimul Post: 21st October 2013, 00:13
  2. Review site
    De Catalin1987 în forumul Subiecte pentru incepatori
    Răspunsuri: 3
    Ultimul Post: 15th October 2013, 17:17
  3. Rog un review la site
    De kestor în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 33
    Ultimul Post: 30th August 2013, 22:41
  4. Review Site-uri
    De blackangel32 în forumul Continut web
    Răspunsuri: 10
    Ultimul Post: 8th July 2010, 22:25
  5. Review of my Review site :)
    De Zargan în forumul Studii de caz
    Răspunsuri: 11
    Ultimul Post: 30th May 2007, 10:57

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •