Rezultate 1 la 3 din 3

Subiect: rewiew site www.motociclete-romania.ro

autosos este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    26
    Data înscrierii
    2nd June 2006
    Locaţie
    cluj-napoca
    Vârstă
    47
    Posturi
    182
    Putere Rep
    26

Implicit rewiew site www.motociclete-romania.ro

link : motociclete
    deci cam pe data de 1 iulie l-am lansat ... oficial ca sa zic asa.
    site-ul este de baza pentru anunturi vanzari-cumparari de motociclete, dar ca si proiect e sa-l aduc la rangul de portal moto. site-ul a fost facut de o firma din cluj la cerinta mea de la 0. de cateva zile s-a terminat de facut si URL revrite ,
    am inceput munca de chinez batran cu submitarea in directoare, o mica campanie de link exchange ( poate prea devreme, dar in fine .... )
    cuvintele cheie pt care optimizez sant atasate in acet post si in principiu ma scald pe undeva pe la sfarsitul primei pagini in rezultate si inceputul paginii 2. deocamdata pot sa zic ca as putea fii multumit, dar ma intereseaza in primul rand un review la optimizarea on page ca sa analizez si sa fac unele modificari pe unde si ce nu am facut bine. stiu ca mai am de munca mai ales in ceea ce priveste completarea bazei de date cu date tehnice , iar la partea cu forum inca nu am facut nimic. am considerat ca e prea devreme si deocamdata la cca 50-60 unici pe zi nu cred ca o sa se populeze.
    deci review la seo on page, si tot ce mai considerati voi ca lipseste si e necesar. va rog luati piatra si loviti . fiti duri
    Imagini atașate Imagini atașate

deadworldisee este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    25
    Data înscrierii
    6th April 2008
    Locaţie
    iasi
    Vârstă
    33
    Posturi
    1.034
    Putere Rep
    25

Implicit

cred ca numele domeniului era mai bun vanzari-motociclete.ro decat motociclete-romania.

cuvantul romania nu prea are ce cauta prin link.Acelasi efect il poti obtine adaugand romania in titlu + tld .ro
    Si titlul poate fi optimizat pentru o eficienta mai mare SEO pt toate keywordurile care le ai in el momentan in 'Anunturi motociclete second hand de vanzare'. Daca faci asta o sa simti destul de bine diferenta.

Pagina asta nu are ce cauta " http://www.motociclete-romania.ro/in...tion=parteneri ".Daca ai de gand sa adaugi mai multe linkuri externe acolo, sa stii ca nu e o idee buna.Daca doresti sa o tii nui pune link back de pe home si paginile pe care vrei sa le cresti in SERPS(ma refer la cele cu prioritate)

Nu inteleg rostul la pagina cu jocuri pe un site nisat pentru vanzari si anunturi de motociclete... Dpdv SEO pagina respectiva nu o sa aiba nici un rezultat in SERPS fiindca nu are nici o relevanta cu situl in sine si paginile care linkeaza catre dansa.

autosos este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    26
    Data înscrierii
    2nd June 2006
    Locaţie
    cluj-napoca
    Vârstă
    47
    Posturi
    182
    Putere Rep
    26

Implicit

era desigur. is de acord cu tine 100 %. doar ca e ocupat .am cautat aproape 2 zile un nume de domeniu . din pacate cele mai bune ..... sant inregistrate deja.
    si am vrut sa gasesc 3 care sa fie aprox la fel. pt ca proiectul cuprinde 3 site-uri ( acesta cu motociclete, unu cu masini si unu cu camioane) . am luat ce am gasit. cred ca ai observat ca nici nu optimizez pt motociclete romania. ca nu e targhetat aproape de loc.
    ref la titlu o sa incerc varianta propusa de tine, dar sa mai aud niste pareri.
    pagina de parteneri am pus-o direct din index , in ideea in care, atunci cand va avea PR va conta un pic in link-exchange . nu stiu daca-i o idee foarte rea sau e buna. in link-building eu fac si link-exchange ca tehnica de promovare.
    pagina cu jocuri e tot pe tematica moto.e pentru diversitate. ca si cea de stiri moto . doar jocuri cu moto o sa pun acolo. ideea a fost ca daca vizitatorul se plictiseste sa mai stea un pic pe site. mai creste bounce rate-ul un pic. pot optimiza respectiva pagina ( pagini daca pun mai multe jocuri ) cu link-uri externe cu ancora potrivita. dar nu e o prioritate chiar acuma. am pus si date tehnice pentru ca acolo va fii o enciclopedie , un catalog cu marci si modele de motociclete.
    mi se parea prea fad ( sau cum sa zic ... sec , golut ) sa las doar strict site de anunturi fara sa mai fie si ceva ...hmmm...cum sa le zic ..ceva extra-uri in el. cam asta a fost si cu pagina de jocuri. ceva content diversificat.
    multumesc pt analiza , timpul petrecut ca sa raspunzi si idei. mai astept si alti colegi sa ridice piatra

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Răspunsuri: 13
    Ultimul Post: 19th November 2010, 19:34
  2. Unde pot vinde un site in Romania ?
    De Adry în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 10
    Ultimul Post: 25th March 2009, 11:42
  3. Vand site web www.forum-romania.com
    De johnyk_vl în forumul Website-uri
    Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 16th December 2008, 18:09
  4. Legislatie site-uri adult in romania