Pagina 1 din 3 123 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 21

Subiect: Inchisoare pentru comentarii ofensive

  1. #1
    Avatarul lui 100R
    100R este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    38
    Data înscrierii
    1st December 2010
    Posturi
    749
    Putere Rep
    38


    Implicit Inchisoare pentru comentarii ofensive

    Condamnați la închisoare din cauza unor comentarii de pe Facebook.

    ... Recent, câțiva tineri utilizatori Facebook au fost condamnați la închisoare pentru postări inadecvate.
    În unele situații aceste mesaje erau ofensive însă de cele mai multe ori erau doar „glume proaste”.
    Condamnați la închisoare din cauza unor comentarii de pe Facebook. Citiți aici poveștile lor | Ziarul Financiar

  2. #2
    Avatarul lui O. Cosmin
    O. Cosmin este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    24
    Data înscrierii
    16th March 2013
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    37
    Posturi
    332
    Putere Rep
    24


    Implicit

    Un articol care scade drastic credibilitatea site-ului, cel putin in ochii mei.

  3. #3
    Avatarul lui Tom
    Tom
    Tom este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    127
    Data înscrierii
    25th September 2010
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    46
    Posturi
    3.169
    Putere Rep
    127


    Implicit

    “O să arunc în aer o grădiniță întreagă, mă voi uita la sângele nevinovaților cum curge și voi mânca inima unuia dintre ei”. ?

    Merita puscaria? Fie si o declaratie la misto, omul e dus!

    Si daca posteaza pe facebook, ce? Poate posta si un afis in scara blocului, atat timp cat este public, e normal sa-l verifice cineva daca are toate "optiunile" functionale.
    Nu trimite PM cu intrebari, posteaza pe forum! Nu ofer sfaturi, audit sau raspunsuri pe PM.

  4. #4
    Avatarul lui Robert
    Robert este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    94
    Data înscrierii
    7th August 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    46
    Posturi
    4.027
    Putere Rep
    94


    Implicit

    Citat Postat în original de Tom Vezi Post
    “O să arunc în aer o grădiniță întreagă, mă voi uita la sângele nevinovaților cum curge și voi mânca inima unuia dintre ei”. ?

    Merita puscaria? Fie si o declaratie la misto, omul e dus!
    @Tom, e clar ca e dus tare cu sorcova, dar sa bagi un om la puscarie pentru o declaratie ... C' mon....
    Daca te pot ajuta cu un sfat sau daca doresti o oferta de optimizare pentru siteul tau, da-mi un mesaj!

  5. #5
    Avatarul lui Tom
    Tom
    Tom este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    127
    Data înscrierii
    25th September 2010
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    46
    Posturi
    3.169
    Putere Rep
    127


    Implicit

    Citat Postat în original de robyroy Vezi Post
    @Tom, e clar ca e dus tare cu sorcova, dar sa bagi un om la puscarie pentru o declaratie ... C' mon....
    Vrei sa-l bagi dupa, pe viata?
    Nu trimite PM cu intrebari, posteaza pe forum! Nu ofer sfaturi, audit sau raspunsuri pe PM.

  6. #6
    Avatarul lui Robert
    Robert este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    94
    Data înscrierii
    7th August 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    46
    Posturi
    4.027
    Putere Rep
    94


    Implicit

    Citat Postat în original de Tom Vezi Post
    Vrei sa-l bagi dupa, pe viata?
    Bre, legal nu ai nici o acoperire. Daca io-ti spun la o bere, sa ma dau mare, ca o sa ma duc la curve si daca nu imi place serviciul o strang pe aia de gat, ma bagi la puscarie, chit ca eu dupa ce ies din carciuma beat mort, adorm in sant?

    Edit: A... ok, daca in urma declaratiei aluia, ii faci o pechezitie si gasesti acas'la el doua kile de nitroglicerina, da, e clar ca il poti baga la zdup, ca doar nu o folosi substanta aia pentru masaj erotic, dar asa, pe vorbe .... e cam abuz.
    Daca te pot ajuta cu un sfat sau daca doresti o oferta de optimizare pentru siteul tau, da-mi un mesaj!

  7. #7
    Avatarul lui Tom
    Tom
    Tom este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    127
    Data înscrierii
    25th September 2010
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    46
    Posturi
    3.169
    Putere Rep
    127


    Implicit

    Citat Postat în original de robyroy Vezi Post
    Bre, legal nu ai nici o acoperire. Daca io-ti spun la o bere, sa ma dau mare, ca o sa ma duc la curve si daca nu imi place serviciul o strang pe aia de gat, ma bagi la puscarie, chit ca eu dupa ce ies din carciuma beat mort, adorm in sant?

    Edit: A... ok, daca in urma declaratiei aluia, ii faci o pechezitie si gasesti acas'la el doua kile de nitroglicerina, da, e clar ca il poti baga la zdup, ca doar nu o folosi substanta aia pentru masaj erotic, dar asa, pe vorbe .... e cam abuz.
    Roby e un tepar, aveti mare grija cu el, va ia toti banii, si dupa dispare! NU apelati la roby, aveti mare grija, a pacalit mii de oameni.

    Ce parere ai? Iti stric afacerea, daca fac afirmatia asta pe net, prin toate mijloacele? Te deranjeaza? Ce ai vrea sa patesc?
    Nu trimite PM cu intrebari, posteaza pe forum! Nu ofer sfaturi, audit sau raspunsuri pe PM.

  8. #8
    Avatarul lui O. Cosmin
    O. Cosmin este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    24
    Data înscrierii
    16th March 2013
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    37
    Posturi
    332
    Putere Rep
    24


    Implicit

    Citat Postat în original de Tom Vezi Post
    Roby e un tepar, aveti mare grija cu el, va ia toti banii, si dupa dispare! NU apelati la roby, aveti mare grija, a pacalit mii de oameni.

    Ce parere ai? Iti stric afacerea, daca fac afirmatia asta pe net, prin toate mijloacele? Te deranjeaza? Ce ai vrea sa patesc?
    Iti poate cere daune in civil, dar nu te va putea baga niciodata in puscarie pentru asta.

    TOM, promite-mi ca nu ma vei actiona in civil si nu te vei constitui parte civila intr-un proces penal, si iti garantez ca te voi denigra fara ca tu sa ma poti baga in puscarie.

    Articolul ala e probabil rezultatul unei traduceri nefericite si a unei lipse crase de cunostinte juridice.

    De exemplu poti fi condamnat daca spui pe o retea de socializare ca i-ai bagat lui x o surbelnita in ochi si in urma socului acesta a murit, daca se dovedeste ca un om a fost omorat astfel, si pe langa autodenuntul tau mai exista si alte probe ca tu esti faptuitorul, dar vei fi condamnat pentru omor si nu pentru "POSTARE DE MESAJE PE FACEBOOK".

  9. #9
    Avatarul lui Tom
    Tom
    Tom este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    127
    Data înscrierii
    25th September 2010
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    46
    Posturi
    3.169
    Putere Rep
    127


    Implicit

    @ cosmin. Articolele sunt traduse 100% din cazuri, si sunt prost traduse, dar esenta este aceeasi.

    Amenintarea de orice fel, eu o consider infractiune. Indiferent ca erai beat, drogat sau nu, ma afecteaza direct. Faptul ca ajungi la puscarie sau nu, depinde de legile fiecarei tari. Dar eu altceva incerc sa exemplific.

    Sunt cauzuri si cazuri. Daca tu ma denigrezi, si-mi falimentezi afacerea, eu cer daune, pe care nu le poti plati. Ce decide instanta? Ca asta e, m-ai ruinat, ai distrus 100 de locuri de munca (oameni), dar pt ca tu esti "pierde vara", asta e?

    Daca tu suni acum la 112 si zici ca e o bomba in mall la craiova, si te amuzi tare cu "baietii", cei care intra in panica, sau cei care pierd timp si bani(inchiderea mall-ului, pompierii, genistii, politie.etc), ce zic? Era o gluma ?

    Eram si noi "ca baietii" si am vrut sa ne amuzam! Nu mai bine faci tu 6 luni de "parnaie" ca sa te distrezi cu "baietii"?

    Off: nu, nu-ti dau voie, fie ca ai probe clare. Iti dau voie sa ma dai in judecata, dar nu sa ma denigrezi cum crezi tu ca e "ok", pentru tine. Daca castigi, poti posta un "press release", altfel NU.

    Off, off: cerga abia asteapta sa ma denigreze moka
    Ultima modificare făcută de Tom; 13th July 2013 la 19:34.
    Nu trimite PM cu intrebari, posteaza pe forum! Nu ofer sfaturi, audit sau raspunsuri pe PM.

  10. #10
    Avatarul lui O. Cosmin
    O. Cosmin este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    24
    Data înscrierii
    16th March 2013
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    37
    Posturi
    332
    Putere Rep
    24


    Implicit

    Citat Postat în original de Tom Vezi Post
    @ cosmin. Articolele sunt traduse 100% din cazuri, si sunt prost traduse, dar esenta este aceeasi.

    Amenintarea de orice fel, eu o consider infractiune. Indiferent ca erai beat, drogat sau nu, ma afecteaza direct. Faptul ca ajungi la puscarie sau nu, depinde de legile fiecarei tari. Dar eu altceva incerc sa exemplific.
    Tocmai asta e problema, ca in cazul asta cel care ameninta pe facebook, poate fi inchis pentru comiterea infractiunii de amenintare si nu pentru ca a fost nesimtit pe facebook. Poti sa citesti, te rog, titlul topicului asta ? Iti sugereaza aceeasi idee cumva ?

    Apropo de ce se intampla atunci cand obti in instanta daune materiale si cel care cade in pretentii nu are de unde sa iti achite sumele respective.Singurul lucru inteligent din sistemul juridic american e ca atunci cand cineva nu are bani sa isi plateasca amenzile, fie face puscarie, fie munceste in folosul comunitatii, pana isi achita datoriile. La noi nu e posibil pentru ca am prevazut in Constitutie ca nimeni nu poate fi fortat sa munceasca.

Pagina 1 din 3 123 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Caut Prestator Servicii Seo pentru comentarii pe bloguri!
    De Pîrvan Marian în forumul Servicii web / Jobs
    Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 21st April 2013, 17:04
  2. Caut colaborator pentru comentarii pe bloguri
    De lancetti în forumul Servicii web / Jobs
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 10th April 2013, 16:23
  3. Caut persoana pentru comentarii
    De Maldinii în forumul Servicii web / Jobs
    Răspunsuri: 4
    Ultimul Post: 25th April 2012, 10:59
  4. Caut persoana pentru postare comentarii
    De Havrince Daniel în forumul Servicii web / Jobs
    Răspunsuri: 8
    Ultimul Post: 10th December 2011, 16:13
  5. Pentru cei care au primit comentarii indoielnice de reputatie
    De Cristian Mezei în forumul Discutii administrative
    Răspunsuri: 3
    Ultimul Post: 2nd April 2008, 22:04

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •