Rezultate 1 la 2 din 2

Subiect: Posibil Spam

kather este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    3rd March 2008
    Posturi
    3
    Putere Rep
    0

Implicit Posibil Spam

Salut,

sunt nou pe forum si am o nelamurire in legatura cu un site. Am vazut acum cateva zile pe www [.] epariuri [.] ro in footer in jur de 30 linkuri. Toate bune si frumoase pana aici, insa ulterior am observat ca toate linkurile duc catre domenii cu acelasi content. Practic s-a copiat frontpage-ul de pe situl "mama" pe toate domeniile detinute probabil de acel administrator. Intrebarea mea este urmatoarea:

Se considera spam modul de promovare ales de www [.] epariuri [.] ro ?

Mersi anticipat!

kather este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    3rd March 2008
    Posturi
    3
    Putere Rep
    0

Implicit

Tin sa cred ca toti cei care au vazut acest topic nu mi-au putut raspunde deoarece intrand pe siteul www [.] epariuri [.] ro nu au gasit nimic in footer,deci nimic in neregula,insa administratorul acestui site probabil a vazut nelamurirea mea si a scos toate acele linkuri pt nici o suspiciune,insa am retinut un link si anume www[.]epariu[.]ro din cele puse in footer si am facut un print pt orice dubiu
    (http : / / img381.imageshack.us/my.php?image=dovadaol9 . jpg - print-ul cu pagina in cauza)
    deci dupa cum puteti vedea am aproximativ 8-9 taburi deschise cu linkuri diferite luate de jos din footer cu aceiasi sursa si dupa cum spuneam practic s-a copiat frontpage-ul de pe situl "mama" pe aproape toate domeniile detinute probabil de acel administrator,acum ca am clarificat aceasta problema,intrebarea mea ramane aceasi.Se considera spam modul de promovare ales de www [.] epariuri [.] ro ?
    Mersi anticipat!

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. un posibil client
    De No_name în forumul Client side
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 28th June 2009, 12:24
  2. Posibil adsense?
    De Mezzu în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 6
    Ultimul Post: 3rd February 2008, 13:05
  3. Posibil spam sau ...
    De mariusbatrinu în forumul Servicii web / Jobs
    Răspunsuri: 11
    Ultimul Post: 10th December 2007, 13:43
  4. este posibil?
    De pts în forumul Server side
    Răspunsuri: 5
    Ultimul Post: 1st September 2007, 22:39
  5. E posibil in adwords
    De Marius Mailat în forumul Google