Pagina 4 din 4 PrimulPrimul ... 234
Rezultate 31 la 38 din 38

Subiect: Reclama de la AdNow

O. Cosmin este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    11
    Data înscrierii
    16th March 2013
    Locaţie
    Craiova
    Vârstă
    30
    Posturi
    285
    Putere Rep
    11

Implicit

Citat Postat în original de Robert1427 Vezi Post
    Adnow face plăți. Eu colaborez cu ei din noiembrie 2016 și n-am avut probleme
    M-ai convins! O sa imi fac si eu cont pentru ca apreciez efortul de a iti face cont pe Seopedia doar pentru a ne spune asta.

Ca sa nu fiu complet off topic ... iti poti alege reclamele care apar pe site!? Adica poti evita reclamele alea gretoase cu negii si alte chestii!? Eu daca le vad pe un site a doua oara nu mai intru pe el.
    Ultima modificare făcută de O. Cosmin; 7th February 2017 la 18:50.

AntonioTony este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    48
    Data înscrierii
    9th February 2011
    Locaţie
    Brasov
    Vârstă
    35
    Posturi
    905
    Putere Rep
    48

Implicit

Cu privire la mesajul meu de acum cateva zile, a fost o eroare de moment, acum ma pot loga si mi-au trimis si banii. Deci sunt ok momentan

Citat Postat în original de O. Cosmin Vezi Post
    iti poti alege reclamele care apar pe site!? Adica poti evita reclamele alea gretoase cu negii si alte chestii!? Eu daca le vad pe un site a doua oara nu mai intru pe el.
    Poti alege daca vrei continut explicit sexual sau nu. In rest nu poti controla ce reclame apar.
    Fac teste cu acest curs valutar euro si dolar. Ma gasiti pe www.seoads.org.

tiroid este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    6th September 2013
    Vârstă
    30
    Posturi
    60
    Putere Rep
    0

Implicit

Revin si eu cu un feedback dupa ce am testat adnow.com aproximativ 2 saptamani.

Am pus widgeturile pe 2 site-uri (ambele de mare calitate, cateva mii de articole unice destul de bine scrise +700 cuvinte, proportie de advertoriale undeva la 2-3%..etc.).
    La 10.000 de afisari/zi am reusit sa obtin aproximativ 5$/zi cu un CTR de aproximativ 2%.

E foarte important de urmarit cum evolueaza site-ul ca si pozitionare in Google in urma asocierii cu AdNow. Layout-ul pe care il folosim pe site-urile noastre permite afisarea a 3-4 bannere diferite fara sa fie deloc deranjante si aglomerate. Dupa ce am schimbat AdSense-ul cu bannere din 2performant si profitshare am observat o scadere a traficului obtinut din organic cu 10-15% (pentru 5 site-uri diferite, pe nise diferite). E posibil ca asocierea cu AdNow "sa coste" si mai mult, si chiar o sa monitorizez in perioada urmatoare.

O alternativa ar fi Taboola, doar ca accepta site-uri cu minim 500.000 de afisari/luna. E posibil sa accepte si o retea de site-uri daca depasesc 500k impreuna avand in vedere ca site-urile din tara noastra au continut in limba locala si practic sunt orientate catre o piata mai restransa.

soferiauto este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    9th February 2017
    Vârstă
    24
    Posturi
    39
    Putere Rep
    0

Implicit

si eu am colaborat cu cei de la adnow si nu am avut probleme. am primit banii cu o mica intarziere, dar i-am primit.

Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    6th September 2013
    Vârstă
    30
    Posturi
    60
    Putere Rep
    0

Implicit

Revin cu un update pentru cei interesati de AdNow pe site-urile romanesti dupa ce am tot discutat cu ei si m-am lamurit.

Se plateste la CPC, iar cpc-ul de baza de la care se pleaca pentru un site nou inscris este de 0.023$. In functie de performantele site-ului poate urca pana la 0.045$.
    Widgeturile fiind de forma "related articles" se preteaza si au CTR bun pe site-uri de continut, bloguri .. samd. Dintre site-urile f.mari am vazut ca cei de la Realitatea ii folosesc.

alex11b este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    15th December 2015
    Posturi
    21
    Putere Rep
    0

0 out of 1 members found this post helpful.

Implicit

Este ok Adnow dar recomand Mgid pentru site-uri cu trafic mare,eu folosesc de peste un an si sunt mai multumit decat cu Adnow

Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    6th September 2013
    Vârstă
    30
    Posturi
    60
    Putere Rep
    0

Implicit

Nu e deloc ok Mgid, am testat la recomandarea lui alex11b, are doar ads-uri de pe .com, cu texte in lb Engleza si CTR-ul este f.f.mic.

alex11b este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    15th December 2015
    Posturi
    21
    Putere Rep
    0

Implicit

Citat Postat în original de tiroid Vezi Post
    Nu e deloc ok Mgid, am testat la recomandarea lui alex11b, are doar ads-uri de pe .com, cu texte in lb Engleza si CTR-ul este f.f.mic.
    Eu il folosesc pe un site romanesc.Am specificat ca este peste site-uri cu trafic mare(trafic mare insemnand peste 15 mi de unici pe zi),da are reclame atat in engleza cat si in romana .CTR-ul mie mi se pare ok nu stiu cat l-ai testat tu dar statisticile complete apar dupa 24 de ore.

Pagina 4 din 4 PrimulPrimul ... 234

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Reclama pe tricou
    De Vipe în forumul Metode de promovare, Analiza trafic.
    Răspunsuri: 61
    Ultimul Post: 5th March 2011, 20:17
  2. Reclama MV
    De Hyuga în forumul Link-uri/Bannere
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 13th November 2010, 13:24
  3. intrebare reclama pop-ups si pop-under
    De giovanni12345 în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 12
    Ultimul Post: 1st November 2009, 18:39
  4. Vand reclama CPM
    De Cristi G în forumul Link-uri/Bannere
    Răspunsuri: 1
    Ultimul Post: 12th September 2009, 10:00

Permisiuni postare

• Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •