Rezultate 1 la 3 din 3

Subiect: www.clicksmatrix.com

  1. #1
    Avatarul lui alphadesign
    alphadesign este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    35
    Data înscrierii
    8th May 2005
    Posturi
    63
    Putere Rep
    35


    Implicit www.clicksmatrix.com

    www.clicksmatrix.com

    Un site care contine, printre altele, si PTC (paid to click).
    In sectiunea "Deposit for PTC" puteti depune 5$, 10$, 25$ si 50$ si costul pentru un click il puteti stabili la $0.001, $0.002, $0.003, $0.005 sau $0.010. Asadar, daca depuneti 5$ si stabiliti pretul pentru un click la $0.001, veti avea 5000 de vizitatori. In cat timp, asta nu mai stiu.

    Oricum, reclama in felul asta nu va atrage, cel mai probabil, vizitatori interesati direct de ceea ce ofera site-ul dumneavoastra si banuiesc ca intelegeti de ce. Totusi, 5$ pentru 5000 de vizitatori e foarte bine.

    P.S.: Nu prea sunt utilizatori romani pe acest site, asadar e recomandat ca site-ul pentru care platiti sa fie in engleza.

  2. #2
    Avatarul lui Bruzli
    Bruzli este deconectat Administrator
    Reputatie:
    40
    Data înscrierii
    25th April 2005
    Locaţie
    Oradea
    Vârstă
    45
    Posturi
    980
    Putere Rep
    40


    Implicit

    Reclama de genul asta nu prea cred ca e rentabila.

    Ma intereseaza utilizatori dar nu de oricare. Adica targeted. Daca am site de turism sunt interesat sa ajunga pe el cei care sunt interesati de asa ceva.

    Ma intereseaza 5 utilizatori care cauta oferte de turism, decat 10.000 care intra vad pagina si dau close apoi.

  3. #3
    Avatarul lui mitrutz
    mitrutz este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    31st July 2005
    Posturi
    13
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Este pierdere de timp, energie si ..bani cu "afaceri" in genul www.clicksmatrix.com

    Daca ai un site din care vrei sa scoti bani (cu scop comercial) trebuie sa ai vizitatori targetati ...mie imi place sa spun supertargetati
    Atunci cand targetarea se face cu cap si profitul poate fi PROGRAMABIL in functie de piata in care functionezi sau in care doresti sa intrii !

    Atunci cand descoperi secretele (sau le inveti) este doar o joaca a cifrelor, teoria probabilitatilor aplicandu-se excelent !


    mitrut stanoiu
    httt://ro.cheaptemplates.ws
    Ultima modificare făcută de Krumel; 28th May 2006 la 06:29.

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •