Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 12

Subiect: Promovare site pe bucati dinstup.ro, pareri..

Aradean este deconectat Banned
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    2nd January 2011
    Locaţie
    Arad
    Vârstă
    31
    Posturi
    334
    Putere Rep
    0

Lightbulb Promovare site pe bucati dinstup.ro, pareri..

Nu stiu daca m-am exprimat chiar corect " pe bucati" dar cam asa inteleg eu cea ce vreau sa fac.
    Vreau sa promovez key. miere de albine si m-am gandit sa promovez alaturi de link-ul unde sa afla articole despre miere de albine dinstup.ro/miere-de-albine si sa inscriu in primele 150 directoare de pe dirpedia.ro, si dupa pentru pastura dinstup.ro/pastura si tot asa pentru fiecare key. ar functiona mai bine decat sa inscriu key. miere de albine cu link de baza al site-ului dinstup.ro ??..
    Si daca ii buna ideea mea de promovare, cand inscriu in directoare key. miere de albine cu link dinstup.ro/miere-de-albine sa postez alaturi de o descriere specifica mieri de albine? sau alaturi de descrierea de baza pe care o are site-ul dinstup.ro ..?

Daniel Mocan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    27
    Data înscrierii
    6th September 2010
    Locaţie
    Turda (Cluj)
    Vârstă
    39
    Posturi
    282
    Putere Rep
    27

1 out of 1 members found this post helpful.

Implicit

Nu o sa poti sa inscrii in directoare web decat root-ul domeniului, nu deep link, adica o sa iti scrie site-ul cu link catre dinstup.ro si nu catre dinstup.ro/miere de albine.
    Ce poti sa faci este sa iti faci 5-10 descrieri pentru site-ul tau.
    Faci ceva de genul si rotezi ancora. Adica pentru ancora/keyword-ul miere de albine, trebuie sa faci o descriere care sa contina cuvinte cheie miere de albine si descrie protrivita pentru acest cuvant cheie.
    Pentru ancora Pastura faci o descriere despre Pastura, care sa contina cuvinte cheie in legatura cu pastura.
    ...
    Sa nu faci backlink-uri doar pentru keyword-uri miere de albine si pastura, diversificale.

Ti-as recomanda sa folosesti

--- Later Edit --- (ca mi-a fost lene sa apas "Edit")

Cred ca am vrut sa zic sa folosesti 5-10 cuvinte cheie pentru ancore .

Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    2nd January 2011
    Locaţie
    Arad
    Vârstă
    31
    Posturi
    334
    Putere Rep
    0

Implicit

Pai o sa il promovez pentru: miere de albine, pastura, polen, venin de albine, laptisor de matca, apiterapie, produse apicole mai multe.. Dar vreau sa le iau pe rand sa promovez ancora: miere de albine pana ajunge pe prima pagina dupa polen dupa pe rand asa fiecare ii bine asa?
    Si credeam ca pot sa pun si categoria in directoare.. dar merge si asa sa inscriu in 200 directoare cu ancora: miere de albine cu descriere despre miere si tot cu link dinstup.ro o sa imi pot urca asa site-ul pe ancora respectiva? si sa le iau pe rand asa pe fiecare? Ce alte metode as mai putea sa incerc?

tiberiur este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    26th September 2010
    Locaţie
    Cluj
    Vârstă
    32
    Posturi
    455
    Putere Rep
    28

Implicit

Daca ti asa de mult la directoare inscrie site-ul in fiecare zi intr-un numar de maxim 20 de directoare asta ca sa nu ai surprize neplacute, incet da sigur. Parere mea este sa schimbi zilnic titlul, descriere si cuvintele cheie pentru directoare. Deci 20 cu un titlu, 20 cu alt titlu. Tot asa pana ce incepi sa acaparezi toate cuvintele cheie pentru care vrei sa optimizezi. Dupa ce ti-ai terminat directoarele ai putea sa te focusezi pe un numar de 2,3 cuvinte cheie pentru care vrei prima pozitie sau locuri cat mai fruntase.
    .

Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    2nd January 2011
    Locaţie
    Arad
    Vârstă
    31
    Posturi
    334
    Putere Rep
    0

Implicit

Bun am inteles, deci azi 20 directoare cu ancora: miere de albine maine inscriu pentru pastura si tot asa.. ?
    Si care ar fi alte modalitati inafara de director web pentru a imi promova ancorele?
    Si este directoare web care imi accepta si dinstup.ro/miere-de-albine care imi accepta asa ii bine sa pun link direct la categoria unde se afla articolele despre miere de albine sau sa las dinstup.ro ??

Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    26th September 2010
    Locaţie
    Cluj
    Vârstă
    32
    Posturi
    455
    Putere Rep
    28

Implicit

1. Exact la asta m-am referit. Cel mai bine e intercalarea lor asa decat cum vroiai sa faci initial.
    2. Uite aici 100 de metode de link-building: 100 de metode de a obtine linkuri - SEO - Optimizare web.
    3. Sunt directoare care accepta si link deep (link-uri interioare din site-ul tau). Cand intalnesti astfel de directoare in acele campuri iti pui link-uri impreuna cu ancorele care doresti sa le mai promovezi (pe langa link iti cere si un titlu). Majoritatea nu accepta asa ceva, de aceea vei folosi un titlu si o descriere diferita pentru fiecare cuvant cheie si link-ul va fi pus spre pagina principala.
    .

Daniel Mocan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    27
    Data înscrierii
    6th September 2010
    Locaţie
    Turda (Cluj)
    Vârstă
    39
    Posturi
    282
    Putere Rep
    27

Implicit

Eu as zice ca 20 sunt cam multe, intr-o zi. Acum depinde si cat de activi sunt administratori de directoare web.
    Oricum ar trebui sa iti alegi 3-4 cuvinte cheie/ancore pe care sa le promovezi in acelasi timp.
    Ex: Azi 26.12.2011 inscrii in 3 directoare cu ancora miere de albine, in 3 dir cu pastura si 2 dir cu polen.
    Ti-as recomada sa folosesti fastIBL :: free directory submitter pentru inscrierea in directoare web.
    Sunt doar cateva directoare care o sa iti permita si deep-links adica direct la cateogoria de pe site.
    Dar daca vrei link-uri pentru articole sau categorii din ar trebuii sa cumperi sau sa adaugi articole in directoare de articole gratuit.

Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    2nd January 2011
    Locaţie
    Arad
    Vârstă
    31
    Posturi
    334
    Putere Rep
    0

Implicit

Multumesc, asa o sa fac.
    Mai ceva: eu am inceput promovarea, si ii site-ul pe google de 5 zile cam asa.. Dar daca scriu miere de albine pe google nu il gasesc site-ul meu pe nici o pagina ( pe seowebtools.ro) imi arata ca ii pe pozitia 98 cu pe acea ancora miere de albine continutul este 100% original. Cam cat timp dureaza pana se propaga site-ul calumea pe google?
    Voi ce titlu i-ati pune si ce descriere.. ?

Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    26th September 2010
    Locaţie
    Cluj
    Vârstă
    32
    Posturi
    455
    Putere Rep
    28

Implicit

Nu ma pricep la albine si miere stiu doar sa o ung pe paine dar fa in asa fel incat sa atingi cat mai multe cuvinte cheie intr-un mod cat mai natural. Adica nu o insiruire de cuvinte cheie. La fel si cu titlu si descrierea.

Cat dureaza? Poate dura cateva saptamani, o luna sau chiar mai multe. Ideea e sa fi consecvent cu linkbuilding-ul.

Legat de postul anterior: iti va fi mai usor cu un numar de directoare pe zi cu acelasi titlu si descriere pentru ca ele nu vor fi aprobate instant si tot intercalate o sa-ti fie. Cum ti-e mai comod tie.
    .

Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    2nd January 2011
    Locaţie
    Arad
    Vârstă
    31
    Posturi
    334
    Putere Rep
    0

Implicit

Deci titlu care ii acum si descrierea nus bune?
    Aceastea sunt:
    <title>Produse apicole : miere de albine, propolis, polen, pastura, ceara, laptisor de matca, venin de albine</title>
    <meta name="keywords" content="miere de albine, propolis, polen, pastura, ceara, laptisor de matca, venin de albine, apicultura video, albine" />
    <meta name="description" content="Produsele stupului: miere de albine, polen, propolis, pastura, laptisor de matca, apiterapie, efecte terapeutice ale mierii de albine, ceara, venin de albine" />
    Seowebtools.ro imi arata ca sunt 100% pentru site-ul meu..

--- Later Edit --- (ca mi-a fost lene sa apas "Edit")

nam inteles o chestie de ce in dmoz nu ma accepta daca am in titlu o insiruire de cuvinte cheie si o descriere promotionala, asa ceva nu da bine la google? sau?

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Pareri site de recomandari
    De andreiphd în forumul Studii de caz
    Răspunsuri: 5
    Ultimul Post: 22nd December 2011, 17:18
  2. Creare site, promovare site, optimizare site
    De maneaalin în forumul Servicii web / Jobs
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 24th January 2010, 14:43
  3. Pareri organizare site
    De Netul în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 3
    Ultimul Post: 22nd September 2007, 11:05
  4. Pareri optimizare site
    De zzzttt în forumul Studii de caz
    Răspunsuri: 20
    Ultimul Post: 22nd June 2007, 22:00
  5. Vanzare: 2 bucati de site`uri
    De zgabu în forumul Website-uri
    Răspunsuri: 13
    Ultimul Post: 11th January 2007, 01:03

Permisiuni postare

• Nu puteţi posta subiecte noi.