Rezultate 1 la 10 din 10

Subiect: Cumpar linkuri

  1. #1
    Avatarul lui deadworldisee
    deadworldisee este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    32
    Data înscrierii
    6th April 2008
    Locaţie
    iasi
    Vârstă
    36
    Posturi
    1.034
    Putere Rep
    32

    Implicit Cumpar linkuri

    Cumpar linkuri pr4+ pentru matrimoniale si jocuri.

    PS:nu vreau situri cu theme care au jdemii de linkuri pe ele.Ideea e ca scade transferul de pr!!!!!!!!!!!!!!
    Vreau situri clean
    Ultima modificare făcută de deadworldisee; 9th May 2008 la 23:25.

  2. #2
    Avatarul lui startblog
    startblog este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    30
    Data înscrierii
    22nd December 2007
    Locaţie
    Constanta, Romania
    Posturi
    297
    Putere Rep
    30

    Implicit

    Pagerank 3 nu te intereseaza?

  3. #3
    Avatarul lui deadworldisee
    deadworldisee este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    32
    Data înscrierii
    6th April 2008
    Locaţie
    iasi
    Vârstă
    36
    Posturi
    1.034
    Putere Rep
    32

    Implicit

    Sa va explic cum sta treaba!

    Daca ai site de jocuri cu pr4 pe el si pe prima pagina ai 40 de jocuri cu linkuri la ele si 5 linkuri in footer sansele ca sa se trimita pr pe alea 5 linkuri e de 5/45!!!

    Daca vi sau indexat paginile interne cu linkuri [e prima pagina puneti fratilor nofollow pe ele daca vreti sa vindeti PR.Nu va temeti ca nu va dispare paginile interne din serps daca aveti nofollow.


    Deci bloguri,teme de situri care au linkuri si la cele mai prostesti butoane nu fac altceva decat sa imprastie PR aiurea pe site si cel care cumpara nu se alege cu nimica!!!!

  4. #4
    Avatarul lui Lucian00
    Lucian00 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    30
    Data înscrierii
    3rd January 2008
    Posturi
    248
    Putere Rep
    30

    Implicit

    vreau sa-ti pun aceiasi intrebare ca si startblog ... daca vrei sa ne raspunzi!
    Just me!

  5. #5
    Avatarul lui lovelife
    lovelife este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    99
    Data înscrierii
    8th July 2006
    Locaţie
    Galati
    Vârstă
    47
    Posturi
    5.993
    Putere Rep
    99

    Implicit

    Daca ai site de jocuri cu pr4 pe el si pe prima pagina ai 40 de jocuri cu linkuri la ele si 5 linkuri in footer sansele ca sa se trimita pr pe alea 5 linkuri e de 5/45!!!
    Nu este chiar asa, link-urile interne sunt una si link-urilke externe sunt alta in ochii Google, daca vrei link pe pagina cu link-uri interne costa mult, dar nu stiu cine sacrifica site-ul sau propriu, ca daca nu are link intern bun se duce la vale site-ul propriu
    Nu ma pricep la SEO dar ma bag in seama

  6. #6
    Avatarul lui deadworldisee
    deadworldisee este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    32
    Data înscrierii
    6th April 2008
    Locaţie
    iasi
    Vârstă
    36
    Posturi
    1.034
    Putere Rep
    32

    Implicit

    Citat Postat în original de lovelife Vezi Post
    Nu este chiar asa, link-urile interne sunt una si link-urilke externe sunt alta in ochii Google, daca vrei link pe pagina cu link-uri interne costa mult, dar nu stiu cine sacrifica site-ul sau propriu, ca daca nu are link intern bun se duce la vale site-ul propriu
    Sa presupunem ca ce zici tu e adevarat.

    Atunci un site cu pr 5 care are 20 linkuri interne si externe pe el ar trebui sa transfere pr5 la toate 20(evident toate linkurile sa aiba aceleasi keyowrduri optimizate) Fals

    Alt exemplu:
    Am o pagina de pr3 cu 200 linkuri interne pe aceea pagina.Ar trebui sa transfere pr 3 la toate 200? Fals

    Alt exemplu:
    Am o pagina pr3 cu 1 link intern.Ar trebui sa transfere pr3 la acel link? Adevarat

    IN plus 2,01 este 3 la PR si 2,99 tot 3 este.

    Chestiile astea nu sunt doar teorii.. am testat din teoriile altora si s-au adeverit.

  7. #7
    Avatarul lui deadworldisee
    deadworldisee este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    32
    Data înscrierii
    6th April 2008
    Locaţie
    iasi
    Vârstă
    36
    Posturi
    1.034
    Putere Rep
    32

    Implicit

    Citat Postat în original de Lucian00 Vezi Post
    vreau sa-ti pun aceiasi intrebare ca si startblog ... daca vrei sa ne raspunzi!
    PT jocuri am luat deja un pachet de 10 situri cu pr4, mai ramane la matrimoniale

  8. #8
    Avatarul lui lovelife
    lovelife este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    99
    Data înscrierii
    8th July 2006
    Locaţie
    Galati
    Vârstă
    47
    Posturi
    5.993
    Putere Rep
    99

    Implicit

    Am facut si eu un test din prima pagina PR4 am aprox 20 de linkuri spre pagini interne si majoritatea au luat PR3 la ultimul update cu exceptia catorva care au PR 2, dintr-o pagina cu PR3 pleaca un singur link intern spre o pagina care nu a primit decat PR 1
    Parerea mea este ca PR-ul nu se impate paginilor interne ci se transfera in functie de multi factori, iar valoarea transferului catre pagini externe este si cat de mult "se potrivesc" cele 2 site-uri, cat de natural este link-ul in interiorul pagini, am observat ca link-urile din interiorul unui text sunt mult mai valoroase decat cele dintr-o zona cu link-uri sau la sfarsitul textului, cred ca pozitia link-ului si felul cum este facut conteaza f mult.
    Nu ma pricep la SEO dar ma bag in seama

  9. #9
    Avatarul lui deadworldisee
    deadworldisee este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    32
    Data înscrierii
    6th April 2008
    Locaţie
    iasi
    Vârstă
    36
    Posturi
    1.034
    Putere Rep
    32

    Implicit

    Citat Postat în original de lovelife Vezi Post
    Am facut si eu un test din prima pagina PR4 am aprox 20 de linkuri spre pagini interne si majoritatea au luat PR3 la ultimul update cu exceptia catorva care au PR 2, dintr-o pagina cu PR3 pleaca un singur link intern spre o pagina care nu a primit decat PR 1
    Parerea mea este ca PR-ul nu se impate paginilor interne ci se transfera in functie de multi factori, iar valoarea transferului catre pagini externe este si cat de mult "se potrivesc" cele 2 site-uri, cat de natural este link-ul in interiorul pagini, am observat ca link-urile din interiorul unui text sunt mult mai valoroase decat cele dintr-o zona cu link-uri sau la sfarsitul textului, cred ca pozitia link-ului si felul cum este facut conteaza f mult.
    Cand mam referit ca se imparte am si mentionat faptul ca trebuie sa fie optimizate pentru aceleasi keyworduri.
    CA sa obtii pr4 iti trebuie in jur 22 de linkuri pr3 optimizate pe aceleasi keyworduri.Stiu asta fiindca am gasit un tool pe un site care iti calcula pr in functie de linkurile care duc catre pagina.
    L-am testat si era cam true.

    Sunt sigur ca daca ai optimiza pagina cu pr1 cu cuvintele care sunt optimizate si cele cu 3 o sa iei 3 , insa e bine de stiut ca 3 poate fi si 2,01

    Deci, ce nu se duce pe o pagina nu inseamna ca se duce pe celelalte!
    Nu va complicati mult cu calculele fiindca nu este ceva foarte complex la pr.Linkurile interne si externe de pe o pagina primesc acelasi pr la intrare si la calculare in functie de keyworduri, se da nota finala.

    Daca ar fi mai complex de atata ar trebui un algoritm facut de zei casa poata fi eficient in timp si resurse care sa duca la capat updateurile d epr.

    In plus acelasi algortim e rulat pe zeci de servere , si e fiecare pentru el.

    un if banal rulat de cateva sute de milioane de ori consecutiv duce la cateva secunde bune intarziere si sute d emilioane e ceva infim pe langa baza de date Google.

  10. #10
    Avatarul lui ciucaandrei
    ciucaandrei este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    31
    Data înscrierii
    19th November 2007
    Vârstă
    39
    Posturi
    37
    Putere Rep
    31

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. cumpar linkuri PR2+
    De leonte în forumul Link-uri/Bannere
    Răspunsuri: 7
    Ultimul Post: 14th April 2009, 10:57
  2. Schimb linkuri, cumpar linkuri
    De beeuser în forumul Link-uri/Bannere
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 18th September 2008, 16:43
  3. Cumpar linkuri min pr 4
    De Robert în forumul Link-uri/Bannere
    Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 24th July 2008, 09:37
  4. Cumpar si eu linkuri pr 5+
    De blueeyesromanesti în forumul Link-uri/Bannere
    Răspunsuri: 4
    Ultimul Post: 21st March 2008, 08:41
  5. Cumpar linkuri PR>4
    De Jinx în forumul Link-uri/Bannere
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 26th July 2007, 16:31

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •