Rezultate 1 la 7 din 7

Subiect: SOS my site :(

  1. #1
    Avatarul lui alexrus
    alexrus este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    7th November 2011
    Locaţie
    Bistrita
    Vârstă
    37
    Posturi
    11
    Putere Rep
    0


    Unhappy SOS my site :(

    Salutare, fac ce fac si tot ajung sa ma plang ...

    Dupa lupte grele am ajuns pe locul 1 la cautarea care ma interesa cel mai tare.
    fotograf nunti bistrita

    si pe primele locuri la restul cautarilor, cu rezultat principal prima pagina (intermedia-studio.com/) nimic dupa slash....

    Astazi constat ca nu mai sunt nici macar pe prima pagina, si ca din toate rezultatele cautarilor mi-a disparut prima pagina... se afiseaza doar ce google gaseste in restul paginilor de pe site... de exemplu: intermedia-studio.com/fotograf-alexrus/ sau fotograf-nunta/fotografii-bistrita-cluj/ sau tag/fotograf-nunti-bistrita care nu sunt asa de bine plasate.

    Ma tot gandesc ce am putut face gresit. Ultima miscare a fost un schimb de link-uri cu o persoana necunoscuta care m-a contactat pe mail si care mi-a plasat link-ul aici hotelsbistrita.com/resources.html

    Are cineva un raspuns/solutie ?
    10x

  2. #2
    Avatarul lui Dan
    Dan
    Dan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    107
    Data înscrierii
    17th November 2004
    Locaţie
    Cluj
    Posturi
    3.358
    Putere Rep
    107


    Implicit

    Da,
    raspunsul (din punctul meu de vedere) este ca o sa cresti la loc, dar o sa dureze intre o saptamana si o luna.
    E foarte important sa nu modifici nimic din ce faceai, mai ales structura link-urilor. Daca ai inscris indirectoare, continua sa inscrii. Fa fix ce faceai si pana acum, dar fara schimbari majore in ce priveste optimizarea (nu te opri din pus linkuri, dar nici nu incepe sa pui mai multe deca pana acum)
    *iti spun asta fara sa ma fi uitat pe site. citeste aici: Google Dance - What is the Google Dance? - Search Engine Positioning
    Trust, but verify.

  3. #3
    Avatarul lui AntonioTony
    AntonioTony este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    60
    Data înscrierii
    9th February 2011
    Locaţie
    Brasov
    Vârstă
    41
    Posturi
    1.078
    Putere Rep
    60


    Implicit

    M-am uitat eu .. si a adus schimbari pe prima pagina .. a pus inca un articol si a mai adaugat poze ..
    Fa eventual un link catre o pagina cu toata galeria de poze si lasa prima pagina neschimbata, cu numai 2 randuri de poze de ex ...

    De acord cu Dan, o sa-si revina, dar trebuie "impins de la spate" cu cateva link-uri.

  4. #4
    Avatarul lui puthre
    puthre este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    79
    Data înscrierii
    21st February 2011
    Locaţie
    București
    Posturi
    2.154
    Putere Rep
    79


    Implicit

    Pai daca vrei sa fii primul loc cu "fotografi nunti bistrita", pune-ti si titlul siteului in concordanta. Acum contine "fotograf nunta bistrita" ceea ce e cam diferit dpdv google, mai ales ca pe keywordul asta returneaza rezultate putin diferite. Incearca sa-l modifici sa inceapa cu "fotografi nunti bistrita".
    Caut cu jingle.ro.

  5. #5
    Avatarul lui Sorin Frumuseanu
    Sorin Frumuseanu este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    62
    Data înscrierii
    2nd August 2005
    Locaţie
    Orsova
    Vârstă
    51
    Posturi
    3.946
    Putere Rep
    62


    Implicit

    De acord cu @puthre cu title.
    Vezi si alt la imagini dreapta: "portrete" e mai bun decat "fotografii"? Vezi ca pe langa alt mai ai si valoarea title. Desi as fi ales ca in loc sa dea click direct pe poza, sa dea click spre pagina unde e poza.
    In rest... adu linkuri pe anchor spre site-ul tau.
    Spor
    Credinta la institutiile specializate. Aici facem Servicii de seo
    Mi se spunea 1nesco

  6. #6
    Avatarul lui alexrus
    alexrus este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    7th November 2011
    Locaţie
    Bistrita
    Vârstă
    37
    Posturi
    11
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Da. si-a revenit fara sa fac nimic ...
    In loc sa ii zica google dance, trebuia sa ii zica google troll :p

  7. #7
    Avatarul lui Dan
    Dan
    Dan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    107
    Data înscrierii
    17th November 2004
    Locaţie
    Cluj
    Posturi
    3.358
    Putere Rep
    107


    Implicit

    O sa mai scada, o sa creasca, nu te ingrijora.
    De multe ori, (daca nu faci prostii evident) scaderile si cresterile nu au legatura cu actiunile pe care le-ai facut cu o zi inainte, ci este un "dans" normal. Update-uri si variatii ale rezultatelor.
    Google testeaza in acest fel utilitatea pentru utiizatori a site-urilor.
    Din experienta pot sa spun ca uneori site-uri care in mod normal sunt pe pagina 2 ajung fara nici un efort SEO pe pagina 1 pentru o saptamana, urmand sa coboare la loc sau sa ramana pe pagina 1 in functie de niste parametri necunocuti (inca), dar probabil e vorba de bounce rate, time on site etc.
    Trust, but verify.

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •