Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 12

Subiect: Se poate, totusi, un raspuns ?

Twigg este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    30th November 2013
    Posturi
    112
    Putere Rep
    0

Implicit Se poate, totusi, un raspuns ?

Poate ca modul cum abordez problemele/subiectele pe acest forum sunt, probabil, neagreate de unii dintre voi. Daca am deranjat in trecut am fost taxat. Nu este nicio problema. Acum insa mi se pare un paradox. Am deschis un subiect, zic eu util, atat timp cat mai exista subiecte asemanatoare dar a fost aruncat direct la hazna, fara nicio explicatie. Nu am facut spam, nu am dat teapa, am vrut sa fiu de ajutor.
    Nu vreau decat o simpla explicatie: de ce ? S-a muncit enorm la proiect timp de cateva luni de zile, este functional si util, stim cu totii cat de frustrant este sa completezi campurile alea de fiecare data cand vrei sa dai un anunt. Nu intelegeti gresit, nu am niciun interes cu respectiva aplicatie, altfel nu ar fi fost free.

Nu as fi revenit asupra subiectului daca in ultimile zile nu as fi fost contactat de unii dintre voi care sunteti interesati de aplicatie. Inseamna ca totusi este utila dar cineva nu e de acord. Sau nu suporta ideea ca tocmai eu am venit in sfarsit cu ceva interesant.

Acum, pentru cel care a aruncat subiectul la gunoi: incearca sa fii obiectiv si gandeste-te ca aplicatia a fost realizata de altcineva, indragit si respectat de voi pe acest forum. Ar fi ajuns la gunoi ?

cu consideratie,

Catalin Cerga este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    5th April 2013
    Locaţie
    Craiova
    Posturi
    945
    Putere Rep
    28

Implicit

Ca sa vinzi aplicatii si programe oricat de minunate, trebuie sa ai dreptul sa postezi in marketplace. 30 de zile, 30 de posturi, reputatie pozitiva.
    Albert Einstein. Sa am si eu ceva inteligent in semnatura.

Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    30th November 2013
    Posturi
    112
    Putere Rep
    0

Implicit

Nu este nimic de vanzare, este o aplicatie free. Probabil, daca la un moment dat va fi nevoie de un server mai puternic va fi o limita de anunturi/luna.
    Poate s-a inteles gresit, este doar un link spre un site, util pentru unii - inutil pentru altii. Ignorati textele, nu mai sta nimeni sa le modifice. Abonamentele se refera la o functie care va fi implementate in curand si care va posta anunturile in mod automat, la intervale regulate de timp alese de useri. O sa explic mai pe larg daca va fi mutat din trash.

Vicarious este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    10
    Data înscrierii
    4th June 2013
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    338
    Putere Rep
    10

Implicit

Eu n-am inteles intrebarea. Ai facut acest post ca sa ce? Ai scris ca nu vrei decat o simpla explicatie: "de ce?".

Hai sa lamurim cateva probleme, afirmatia ta ca ai vrut doar sa fii de ajutor si ca n-ai nici un interes, ca altfel aplicatia n-ar fi fost free, ma face sa zambesc. Sunt multe aplicatii free la care creatorii castiga din alte surse. Vrei sa ma faci sa cred ca ai dezvoltat o aplicatie care costa (timp, oameni, resurse), care are si suport 24/7 care costa (oameni, resurse) si nu castigi nimic si nu vrei sa castigi nimic? Am voie sa nu te cred? Daca eu am voie sa nu te cred, atunci poate si adminul a interpretat la fel si pentru ca incalcai regulamentul in mai multe locuri, ti-a pus postul pe tusa.

Sa stii ca nu exista pe acest forum un complot impotriva ta si nu trebuie s-o iei personal. Acest forum este despre SEO, aplicatia ta nu numai ca nu ajuta la SEO, eventual, poate strica. Gandeste-te ca vine un noob in SEO si foloseste aplicatia ta pentru a-si promova site-ul, adica da un anunt in o suta si cate zici tu de site-uri de anunturi, acelasi text, acelasi link. Ce crezi ca se va intampla?

Daca tot esti asa de dezinteresat de bani si orientat catre free, nu vrei sa faci si o aplicatie gratuita care posteaza anunturi in directoare web de pe toata planeta? Si aceasta aplicatie ar fi la fel de "utila" pentru SEO ca si cea de mai sus.

Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    30th November 2013
    Posturi
    112
    Putere Rep
    0

Implicit

Chiar n-am niciun interes. Si daca as avea, atata timp cat nu costa.. nu vad nicio problema. Nu trebuie sa dau explicatii de ce am facut-o, care e scopul etc, mi se pare irelevant.
    Nu am observat atata suspiciune la alte postari asemanatoare, cu alte scripturi oferite de alti membrii. Am spus ca poate fi utila pentru cei ce ofera servicii gen transport, tractari, instalatori etc. Nu este nevoie sa-ti treci website-ul in anunt, este suficient doar numarul de telefon si nu te penalizeaza nimeni. Stiai asta dar na..

Sorin Frumuseanu este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    48
    Data înscrierii
    2nd August 2005
    Locaţie
    Orsova
    Vârstă
    44
    Posturi
    3.829
    Putere Rep
    48

Implicit

Cam da.
    Cel mai probabil colegii au fost derutati de "Vom analiza cererea dvs. si va vom contacta pentru a va face o oferta personalizata. "
    Cat timp ofera si 100 de trimiteri gratuite, chiar daca ar avea si optiuni cu plata, parca era ok sa nu fie mutata, in conditiile in care mai avem ceva similar la Soft de publicare anunturi , aplicatie care la ora actuala costa 45 euro + tva.
    Credinta la institutiile specializate. Aici facem Servicii de seo
    Mi se spunea 1nesco

Dan
    Dan este deconectat Super Moderator
    Reputatie:
    92
    Data înscrierii
    17th November 2004
    Locaţie
    Cluj
    Posturi
    3.151
    Putere Rep
    92

Implicit

Citat Postat în original de Twigg Vezi Post
    Nu vreau decat o simpla explicatie: de ce ?
    R:
    Nu prea are legatura cu seo dar poate fi utila pentru o parte din clientii vostri, in spceial cei care ofera servicii. Din acest motiv am deschis subiectul la incepatori. Daca nu e categoria potrivita, va rog sa-l mutati.
    Nu este categoria potrivita. Data viitoare pune-l la categoria potrivita. Ca moderatorii nu sunt angajatii tai sa faca curat dupa tine. Pe orice forum zic, nu aici.

S-a muncit enorm la proiect timp de cateva luni de zile, este functional si util, stim cu totii cat de frustrant este sa completezi campurile alea de fiecare data cand vrei sa dai un anunt. Nu intelegeti gresit, nu am niciun interes cu respectiva aplicatie, altfel nu ar fi fost free.
    Daca nu ai niciun interes, de ce iti pasa ca este sau nu este la "incepatori"?

Citat Postat în original de Twigg
    Nu as fi revenit asupra subiectului daca in ultimile zile nu as fi fost contactat de unii dintre voi care sunteti interesati de aplicatie. Inseamna ca totusi este utila dar cineva nu e de acord. Sau nu suporta ideea ca tocmai eu am venit in sfarsit cu ceva interesant.
    Daca te-au contactat, postarea si-a indeplinit scopul, nu?
    Si da, e cineva care nu suporta ca vii tu cu ceva interesant. Iluminati.

Catalin Cerga este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    5th April 2013
    Locaţie
    Craiova
    Posturi
    945
    Putere Rep
    28

Implicit

Eu am dat raport postului, nu e free, e free in limita a 100 de posturi, restu' e pe bani. Practic demo-ul e free, cum e la majoritatea ( ori x zile, ori x utilizari).

Toti avem interese, da' ca sa ajungem sa ne vedem interesul am urmat niste reguli si niste pasi.

Forumul e moca, se poate citi moca, se poate face cont moca, se poate da mesaj privat moca indiferent de vechimea contului saa de reputatie.

Singurul lucru care nu e moca e oferirea de produse si servicii, pentru care tre' sa indeplinesti niste conditii. Pana si alea-s moca in privat, da' nu topic. Atat. Nimic personal cu tine si cu nimeni
    Albert Einstein. Sa am si eu ceva inteligent in semnatura.

Sorin Frumuseanu este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    48
    Data înscrierii
    2nd August 2005
    Locaţie
    Orsova
    Vârstă
    44
    Posturi
    3.829
    Putere Rep
    48

Implicit

Te grabisi oltene
    Fata de alte aplicatii care promit marea si sarea si te taxeaza de la inceput cu 2-5 euro, macar colegul a zis de la inceput ca e vorba de 100 site-uri din care cateva vor da erori.
    Am rulat un xenu la rapid si in lista am gasit doar 4 siteuri cu 302 si unul singur da 404 (e ok si el cand intri in browser).
    Parerea mea: 50 sa fie ok, 100% free, e ceva. Se ofera vreun coleg sa-mi posteze un anunt gratuit in 50 de site-uri?
    Credinta la institutiile specializate. Aici facem Servicii de seo
    Mi se spunea 1nesco

Dan
    Dan este deconectat Super Moderator
    Reputatie:
    92
    Data înscrierii
    17th November 2004
    Locaţie
    Cluj
    Posturi
    3.151
    Putere Rep
    92

Implicit

Citat Postat în original de Sorin Frumuseanu Vezi Post
    Fata de alte aplicatii care promit marea si sarea si te taxeaza ....
    Ce legatura are cu forumul?
    E postare de marketplace, a pus-o la incepatori. Pentru ca are buline rosii si pentru ca regulamentul e pentru fraieri.
    Am si eu un sterilizator de biberoane de vanzare, pot sa pun la "stiri despre Google"? Si apoi sa dezbatem pretul si calitatile sterilizatorului pe un ALT topic?

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. postare raspuns
    De Ionel.Vacarescu în forumul Discutii administrative
    Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 22nd September 2014, 15:40
  2. rogirls.net - totusi, este interesanta ideea
    De meetzah în forumul SPAM made in .RO
    Răspunsuri: 13
    Ultimul Post: 11th July 2007, 22:55
  3. Si totusi 302 de la yahoo
    De Marius Mailat în forumul Yahoo!
    Răspunsuri: 0