Rezultate 1 la 8 din 8

Subiect: Ofer advertoriale contra hosting

Rapsodia este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    22
    Data înscrierii
    18th March 2013
    Locaţie
    Hungary + Chișinău + Câmpina
    Posturi
    2.553
    Putere Rep
    22

Implicit Ofer advertoriale contra hosting

Ofer advertoriale contra hosting, site-uri mici cu trafic mic. Pentru început e vorba de webpress.info, pentru care caut gazduire. Advertorialele vor fi puse pe site-uri cu vechime > 2 ani, TF, CF, PA si DA maricele! Pe parcurs voi avea nevoie si pentru alte site-uri la fel de mici. De ce? Diversificare IP-uri!

I. Laurentiu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    24
    Data înscrierii
    28th April 2011
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    29
    Posturi
    692
    Putere Rep
    24

Implicit

Offtopic: Nu e mai simplu sa dai 10-20 de euro si sa ii recuperezi ulterior din vanzarea de advertoriale? Nu de alta, dar barterele astea au 90% sanse sa esueze si sa te trezesti cu site-urile down si fara back-up-uri.
    Vand pachet de advertoriale pe site-uri autoritare -> vezi oferta
    Ai nevoie de un site profi pentru afacerea ta? Contacteaza-ma!

Reputatie:
    22
    Data înscrierii
    18th March 2013
    Locaţie
    Posturi
    2.553
    Putere Rep
    22

Implicit

Citat Postat în original de I. Laurentiu Vezi Post
    Offtopic: Nu e mai simplu sa dai 10-20 de euro si sa ii recuperezi ulterior din vanzarea de advertoriale? Nu de alta, dar barterele astea au 90% sanse sa esueze si sa te trezesti cu site-urile down si fara back-up-uri.
    E mai simplu! am deja 10 conturi de hosting ( reseller ) dar am si site-uri la acre daca o sa ma trezesc cu ele down nu ma vait ( prea tare ). Caut insa colegi de pe forum de incredere ( stiu sigur ca exista ). Cum ziceam sunt site-uri mici, de obicei le puneam pe free, insa uite asa ne mai ajutam intre noi. Din nefericire m-am cam aventurat in a cumpara domenii si sanatatea nu-mi mai permite sa ma ocup de ele, dar parca la unele nu as renunta. MA gandeam sa caut parteneri, dar parca asa e mai sigur ( fara riscuri prea mari! ). Mersi pentru sfat!
    Ofer servicii Social Media Marketing!. Articole contra cost Oferta generala, ro, fr si ru aici!

edy12006 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    32
    Data înscrierii
    26th January 2009
    Locaţie
    Prahova
    Posturi
    3.209
    Putere Rep
    32

Implicit

Eu folosesc la fiecare site pe care il am, cate un cont de gazduire separat de la mxhost, pachetul cel mai mic, la care primesc si domeniul gratuit in primul an. E o varianta mai costisitoare, insa am reusit sa obtin ip diferit pentru fiecare cont de la ei, marea majoritate a pachetelor fiind gazduite chiar si pe servere diferite. Daca te avantajeaza cu ceva metoda asta, poti incerca.

Daca in schimb vrei sa faci sateliti unui site e mai greu, pentru ca ar trebui si datacenter diferit.
    Într-o zi, riscând, poți să rămâi fericit pentru toată viața !
    Contează ce produci nu cine pretinzi a fi.

Reputatie:
    22
    Data înscrierii
    18th March 2013
    Locaţie
    Posturi
    2.553
    Putere Rep
    22

Implicit

edy, incerc sa-mi usurez viata, site-urile sunt atat de mici ca le pun manual la loc, nu maivreau sa tin minte pe unde le am, etc. tot ce mi-pam dorit e sa am n IP fara bataie de cap, postez doua hai 3 advertoriale si gata, am uitat de site si de gazduirea lui. Cum nu papa resurse, nu-l incomdeaza nici pe partener! Asta era tot, am incercat, nu merge, asta e, fac ca si pana acum. Timpul nu banii sunt problema! Mersi de sfat! Dar cum spuneam, sunt oferte gratis de hosting si merg perfect pe site-uri mici, dar asta inseamna zeci de email-uri, parole diferite ... bla bla bla ...! asa am nevoie doar de un Wordpress instalat si gata!

I. Laurentiu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    24
    Data înscrierii
    28th April 2011
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    29
    Posturi
    692
    Putere Rep
    24

Implicit

Nu e chiar asa...Nu iti accepta nimeni un wordpress doar ca sa fie, fara update-uri si un minim de intretinere in acest sens. Nu de alta, dar un site spart pe un cont de gazduire poate afecta si restul site-urilor de acolo.

Tu vrei sa scutesti niste bani si nu esti de condamnat. Doar ca, vezi tu, barterele sunt subrede
    Vand pachet de advertoriale pe site-uri autoritare -> vezi oferta
    Ai nevoie de un site profi pentru afacerea ta? Contacteaza-ma!

Reputatie:
    22
    Data înscrierii
    18th March 2013
    Locaţie
    Posturi
    2.553
    Putere Rep
    22

Implicit

Citat Postat în original de I. Laurentiu Vezi Post
    Nu e chiar asa...Nu iti accepta nimeni un wordpress doar ca sa fie, fara update-uri si un minim de intretinere in acest sens. Nu de alta, dar un site spart pe un cont de gazduire poate afecta si restul site-urilor de acolo.

Tu vrei sa scutesti niste bani si nu esti de condamnat. Doar ca, vezi tu, barterele sunt subrede
    Cine zice fara update? Eu ma refeream fara sa le mai tin minte... in fine, cum am mai scris, nu e bai daca nu se baga nimeni!
    Ultima modificare făcută de Rapsodia; 27th October 2016 la 13:16.
    Ofer servicii Social Media Marketing!. Articole contra cost Oferta generala, ro, fr si ru aici!

dufix este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    8
    Data înscrierii
    8th July 2016
    Posturi
    140
    Putere Rep
    8

Implicit

M-am bagat eu.

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Ofer articole/site-uri contra advertoriale!
    De O. Cosmin în forumul Continut web
    Răspunsuri: 1
    Ultimul Post: 9th October 2015, 09:43
  2. Ofer servicii web contra advertoriale
    De SeerKan în forumul Continut web
    Răspunsuri: 1
    Ultimul Post: 7th November 2014, 13:26
  3. Ofer fani Facebook contra advertoriale
    De Andrei Bogdan Ceauru în forumul Servicii web / Jobs
    Răspunsuri: 13
    Ultimul Post: 6th May 2013, 21:59
  4. Ofer advertoriale contra fan FaceBook