Pagina 1 din 4 123 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 36

Subiect: Teapa "moderator" Dan

  1. #1
    Avatarul lui Nichita
    Nichita este deconectat Super Moderator
    Reputatie:
    90
    Data înscrierii
    19th February 2009
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    43
    Posturi
    3.416
    Putere Rep
    90

    Thumbs down Teapa "moderator" Dan

    Salutare,

    Dupa mai bine de 3 luni de cand incerc sa recuperez un prejudiciu de aproximativ 2 de euro de la userul / moderatorul Dan, am hotarat sa postez public.

    Este vorba despre un domeniu vandut prin escrow, Dan oferindu-se la vremea aia sa fie intermediar. Bineinteles ca dupa atatia ani de cand este membru al comunitatii noastre, aveam incredere maxima in el.

    Domeniul a fost transferat catre cel care a dorit sa il cumpere, iar banii catre Dan. Dupa mai bine de 3 luni de la momentul tranzactiei, Dan continua sa ma duca cu vorba cu diverse motive puerile, eu ramanand fara domeniu.

    As dori sa stiu cum sa procedez ca sa recuperez prejudiciul si sa atentionez in acelasi timp care este treaba cu "domnul" Dan si cu oferta lui de escrow, de aici. Probabil s-a gandit ca este un "business" bun si de viitor.

    As vrea si sa propun eliminarea acestui individ de pe forum.
    Ultima modificare făcută de Dan; 1st April 2017 la 15:58.
    Siteul tau e in balarii, nu urca? Competitorii te bat de iti suna apa in cap? Ai fost penalizat si nu stii ce sa faci? Cel mai probabil ai nevoie de un audit SEO complet. :)

  2. #2
    Avatarul lui Dan
    Dan
    Dan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    107
    Data înscrierii
    17th November 2004
    Locaţie
    Cluj
    Posturi
    3.358
    Putere Rep
    107

    Implicit

    Cine te crede pe tine, cand ti-ai ales sa scrii fix de 1 aprilie?
    Si ce motive puerile sunt alea? Nu sunt 3 luni, sunt doua, banii au ajuns la mine tarziu si au fost ceva probleme cu provenienta banilor. Ti-am zis ca ajung la banca si ii ttransfer. Ce, daca statea domeniul ala la tine faceai 2 de euro?
    Ultima modificare făcută de Dan; 1st April 2017 la 15:59.
    Trust, but verify.

  3. #3
    Avatarul lui Nichita
    Nichita este deconectat Super Moderator
    Reputatie:
    90
    Data înscrierii
    19th February 2009
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    43
    Posturi
    3.416
    Putere Rep
    90

    Implicit

    Dane, de cate ori mi-ai spus până acum că mi-i transferi? De 15 ori? După care ai venit cu motive de genul "s-a îmbolnăvit motanul și am mers cu el la veterinar, nu am avut timp sa ajung la banca" etc.

    Mi-ar fi rușine în locul tău, sincer.

    Eram lângă Cluj în concediu și am zis sa trec pe la tine. Nu mi-ai dat adresa corectă iar când te-am sunat mi-ai spus că ești la socri, in Iași.



    Trimis de pe al meu Nokia 1100 folosind Tapatalk
    Ultima modificare făcută de Dan; 1st April 2017 la 15:59.
    Siteul tau e in balarii, nu urca? Competitorii te bat de iti suna apa in cap? Ai fost penalizat si nu stii ce sa faci? Cel mai probabil ai nevoie de un audit SEO complet. :)

  4. #4
    Avatarul lui Dan
    Dan
    Dan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    107
    Data înscrierii
    17th November 2004
    Locaţie
    Cluj
    Posturi
    3.358
    Putere Rep
    107

    Implicit

    Citat Postat în original de Nichita Vezi Post
    Eram lângă Cluj în concediu și am zis sa trec pe la tine. Nu mi-ai dat adresa corectă iar când te-am sunat mi-ai spus că ești la socri, in Iași.
    Ce socri in Iasi? Cred ca ma confunzi, sincer.

    PS: ti-am modificat suma, ca era gresita. Zi mersi ca nu ti-am sters si topicul, sunt curios unde vrei sa ajungi.
    PS2: amandoi motanii au fost bolnavi. Nu stiu de ce glumesti cu astea, parca n-ar fi probleme serioase.
    Ultima modificare făcută de Dan; 1st April 2017 la 16:00.
    Trust, but verify.

  5. #5
    Avatarul lui Nichita
    Nichita este deconectat Super Moderator
    Reputatie:
    90
    Data înscrierii
    19th February 2009
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    43
    Posturi
    3.416
    Putere Rep
    90

    Implicit

    Interesant. Sunt curios daca o sa mai fii așa glumeț cand o sa dai cu subsemnatul. Cat de curând. Sa nu spui că nu te-am avertizat.

    PS. Te rog sa nu îmi mai modifici postarile!
    Siteul tau e in balarii, nu urca? Competitorii te bat de iti suna apa in cap? Ai fost penalizat si nu stii ce sa faci? Cel mai probabil ai nevoie de un audit SEO complet. :)

  6. #6
    Avatarul lui johny2k
    johny2k este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    20
    Data înscrierii
    22nd May 2013
    Locaţie
    GB
    Posturi
    107
    Putere Rep
    20

    Implicit

    Pot confirma cele spuse de @Dan: eu i-am recomandat un medic urolog pentru motani. Era deshidratat de atata plans cand am vorbit cu el.

  7. #7
    Avatarul lui astterx
    astterx este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    22
    Data înscrierii
    21st May 2013
    Locaţie
    craiova
    Posturi
    128
    Putere Rep
    22

    Implicit

    Citat Postat în original de Nichita Vezi Post
    Salutare,

    Dupa mai bine de 3 luni de cand incerc sa recuperez un prejudiciu de aproximativ 2 de euro de la userul / moderatorul Dan, am hotarat sa postez public.

    Este vorba despre un domeniu vandut prin escrow, Dan oferindu-se la vremea aia sa fie intermediar. Bineinteles ca dupa atatia ani de cand este membru al comunitatii noastre, aveam incredere maxima in el.

    Domeniul a fost transferat catre cel care a dorit sa il cumpere, iar banii catre Dan. Dupa mai bine de 3 luni de la momentul tranzactiei, Dan continua sa ma duca cu vorba cu diverse motive puerile, eu ramanand fara domeniu.

    As dori sa stiu cum sa procedez ca sa recuperez prejudiciul si sa atentionez in acelasi timp care este treaba cu "domnul" Dan si cu oferta lui de escrow, de aici. Probabil s-a gandit ca este un "business" bun si de viitor.

    As vrea si sa propun eliminarea acestui individ de pe forum.
    Pe bune? 2 euro? )

  8. #8
    Avatarul lui Nichita
    Nichita este deconectat Super Moderator
    Reputatie:
    90
    Data înscrierii
    19th February 2009
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    43
    Posturi
    3.416
    Putere Rep
    90

    Implicit

    Dan profita de faptul că e moderator. A modificat suma. E vorba de aproximativ 2000 de euro.

    Johnny, probabil a salvat motanii cu banii de la mine. Altfel nu se explica.
    Siteul tau e in balarii, nu urca? Competitorii te bat de iti suna apa in cap? Ai fost penalizat si nu stii ce sa faci? Cel mai probabil ai nevoie de un audit SEO complet. :)

  9. #9
    Avatarul lui Dan
    Dan
    Dan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    107
    Data înscrierii
    17th November 2004
    Locaţie
    Cluj
    Posturi
    3.358
    Putere Rep
    107

    Implicit

    Confirm ce spune Horhe, era vorba de urolog, Ii ustura pe acolo.

    @Nichita: te rog io revino-ti, e vorba de 20 de euro, nicidecum de 2000, pun toata discutia publica si atunci ma tem ca tu va trebui sa dai cu sussemnatul.
    Trust, but verify.

  10. #10
    Avatarul lui florian g
    florian g este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    25
    Data înscrierii
    5th July 2011
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    46
    Posturi
    200
    Putere Rep
    25

    Implicit

    @Nichita - Multimim de atentionare, sa stim cu cine sa facem afaceri pe viitor.
    Bine ca am citit ce ai scris tu mai sus si m-am lamurit.
    Si eu vroiam sa apelez la serviciile lui Dan dar dupa ce am vazut ca nu e asa serios m-am razgandit.
    Multumesc.

    PS - Pentru Dan, macar un ban temporar de doua saptamani pentru tentiva de inselaciune.
    Am zis.

Pagina 1 din 4 123 ... UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 3rd February 2011, 11:54
  2. Răspunsuri: 13
    Ultimul Post: 29th January 2010, 20:33
  3. model: "termeni si conditii" si "confidentialitate"
    De No_name în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 4
    Ultimul Post: 8th July 2009, 15:28
  4. Se folosesc parametrii "site:" sau "inurl:" in cautari ?
    De Cristian Mezei în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 3
    Ultimul Post: 26th September 2007, 09:01

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •