Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 14

Subiect: WorldWide SolutionZ

  1. #1
    Avatarul lui Popa Mihai
    Popa Mihai este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    21st November 2010
    Locaţie
    Germania
    Vârstă
    34
    Posturi
    877
    Putere Rep
    28

    Implicit WorldWide SolutionZ

    Am sa va prezint pe scurt o afacere cu un concept foarte diferit de ceea ce multi dintre noi suntem obisnuiti in lumea online.

    WorldWide SolutionZ este o companie cu o activitate in offline de 13 ani, online sunt de circa un an de zile, iar eu m-am inscris de curand.
    Este o companie inregistrata offline care actioneaza offline si online,bazata pe un sistem microfranciza/microfinante.
    Include doua programe prin care ca membru poti avea un venit substantial. Compania este reala si nu are nici o legatura cu scheme ponzi sau site-uri gen HYIP, nu este o companie care te va imbogati peste noapte!

    Doua dintre produsele lor, programele care ne vor aduce noua bani, membrilor inregistrati si activi sunt:

    1. Kickstart este un sistem 5 x 8 matrix unde inregistrarea costa 25$ one time cost si unde daca iti vei putea construi o echipa veniturile sunt considerabile.
    2. Lifejacket este al doilea sistem de venit unde se foloseste sistemul micro-loan concept,tu platesti 25$ per 1 Lifejacket bani care sunt folositi in sistem microfranciza offline
    Fiecare Lifejacket are o perioada de valabilitate de 90 de zile timp in care fiecare Lifejacket iti va garanta un venit din comisioanele companie de 5%/saptamana.
    25$ LF cost - 5% /saptamana(3 luni)
    Ex : 100 Lifejacket valoare totala 2500$ iti vor aduce 5% ceea ce inseamna 125 $/saptamana, respectiv 500$ pe luna, 1500$ profit dupa 90 de zile si restituirea investitiei initiale.
    Inregistrarea in Lifejacket costa 25 one time cost plus 10$ taxa de admin care este mai mult un upgrade si trebuie platit odata la 90 de zile.
    Mai precis fiecare Lifejacket va aduce 5% saptamanal adica 160% la sfarsitul a 12 saptamani 40$.
    Sistemul de retragere se bazeaza pe regula 70/30 si 5% comision admin.minimul de retragere 20$ din veniturile The Kickstart Your Dream – Main Wallet si 40$ din veniturile Life Jacket Main wallet.

    Depunerile se fac prin Solidtrust Pay,Ezybonds,OKPay .de asemenea prin transfer bancar sau WesternUnion.
    Daca te gandesti sa te imbogatesti peste noapte atunci nu este locul unde sa se intample asa ceva.
    Daca te gandesti sa iti contruiesti o echipa solida si conectata apoi sa iti asiguri un venit stabil/legal si onest in timp ,atunci aici este locul unde asta se va intampla.

    De mentionat si foarte important pentru ca multi vor intreba ''daca in afacere nu se mai inscriu useri noi ce se intampla nu voi mai fi platit?"
    Desi este la inceput in lumea online putin probabil sa nu se mai inscrie useri noi ,insa chiar in cazul in care sa presupunem prin absurd ca asa ceva se va intampla atunci singurul care va fi afectat este sistemul Matrix Kickstart pt ca acela se bazeaza in principal pe echipa ta si aportul lor.
    LifeJacket este self sustained adica se sustine singur pentru ca veniturile de acolo iti vin din comisioanele companiei din multitudinea de servicii pe care le ofera in intreaga lume.

    Toti cei care se inscriu va rog sa cititi inainte sectiunea FAQ de la HOME page
    Aveti mai jos ultimele retrageri,va intrebati de ce am ascuns cifrele,asta este pentru ca asa este politica de confidentialitate a companiei suntem sfatuiti sa NU postam NICAIERI cifrele primite in dovezile noatre de plata in eventualitatea de a castiga noi useri in echipa noastra,as aprecia foarte mult daca vom mentine acest lucru.

    Conferinte online aici Conference, V3.2.9 -- RC172
    programul este :
    Marelize and Ruan: - Monday evenings @ 9:00 pm Eastern Standard time Tuesday 4:00 am Program Time)
    and Thursdays @ 1:00 pm Eastern Standard time (Thursday 8:00 pm Program Time)
    Snoop - Wednesday @ 1am - 2am Program Time (7pm - 8pm Eastern Time)
    Program time este ora din Africa de Sud adica aceeasi cu ora noastra locala.

    Pentru inscrieri, cine doreste poate folosi link-ul meu- Inscriete, click aici!

    Am creeat si o pagina de fb unde voi promova compania- WorldWide Solutionz Romania

    Am cumparat si domeniul worldwidesolutionz.ro la care voi incepe munca imediat ce primesc acordul companiei.

  2. #2
    Avatarul lui Mishu
    Mishu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    28th March 2013
    Vârstă
    55
    Posturi
    1.307
    Putere Rep
    28

    Implicit

    Citat Postat în original de michelle Vezi Post
    .......Compania este reala si nu are nici o legatura cu scheme ponzi sau site-uri gen HYIP, nu este o companie care te va imbogati peste noapte!...........
    Din ce spui tu, pare sa aiba. Adica isi plateste investitorii cu banii adusi de... investitori. Si promite 20% pe luna (5% x 4), 60% pe trei luni. Pana si Charles Ponzi a avut bunul simt sa promita 50% in trei luni si imbogatirea. Astia cu 60% nu promit imbogatirea?
    Eu unul cred ca n-ai dat lovitura. Romanii sunt unsi cu toate alifiile, au trecut prin Caritas, au trecut prin FNI, acum simt de la distanta un WorldWide SolutionZ...

  3. #3
    Avatarul lui Cristi G
    Cristi G este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    45
    Data înscrierii
    16th April 2009
    Locaţie
    Iasi
    Vârstă
    31
    Posturi
    1.664
    Putere Rep
    45

    Implicit

    Worldwide Solutionz Review: $25 Ponzi hybrid | BehindMLM

    + site de 2 bani + nicio data despre "firma" din spatele site-ului/afacerii => alt MLM obosit. Rog pe cineva sa stearga link-urile, macar pe-aici pe seopedia ma astept sa nu vad prosteli de genul. Banii se fac prin munca.
    Imi ocup timpul uneori cu pariuri sportive si fac si web development WordPress.

  4. #4
    Avatarul lui Popa Mihai
    Popa Mihai este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    21st November 2010
    Locaţie
    Germania
    Vârstă
    34
    Posturi
    877
    Putere Rep
    28

    Implicit

    Eu zic sa intri putin pe internet daca chiar vrei sa afli mai multe despre companie, iar dupa ce vei vedea ce proiecte au si din ce se fac banii... iti vei schimba opinia. De mult am asteptat un mlm sau o companie de acest gen, o companie care sa ajute oamenii si in acelasi timp sa produca un profit, si uite ca am gasito WWS!

    Eu daca tu intri si investesti chiar si suma maxima de 25k in lifejackets eu nu castig nimic pentru ca acei bani merg in offline, de unde si vine dupa profitul de 5% pe saptamana. Eu castig atunci cand platesti accea suma de bani 25$ pentru upgrade, dar sti cat? De un pachet de tigari, deci nu promovez compania pentru a ma imbogati... ci mai mult conceptul de a ajuta oamenii si promovarea viziunii companiei.

    Iar daca reusesc, in timp sa incepem si la noi in tara prin aceasta companie sa ajutam oamenii care nu au ce sa manance si in acelasi timp sa le oferim o solutie permanenta, prin programele companiei.

  5. #5
    Avatarul lui Popa Mihai
    Popa Mihai este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    21st November 2010
    Locaţie
    Germania
    Vârstă
    34
    Posturi
    877
    Putere Rep
    28

    Implicit

    Citat Postat în original de Cristi G Vezi Post
    Worldwide Solutionz Review: $25 Ponzi hybrid | BehindMLM

    + site de 2 bani + nicio data despre "firma" din spatele site-ului/afacerii => alt MLM obosit. Rog pe cineva sa stearga link-urile, macar pe-aici pe seopedia ma astept sa nu vad prosteli de genul. Banii se fac prin munca.
    https://worldwidesolutionz.com/image...ficate-reg.jpg
    https://worldwidesolutionz.com/image...ertificate.jpg
    https://worldwidesolutionz.com/images/evolved-cert.jpg

    Si ce legatura are desgni-ul site-ului? Vrei sa-ti dau cateva site-uri HYIP cu design mai tare ca site-urile bancilor? Si investesti bani, iar dupa o saptamana dispare si siteul si tot? +MLM obosit de unde ai scoso? E mai repede dupa cum am scris si in prima pagina matrix, nu mlm. Si daca ar fi mlm ce? Atat timp cat nu se bazeaza in totalitate pe acel venit din inscrierile de membri noi, si au un produs sau mai multe de calitate?
    Ultima modificare făcută de Popa Mihai; 30th March 2014 la 13:16.

  6. #6
    Avatarul lui Cristi G
    Cristi G este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    45
    Data înscrierii
    16th April 2009
    Locaţie
    Iasi
    Vârstă
    31
    Posturi
    1.664
    Putere Rep
    45

    Implicit

    Arata-mi unde au pe site orice detaliu despre firma sau despre oamenii din spatele proiectului. Si nu veni cu balarii "intra putin pe internet", asta e minimul absolut pe care orice firma trebuie sa il faca si sa isi treaca toate detaliile pe site. Altfel este un scam ordinar, mai ales pentru MLM-uri de-astea ordinare.

    60% in 3 luni? Tu chiar vorbesti serios? Chiar crezi in asa ceva? Eu zic sa mergi sa faci imprumut la banca, sa ii pui in WWZ, ca in 3 luni oricum primesti 60% inapoi... Si ramai si cu o gramada de bani in plus. Ce zici? Eu nu inteleg cum puteti crede in asemenea porcarii, NIMENI nu va da 60% in 3 luni "garantat". Vreau si eu o solutie care sa-mi dea 10% in 6 luni "garantat", dar nu e nimeni atat de prost!
    Imi ocup timpul uneori cu pariuri sportive si fac si web development WordPress.

  7. #7
    Avatarul lui Popa Mihai
    Popa Mihai este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    21st November 2010
    Locaţie
    Germania
    Vârstă
    34
    Posturi
    877
    Putere Rep
    28

    Implicit

    Awesome How-to SolutionZ | Awesome How-to SolutionZ aici vei gasi cam toate informatiile, daca nu gasesti acolo, desi ma indoiesc... imi zici.

  8. #8
    Avatarul lui Popa Mihai
    Popa Mihai este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    21st November 2010
    Locaţie
    Germania
    Vârstă
    34
    Posturi
    877
    Putere Rep
    28

    Implicit

    Aici e site-ul oficial al fondatorul companiei- Marelize

  9. #9
    Avatarul lui Mishu
    Mishu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    28th March 2013
    Vârstă
    55
    Posturi
    1.307
    Putere Rep
    28

    Implicit

    Citat Postat în original de michelle Vezi Post
    .... Atat timp cat nu se bazeaza in totalitate pe acel venit din inscrierile de membri noi, si au un produs sau mai multe de calitate?
    Si care sunt acele produse de calitate, inafara celor doua pe care le-ai mentionat?

    Citat Postat în original de michelle Vezi Post
    .................
    Iar daca reusesc, in timp sa incepem si la noi in tara prin aceasta companie sa ajutam oamenii care nu au ce sa manance si in acelasi timp sa le oferim o solutie permanenta, prin programele companiei.
    Iti dai tu seama?
    Isi fac toti romanii o suma de 2500$ de rulaj si luam toti cate 1500 pe luna.
    Da-o dracu de munca, la ce iti foloseste? WorldWide SolutionZ are grija de tine!

    Intelege, acest sistem nu produce nimic. Functioneaza atata timp cat sunt "investitori" noi. Sansa de a castiga ceva depinde de faza in care se afla sistemul, de cat de bine reuseste sa se disimuleze si de cati doritori de bani fara munca reuseste sa ademeneasca dupa ce tu faci investitia.
    Tu unde crezi ca s-au dus banii tai? O parte in profitul lor, o parte in salarii (trebuie sa fie cateva) si o parte catre investitorii mai vechi.

  10. #10
    Avatarul lui Popa Mihai
    Popa Mihai este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    21st November 2010
    Locaţie
    Germania
    Vârstă
    34
    Posturi
    877
    Putere Rep
    28

    Implicit

    Eu totusi tind sa cred ca nu e asa, as fi recunoscator daca nu mi-at mai da negative... voi reveni cu postari in timp si vom vedea.

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •