Pagina 9 din 95 PrimulPrimul ... 78910111959 ... UltimulUltimul
Rezultate 81 la 90 din 977

Subiect: Bancuri - Sa radem putin

Afișare hibrid

  1. #1
    Avatarul lui w3bmaster
    w3bmaster este deconectat Banned
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    3rd June 2005
    Locaţie
    Buzau/Bucuresti
    Vârstă
    39
    Posturi
    409
    Putere Rep
    0

    Implicit

    O banana si un vibrator pe un sertar: Banana: -Este pentru prima data ? Vibratorul: - Nuuu !!! Banana: - Atunci ce pula mea tremuri asa ?!
    :p

  2. #2
    Avatarul lui Kul
    Kul
    Kul este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    35
    Data înscrierii
    16th July 2005
    Locaţie
    Constanta
    Vârstă
    45
    Posturi
    47
    Putere Rep
    35

    Implicit

    de specialitate

    Merge webmasteru&#39; cu trenu&#39; si aude: ... <td></td> ... <td></td> ... <td></td> ... <td>....
    Din vagon cineva striga: - E curent in compartiment, inchide tag-ul&#33;

    Cica dau bairam semnele de pe tastatura (era ziua lui CTRL). Pregatiri, baloane, artificii, chestii, da` nu prea il suportau pe punct si nu l-au invitat. In seara cea mare, isi face asta mic si neinvitat curaj si se duce la bairam. La intrare, bodyguarzi erau ESC si DEL. `Cine esti tu ma pishpirelule? Nu cumva esti punctu`?`. La care asta: `Nu, fratii mei, sunt asteriscu`, da` m-am dat cu gel&#33;`

  3. #3
    Avatarul lui Sorin Frumuseanu
    Sorin Frumuseanu este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    62
    Data înscrierii
    2nd August 2005
    Locaţie
    Orsova
    Vârstă
    52
    Posturi
    3.946
    Putere Rep
    62

    Implicit

    Connex

    Am primit un SMS promotional de la connex
    Nu e banc, s-a intamplat acum cateva minute.

    "Atentie&#33; Telefonul nu suna niciodata ocupat cand trmiti un sms"

    :wacko:
    Au ramas in pana de "free content" sau inca nu au aflat ca pe un telefon mobil oprit sms nu ajunge? Asta ca sa nu mai zic ca inca nu am reusit sa-mi citesc sms-urile de pe telefonul fix, chiar daca nu e ocupat.
    Credinta la institutiile specializate. Aici facem Servicii de seo
    Mi se spunea 1nesco

  4. #4
    Avatarul lui Ben Boingeanu
    Ben Boingeanu este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    43
    Data înscrierii
    12th July 2004
    Locaţie
    Suceava
    Posturi
    1.722
    Putere Rep
    43

    Implicit

    Romanii la olimpiada. In prima zi au luat o medalie. A doua zi au mai luat una. A treia zi i-au prins.
    Boingeanu Ben

  5. #5
    Avatarul lui lixor
    lixor este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    37
    Data înscrierii
    11th February 2005
    Locaţie
    craiova
    Vârstă
    46
    Posturi
    413
    Putere Rep
    37

  6. #6
    Avatarul lui Sorin Frumuseanu
    Sorin Frumuseanu este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    62
    Data înscrierii
    2nd August 2005
    Locaţie
    Orsova
    Vârstă
    52
    Posturi
    3.946
    Putere Rep
    62

    Implicit

    <span style="font-family:Arial"><span style="font-size:11pt;line-height:100%"><span style="color:#0066ff">Un somer merge sa se angajeze la Microsoft ca om de servicu. Managerul e acolo il supune unui test de aptitudini: spalatul podelelor, spalatul geamurilor etc. Dupa test ii spune:</span></span></span>

    <span style="font-family:Arial"><span style="font-size:11pt;line-height:100%"><span style="color:#0066ff">"Putem sa-ti oferim un salariu de 30&#036; pe zi. Lasa-mi adresa de e-mail ca sa-ti trimit formularul sa il completezi si sa-ti spun unde si cand sa vii in prima zi la lucru."</span></span></span>

    <span style="font-family:Arial"><span style="font-size:11pt;line-height:100%"><span style="color:#0066ff">Somerul recunoaste cinstit ca nu are nici calculator, nici adresa de e-mail.</span></span></span>

    <span style="font-family:Arial"><span style="font-size:11pt;line-height:100%"><span style="color:#0066ff">"Atunci inseamna ca tu virtual nu existi si deci nu te pot angaja la Microsoft," ii spune managerul.</span></span></span>

    <span style="font-family:Arial"><span style="font-size:11pt;line-height:100%"><span style="color:#0066ff">Uimit, omul pleaca si nestiind ce altceva ar putea face, cu ultimii 10&#036; din buzunar cumpara o lada cu 10 kg de rosii de la supermarket, pe care, in doua ore, le revinde cu profit de 100%.</span></span></span>

    <span style="font-family:Arial"><span style="font-size:11pt;line-height:100%"><span style="color:#0066ff">Repetand procedeul de mai multe ori in ziua aceea ajunge seara cu aproape 100&#036; mai mult decat avea dimineata.</span></span></span>

    <span style="font-family:Arial"><span style="font-size:11pt;line-height:100%"><span style="color:#0066ff">Asa a realizat ca putea sa traiasca vanzand rosii.</span></span></span>

    <span style="font-family:Arial"><span style="font-size:11pt;line-height:100%"><span style="color:#0066ff">Sculandu-se dimineata devreme si culcandu-se noaptea tarziu, omul nostru a realizat un profit bun in scurt timp.</span></span></span>

    <span style="font-family:Arial"><span style="font-size:11pt;line-height:100%"><span style="color:#0066ff">Apoi si-a cumparat o masina pentru transportul rosiilor, iar la sfarsitul primului an a avut un intreg parc de camioane si o multime de angajati dintre someri ca si el, toti vanzand rosii.</span></span></span>

    <span style="font-family:Arial"><span style="font-size:11pt;line-height:100%"><span style="color:#0066ff">Era momentul ca gandindu-se la viitorul sotiei si al copiilor sa faca o asigurare pe viata.</span></span></span>

    <span style="font-family:Arial"><span style="font-size:11pt;line-height:100%"><span style="color:#0066ff">A telefonat deci unei companii de asigurari si a ales o asigurare foarte scumpa, care sa reflecte noua lui situatie de milionar.</span></span></span>

    <span style="font-family:Arial"><span style="font-size:11pt;line-height:100%"><span style="color:#0066ff">La sfarsitul convorbirii, persoana cu asigurarea i-a cerut adresa de e-mail pentru a-i trimite documentatia. Cand omul nostru a spus ca nu are asa ceva, persoana de la compania de asigurari a fost uimita:</span></span></span>

    <span style="font-family:Arial"><span style="font-size:11pt;line-height:100%"><span style="color:#0066ff">"Cum ai reusit atunci sa faci o asemene a avere fara internet, e-mail si e-commerce? Imagineaza-ti unde ai fi fost acum daca ai fi fost conectat de la inceput."
    Milionarul rosiilor a raspuns prompt:</span></span></span>

    <span style="font-family:Arial"><span style="font-size:11pt;line-height:100%"><span style="color:#000080">"Imi imaginez. As fi fost om de serviciu la Microsoft."</span></span></span>

    <span style="font-family:Arial"><span style="font-size:11pt;line-height:100%"><span style="color:#ff0066">Morala:</span></span></span>

    <span style="font-family:Arial"><span style="font-size:11pt;line-height:100%"><span style="color:#ff0066">1) Internetul, e-mail-ul si e-commerce-ul nu trebuie sa ne conduca in viata</span></span></span>

    <span style="font-family:Arial"><span style="font-size:11pt;line-height:100%"><span style="color:#ff0066">2) Ia-ti un e-mail daca vrei sa fii om de serviciu la Microsoft</span></span></span>

    <span style="font-family:Arial"><span style="font-size:11pt;line-height:100%"><span style="color:#ff0066">3) Daca nu ai e-mail, dar muncesti din greu, inca poti deveni milionar</span></span></span>

    <span style="font-family:Arial"><span style="font-size:11pt;line-height:100%"><span style="color:#ff0066">4) Presupunand ca citesti aceasta povestire prin intermediul e-mail-ului sau Internet-ului esti tot mai aproape de a deveni om de serviciu si tot mai departe de a deveni milionar. </span></span></span>
    Credinta la institutiile specializate. Aici facem Servicii de seo
    Mi se spunea 1nesco

  7. #7
    Avatarul lui GExGE
    GExGE este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    35
    Data înscrierii
    13th June 2005
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    38
    Posturi
    373
    Putere Rep
    35

    Implicit

    sec
    Sunt GExGE si folosesc cel mai simplu site de curs valutar.

  8. #8
    Avatarul lui Diana
    Diana este deconectat Administrator
    Reputatie:
    42
    Data înscrierii
    4th January 2006
    Locaţie
    Vatra Dornei
    Posturi
    1.696
    Putere Rep
    42

    Implicit

    :lol: for all.
    Am un magazin online de Cosmetice romanesti si un portal de Afaceri

  9. #9
    Avatarul lui Diana
    Diana este deconectat Administrator
    Reputatie:
    42
    Data înscrierii
    4th January 2006
    Locaţie
    Vatra Dornei
    Posturi
    1.696
    Putere Rep
    42

    Implicit

    Am fost barbat indraznet, macho, liber si aveam parul lung.

    Sotia mea m-a cunoscut, nu invers; Mi s-a prezentat si oriunde mergeam, ea era deja acolo... sunt deja 12 ani de atunci. Pe vremea aia eram un motociclist inrait, purtam numai tricouri negre, blugi crestati, cizme de motociclist si aveam... parul lung.

    Bineinteles ca aveam si un outfit pentru ocazii speciale. Atunci purtam un tricou negru, blugi crestati si papuci de sport, adidasi, albi.

    Munca pe acasa era ceva rar, pentru ca eu eram mereu cat mai departe, pe drumuri. Dar imi iubeam viata asa cum era ea.

    Asa, deci, m-a cunoscut ea. "Tu esti barbatul viselor mele. Esti atat de... macho, indraznet si... liber".

    Cu libertatea a fost in curand gata, pentru am decis sa ne casatorim. De ce nu?&#33;? Eram un barbat indraznet, aproape liber si aveam... parul lung.

    Bineinteles toate astea numai pana la nunta. Cu putin timp inainte imi zice: "Ai putea si tu macar la frizer sa mergi, ca totusi vin si parintii mei la nunta."

    Treceau orele - NU, ..... dupa cateva zile si lacrimi fara numar de la ea....... am lasat de la mine si
    mi-am tras o frizura la moda cu par scurt, ca......in cele din urma o iubeam, si ce mai.... eram barbat
    indraznet, aproape liber, nu mai aveam parul lung dar eram ataaaaaaat de dulce. "Scumpul meu, eu te iubesc asa cum esti &#33;&#33;&#33;" - a exalat ea.

    Viata era in regula desi la cap imi era putin mai racoare.

    Au urmat saptamani de convieturire pasnica si duioasa pana cand intr-o zi nevasta mea statea in fata mea cu o plasa mare in brate. A cumparat o camasa, o helanca (la cuvantul asta deja am pielea gainii) si o pereche de pantaloni, noi noute si imi zice: "Probeaza si tu astea, te rog &#33;"

    Au trecut zile, au trecut luni si nenumarate servetele imbibate cu lacrimi de la ea... ca in cele din urma sa las de la mine si sa port camasa, helanca (hrrrrr) si pantaloni de stofa. Au urmat pantofi negri, sacou, cravate si pardesiu. Dar eram barbat indraznet, super misto si cu parul scurt.

    Apoi a urmat cea mai mare lupta, Lupta pentru motocicleta. Bineinteles ca nu a durat mult, pentru ca
    in costum negru si cu permanenta frecare si topaiala pe motocicleta nu poti lupta mult. In afara de asta
    pantofii Negri de lac erau de asemenea o "forta" fragila. Dar ce mai conta, eram barbat chipes, aproape liber, conduceam un combi si aveam parul scurt.

    Cu anii au mai urmat multe alte batalii, pe care eu le-am pierdut in oceanul ei de lacrimi. Eu spalam, eu calcam, eu faceam cuparaturile, am invatat slagare pe derost, beam vin rosu dulce si faceam plimbarea de duminica. "Dar si ce?&#33;?"- ma gandeam eu... eram un pampalau, asuprit, ma simteam naspa si aveam parul scurt...

    Intr-o buna zi, scumpa mea nevasta statea in fata usii cu valizele impachetate si mi-a zis: "Te parasesc&#33;"
    Uimit si socat o intreb pentru ce motiv. "Nu te mai iubesc, te-ai schimbat atat de mult. Nu mai esti omul
    pe care l-am cunoscut eu odata." - mi-a zis ea, trantindu-mi usa in nas.

    De curand am intalnit-o iarasi. "Noul" ei (masculul) este un motociclist paros, cu blugi crestati si tatuaje care...... se uita la mine plin de compasiune.

    Cred ca o sa-i trimit cadou o helanca&#33;
    Am un magazin online de Cosmetice romanesti si un portal de Afaceri

  10. #10
    Avatarul lui wrc
    wrc
    wrc este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    34
    Data înscrierii
    13th October 2005
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    46
    Posturi
    217
    Putere Rep
    34

    Implicit

    Asta nu e de ras&#33;

Pagina 9 din 95 PrimulPrimul ... 78910111959 ... UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. vand script bancuri + baza de date 1030 bancuri
    De catalinxpro în forumul Continut web
    Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 1st July 2009, 11:37
  2. mai radem un pic:)
    De RoManiac în forumul Google
    Răspunsuri: 10
    Ultimul Post: 22nd June 2008, 02:27
  3. Vand Site BANCURI
    De myjdc în forumul Continut web
    Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 31st March 2008, 18:50
  4. Vand Site BANCURI
    De myjdc în forumul Website-uri
    Răspunsuri: 14
    Ultimul Post: 6th March 2008, 14:28
  5. funny... sa mai radem putin... :)
    De Mircea Budean în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 4
    Ultimul Post: 24th February 2008, 18:43

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •