Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 15

Subiect: Caut partener ligacs.net

  1. #1
    Avatarul lui Aradean
    Aradean este deconectat Banned
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    2nd January 2011
    Locaţie
    Arad
    Vârstă
    33
    Posturi
    334
    Putere Rep
    0

    Talking Caut partener ligacs.net

    Salut am cumparat de vreo 3 luni domeniul ligacs.net si as vrea sa fac din el o liga de cs sau ceva de genu daca este cineva interesat sa colaboram si sa realizam acest proiect impreuna astept raspuns la postare sau pm.

    P.s Sunt de incredere daca fac ceva cu cineva merg pana la capat

  2. #2
    Avatarul lui -Rares-
    -Rares- este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    54
    Data înscrierii
    14th May 2009
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    40
    Posturi
    1.623
    Putere Rep
    54

    Implicit

    Ai domeniul, felicitari. In continuare ce mai stii sa faci? Dezvoltare vreun pic? Un buget ai pentru asa ceva? Sau partenerul trebuie sa vina cu toate restul...

    A cumpara un domeniu nu e greu sa stii si nici macar costisitor.

    Ce incredere sa aiba lumea in tine, cand in ultimele 3 zile ne-ai vorbit despre vreo 3 proiecte?
    Creștere putere, consum redus și optimizare software motor - servicii profesionale de chiptuning

  3. #3
    Avatarul lui Aradean
    Aradean este deconectat Banned
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    2nd January 2011
    Locaţie
    Arad
    Vârstă
    33
    Posturi
    334
    Putere Rep
    0

    Implicit

    Pai 3 atat Pai nu am singur timp sa fac si ligacs.net de accea caut partener.. Il dezvoltam impreuna si daca sunt castiguri facem 50-50%

  4. #4
    Avatarul lui robciucioan
    robciucioan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    30
    Data înscrierii
    22nd December 2010
    Locaţie
    Suceava
    Vârstă
    31
    Posturi
    304
    Putere Rep
    30

    Implicit

    @Aradean - Fie cum zici tu: 50% - 50%. Daca ma bag in acest proiect, ce garantie am ca nu pleci cu tot cu domeniul sau ca nu imi oferi acel procentaj din castigul site-ului? Ceea ce ma indoiesc ca o sa ai profit. Sau, te gandesti la un castig de 4 euro/ luna si ar veni 2 euro de persoana.

    Apropo, ti-ai facut un plan ceva? Idei? Care este bugetul proiectului ce ai dori sa il lansezi? Pe ce paltforma va rula? Custom sau open-source? Gazduire web ai? Promovare? Mai sunt si alte chestii ce ar trebui puse la punct. Daca nu ti-ai facut un plan, idei, etc. zic sa te apuci pe de-acum. E foarte usor sa zici ca incep un proiect: cumpar domeniu, instalez Wordpress, downloadez thema WP warez si voila! Proiect deschis in doua ore de la achizitionarea domeniului.

    Si... nu v-ati mai maturizat? Tot la Counter Strike va ganditi? Totusi, ai o varsta din cate observ, 17 ani. La anii astia trebuie sa "mananci" html&css, Photoshop, etc. pentru a avea resurse destule de a deschide un proiect serios!
    Nimic interesant...

  5. #5
    Avatarul lui Aradean
    Aradean este deconectat Banned
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    2nd January 2011
    Locaţie
    Arad
    Vârstă
    33
    Posturi
    334
    Putere Rep
    0

    Implicit

    Am incercat sa invat html dar singur mie greu.. Gasesc site-uri cu informatii incomplete.. De unde sa invat html si css?

  6. #6
    Avatarul lui -Rares-
    -Rares- este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    54
    Data înscrierii
    14th May 2009
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    40
    Posturi
    1.623
    Putere Rep
    54

    Implicit

    Dintr-o carte e cel mai bine!
    Creștere putere, consum redus și optimizare software motor - servicii profesionale de chiptuning

  7. #7
    Avatarul lui Aradean
    Aradean este deconectat Banned
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    2nd January 2011
    Locaţie
    Arad
    Vârstă
    33
    Posturi
    334
    Putere Rep
    0

    Implicit

    Aha sa merg la librarie si sa imi cumpar carti? html si css prima data?

  8. #8
    Avatarul lui robciucioan
    robciucioan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    30
    Data înscrierii
    22nd December 2010
    Locaţie
    Suceava
    Vârstă
    31
    Posturi
    304
    Putere Rep
    30

    Implicit

    @Aradean - Cel mai bine inveti html&css din tutoriale, exersand. Degeaba citesti dintr-o carte ce faci un un tag daca nu exersezi. La un moment dat o sa te intrebi, ce sa fac cu tagul respectiv?

    Cel mai bine inveti din tutoriale si exercitii!
    Nimic interesant...

  9. #9
    Avatarul lui -Rares-
    -Rares- este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    54
    Data înscrierii
    14th May 2009
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    40
    Posturi
    1.623
    Putere Rep
    54

    Implicit

    Citat Postat în original de robciucionut Vezi Post
    @Aradean - Cel mai bine inveti html&css din tutoriale, exersand. Degeaba citesti dintr-o carte ce faci un un tag daca nu exersezi. La un moment dat o sa te intrebi, ce sa fac cu tagul respectiv?

    Cel mai bine inveti din tutoriale si exercitii!
    Ce gluma buna. Cred ca nimeni nu e atat de tont sa citeasca o carte cap coada fara a deschide un notepd++ in acelasi timp. Sa fim seriosi...

    Citesti din carte un capitol dupa care treci la aparat si vezi ce ai retinut cu cartea inchisa. Te lovesti de probleme, deschizi cartea si-ti reimprospatezi cunostintele. Asa inveti cel mai bine, nu din tutoriale unde primesti codul gata facut, ai impesia ca l-ai inteles si cand te trezesti ca trebuie sa faci tu ceva de la 0 ajungi sa te plafonezi. Niciun tutorial nu-ti prezinta partea teretica asa cum o face o carte.

    Aradean, carti gasesti ori la librarie ori la biblioteca de la tine din oras. Daca nu ai bani, nu e nevoie sa o cumperi, o imprumuti de la biblioteca...

    Intr-o carte ai explicat si exemplificat fiecare tag din html cu toate atributele posibilie pe care poate sa le aiba. Niciun tutorial nu are cum sa-ti explice lucrurile atat de detaliat ca o carte pentru ca atunci nu ar mai fi tutorial, ar fi o carte

    Bineinteles ca nu are importanta acum de unde inveti, carte sau tutorial, atata timp cat o faci si-ti doresti cu adevarat sa inveti.
    Creștere putere, consum redus și optimizare software motor - servicii profesionale de chiptuning

  10. #10
    Avatarul lui Bukum
    Bukum este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    31
    Data înscrierii
    10th September 2010
    Vârstă
    33
    Posturi
    417
    Putere Rep
    31

    Implicit

    Citat Postat în original de Aradean Vezi Post
    Am incercat sa invat html dar singur mie greu.. Gasesc site-uri cu informatii incomplete.. De unde sa invat html si css?
    Deci tu contribui doar cu domeniul ? ...

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Caut partener si idei !
    De Aradean în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 9
    Ultimul Post: 5th February 2011, 00:44
  2. Caut un partener de incredere !
    De Ionut D în forumul Website-uri
    Răspunsuri: 10
    Ultimul Post: 20th November 2009, 15:17
  3. Caut Partener
    De hotcam în forumul Website-uri
    Răspunsuri: 5
    Ultimul Post: 9th January 2008, 09:08
  4. Caut partener cu AdSense
    De haotik în forumul Google
    Răspunsuri: 6
    Ultimul Post: 6th May 2007, 20:05
  5. caut partener ...
    De overload în forumul Link/banner exchange
    Răspunsuri: 1
    Ultimul Post: 9th June 2005, 13:10

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •