Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 19

Subiect: Monitoare Apple

  1. #1
    Avatarul lui bogdan.mihai
    bogdan.mihai este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    25
    Data înscrierii
    2nd November 2010
    Vârstă
    39
    Posturi
    56
    Putere Rep
    25

    Implicit Monitoare Apple

    Se afla printre noi si posesori de iMac-uri noi? Sunt curios daca merita investitia in noile monitoare. Cei care au trecut de la pc/laptop la mac-uri au simtit vreo imbunatatire a calitatii imaginii privind "oboseala ochilor"?

  2. #2
    Avatarul lui alias74
    alias74 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    32
    Data înscrierii
    28th November 2010
    Locaţie
    Rome
    Vârstă
    50
    Posturi
    616
    Putere Rep
    32

    Implicit

    se afla.
    Daca vb de iMac iarasi zic ca nu se prea merita, costa scump , posibilitate de upgrade ioc, doar ca sunt comode fara prea multe cabluri care sa te incurce.
    Sincer sa-ti spun , merita doar monitoarele Cinema Display
    De curand am montat unui client noul Cinema Dispaly de 27' pe un pc, e un spectacol, audio si webcam integrate.

    Later edit.
    oboseala nu prea se simte nici cu iMac nici cu monitoare normale, dar este o parere subiectiva
    Ultima modificare făcută de alias74; 3rd February 2011 la 10:06.

  3. #3
    Avatarul lui Alex Dumitru
    Alex Dumitru este deconectat Administrator
    Reputatie:
    60
    Data înscrierii
    20th April 2006
    Locaţie
    Pitesti / Bucuresti
    Vârstă
    35
    Posturi
    3.339
    Putere Rep
    60

    Implicit

    Eu nu vad mare diferenta intre un monitor de alta firma ( de calitate ) si un iMac. Daca vrei monitor sa se vada frumos, ia-ti LED

    P.S. Dupa ce-am facut prostia sa-mi cumpar un Mac am ajuns la concluzia ca OS mai bun decat Windows 7 nu exista si ca am dat banii degeaba

  4. #4
    Avatarul lui alias74
    alias74 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    32
    Data înscrierii
    28th November 2010
    Locaţie
    Rome
    Vârstă
    50
    Posturi
    616
    Putere Rep
    32

    Implicit

    pai tocmai Cinema Display e LED, la fel si noile iMac-uri
    PS. si eu prefer win, e mai customizabil

  5. #5
    Avatarul lui bogdan.mihai
    bogdan.mihai este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    25
    Data înscrierii
    2nd November 2010
    Vârstă
    39
    Posturi
    56
    Putere Rep
    25

    Implicit

    Multumesc pentru raspunsuri. La birou am un monitor samsung LED de 21 si tot imi obosesc ochii (mai mult ca laptopul de acasa), de asta pusesem intrebarea. Dar daca spui ca nu e mare diferenta stau calm. Iar monitorul de 27" costa mai mult decat face

  6. #6
    Avatarul lui alias74
    alias74 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    32
    Data înscrierii
    28th November 2010
    Locaţie
    Rome
    Vârstă
    50
    Posturi
    616
    Putere Rep
    32

    Implicit

    normal ca virgula costa apple ne-a obisnuit deja cu acest lucru, chestia e ca si producatori de accesorii pentru device-urile apple merg pe acelasi curent.
    Din cate stiam eu iMac-urile sunt calculatoare all in one (adica in monitorul ala ai si unitatea centrala), pe tine te interesa iMac sau monitorul ?

  7. #7
    Avatarul lui bogdan.mihai
    bogdan.mihai este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    25
    Data înscrierii
    2nd November 2010
    Vârstă
    39
    Posturi
    56
    Putere Rep
    25

    Implicit

    da, stiu ca imac-urile sunt all in one. Ma interesa doar monitorul, am scris imac pentru ca stiu ca astea noi vin cu monitoarele noi.

    Daca, cu calitatea monitoarelor m-am lamurit....o alta intrebare: ajuta la ceva ochelarii "speciali" pentru pc? Eu tind sa cred ca este doar marketing!

  8. #8
    Avatarul lui Odwgoog
    Odwgoog este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    8th March 2009
    Locaţie
    Oradea/Google
    Vârstă
    46
    Posturi
    28
    Putere Rep
    28

    Implicit

    @alias74 omul intreaba de monitoare. ce sa upgradeze la un monitor, oricare ar fi marca? cam cat de mult ai lucrat pe un iMac sau pe orice alt Mac?

    @Alex Dumitru Vezi ca poti gasi pe multe siteuri caracteristicele monitoarelor din iMac-uri dar si a ACD-urilor. Apoi cauta altele care sa prezinte aceleasi specs si vezi preturi.

    Da, e posibil ca unii dintre noi sa nu observe diferente, SEO putem face si pe Win95 pana la urma dar altii s-ar putea sa observe si e bine sa o faca inainte de a trimite la tipar o lucrare

    Hint - incepe cautarea de la Eizo, sa nu pierzi vremea cu Samsung-uri facute la Oradea

    @bogdan.mihai fa un efort si testeaza un iMac daca crezi ca poate fi o solutie. Habar nu am daca o sa-ti rezolve problema sau nu dar nu-mi pot permite sa spun ce se merita pentru tine sau pentru altul.

  9. #9
    Avatarul lui alias74
    alias74 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    32
    Data înscrierii
    28th November 2010
    Locaţie
    Rome
    Vârstă
    50
    Posturi
    616
    Putere Rep
    32

    Implicit

    Citat Postat în original de Odwgoog Vezi Post
    @alias74 omul intreaba de monitoare. ce sa upgradeze la un monitor, oricare ar fi marca? cam cat de mult ai lucrat pe un iMac sau pe orice alt Mac?

    @Alex Dumitru Vezi ca poti gasi pe multe siteuri caracteristicele monitoarelor din iMac-uri dar si a ACD-urilor. Apoi cauta altele care sa prezinte aceleasi specs si vezi preturi.

    Da, e posibil ca unii dintre noi sa nu observe diferente, SEO putem face si pe Win95 pana la urma dar altii s-ar putea sa observe si e bine sa o faca inainte de a trimite la tipar o lucrare

    Hint - incepe cautarea de la Eizo, sa nu pierzi vremea cu Samsung-uri facute la Oradea

    @bogdan.mihai fa un efort si testeaza un iMac daca crezi ca poate fi o solutie. Habar nu am daca o sa-ti rezolve problema sau nu dar nu-mi pot permite sa spun ce se merita pentru tine sau pentru altul.
    tu ai citit intrebarea ? sau doar ultimele raspunsuri si tragi concluzii?, sau doar faci posturi?
    Conteaza cat de mult am lucrat pe un iMAC sau pe alt MAC ?, postul asta tocmai il scriu de pe unul.

  10. #10
    Avatarul lui Tom
    Tom
    Tom este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    127
    Data înscrierii
    25th September 2010
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    46
    Posturi
    3.169
    Putere Rep
    127

    Implicit

    Citat Postat în original de bogdan.mihai Vezi Post

    Daca, cu calitatea monitoarelor m-am lamurit....o alta intrebare: ajuta la ceva ochelarii "speciali" pentru pc? Eu tind sa cred ca este doar marketing!
    Ajuta enorm, sunt ochelari cu lentile de reflectie a luminii, si scapi de oboseala provocata de durerea ochilor.
    Aveam eu acum 5 ani cand foloseam un crt, dar de la lcd incoace nu i-am mai folosit. ca sa nu vb de led

    Te duci la un control, si in cazul in care esti ok, ceri lentile pt pc. Vb din experienta.
    Nu trimite PM cu intrebari, posteaza pe forum! Nu ofer sfaturi, audit sau raspunsuri pe PM.

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Inchiriere Apple iMac ?
    De Nichita în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 9
    Ultimul Post: 9th June 2010, 07:07
  2. Eric Schmidt Google CEO a sarit gardul la Apple
    De biaterm în forumul Stiri despre motoarele de cautare, SEO si Marketing
    Răspunsuri: 4
    Ultimul Post: 7th September 2006, 16:58

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •