Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Rezultate 11 la 20 din 20

Subiect: Credit card

Costin este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    32
    Data înscrierii
    29th April 2008
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    32
    Posturi
    415
    Putere Rep
    32

Implicit

Card Student de la ING recomand si eu. Sau Visa Electron, daca nu esti student.
    ING o consider cea mai tare (convenabila) banca.

lovelife este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    99
    Data înscrierii
    8th July 2006
    Locaţie
    Galati
    Vârstă
    47
    Posturi
    5.993
    Putere Rep
    99

Implicit

Eu recomand transilvania, dar sa specifici ca vrei VISA pentru paypal
    Nu ma pricep la SEO dar ma bag in seama

kleampa este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    50
    Data înscrierii
    31st May 2006
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    35
    Posturi
    1.575
    Putere Rep
    50

Implicit

tot Visa Electron ING si eu
    m-a convins ca am alerte sms cand intra/ies bani si self bank-u pt depuneri
    Membru fondator al societății secrete Afiliatti.

Iulian este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    33
    Data înscrierii
    30th January 2008
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    552
    Putere Rep
    33

Implicit

Astazi am ridicat cardul de student de la ING, in ~3 minute cu homebank am verificat cardul pe Paypal
    “Stop Doubting Yourself, Work Hard and Make It Happen”
    Ascult muzica de club la petreceri cu deejay.

superbus este deconectat Banned
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    23rd October 2007
    Locaţie
    Madrid
    Vârstă
    47
    Posturi
    810
    Putere Rep
    0

Implicit

aceiasi combinatie de VISA + HOMEBANK de la ING

paypal , moneybookers,hosting, plus multe altele fara probleme cu acest card

Gabriel Puscuta este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    35
    Data înscrierii
    7th September 2006
    Locaţie
    Sibiu
    Posturi
    786
    Putere Rep
    35

Implicit

Eu am deschise la BCR 3 conturi, in USD, EUR si LEI. Am 2 carduri VISA legate de cont, 1 normal + 1 pe care il folosesc doar pentru plati online (nu are banda magnetica). Am si internet banking.
    Ce ma enerveaza e digipass-ul. Mi-am si blocat 1 data contul din cauza zecimalelor care trebuie introduse in digipass la transfer de bani. Daca vrei sa transferi 215 lei, in digipass trebuie sa introduci 21500. Aiurea... puteau sa-i puna si un punct (.) pe langa cifrele alea. In rest... multumit.

In fine... cardul este legat la paypal, cont premier, toate limitele ridicate.

Vad ca toata lumea e cu ING. Eu sunt cu BCR-ul. De ce? Prin simplu fapt ca acum vreo 4-5 ani am fost la mare si peste tot erau numai bancomate de BCR. Niciunul de BancPost (unde aveam cont + card). BCR si in orasele mici gasesti, e cel mai raspandit. Asta a fost motivul.

Alex Dumitru este deconectat Administrator
    Reputatie:
    61
    Data înscrierii
    20th April 2006
    Locaţie
    Pitesti / Bucuresti
    Vârstă
    35
    Posturi
    3.339
    Putere Rep
    61

Implicit

Eu am avut numai experiente neplacute cu BCR si prefer sa platesc comision de retragere la alt bancomat decat sa mai aud vreodata de ei. Acelasi lucru pot sa-l spun si despre BancPost, Raiffaisen, BRD. In schimb am fost multumit de serviciile Transilvania, foarte pro.

amigo este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    26
    Data înscrierii
    10th October 2010
    Locaţie
    Targu-Mures
    Posturi
    77
    Putere Rep
    26

Implicit

Imi cer scuze. Am uitat sa specific, fara ING. De ce, va spun: inainte sa intru la facultate (acum sunt in anul 2), mi-am deschis un cont la ING. Eram in clasa a 12-a, semestrul 1. Tipa de la caseria cu care am semnat contractul pentru card si homebank-ing, mi-a spus ca nu platesc comision si acei 3 RON/luna pt homebanking pentru ca sunt elev si exista o promotie pentru elevi. La fel scria si in contract. Dupa ce am intrat la facultate, am cerut adeverinta de la secretariatul universitatii cum ca sunt student si am nevoie de acea adeverinta pentru prelungirea unui contract bancar, pentru a-mi prelungi contractul la card ca si student la ING. Am fost frumos cu adeverinta, carnet de student, buletin, card, si tipa mi-a zis ceva de genul: "Tu ai facut contractul ca si elev. Ai terminat liceul, nu mai esti elev. In continuare vei plati comision, 3 RON/luna homebanking + o taxa de adminsitrare(nu mai tin minte exact despre ce fel de administrare era vorba...nu mai conteaza) de 15 RON(poate nu mai tin eu bine minte exact...dar era in jur la 10 RON+ - cativa lei.)". I-am explicat la caserita si i-am aratat si adeverinta de la universitate, si i-am bagat in cap ca vreau sa-mi reinnoiesc contractul ca si student. In acel moment cei de la ING aveau acea oferta pentru studenti. Tipa a zis ok, dar ea are anumite ordine de indeplinit. Nu mai aveam rabdare sa imi fac nervi cu ea, m-am luat si m-am cãrat.
    Intre timp primeam scrisorele acasa de la ING cum ca nu mi-am platit taxa de administrare si homebanking. Dupa cateva luni se adunase in jur de 130-140 de RON ca datorie pentru acea taxa de administrare. Dupa ce s-au adunat acei 130-140 RON, am vandut un template cu 150 de RON, bani care mi-au fost transferati pe card. Intentionat am vrut sa-mi fie transferati pe card cu gandul ca ma scap de datoria de la ING. In urmatoarea zi, m-am dus la ING sa-mi verific contul si sa vad ce am pe card. Bag cardul, PIN gresit. Incerc odata, incerc de doua ori, scot cardul si ma duc la caserita. Imi spune sa iau telefonul de langa bancomat si sa sun la Bucuresti pentru a rezolva problema cu PIN-ul. Sun la Bucuresti, se confirma datele mele personale, tanti imi spune sa astept 20-30 de minute, dupa care imi pot alege un PIN nou. Astept, imi aleg din nou acelasi PIN. Incerc PIN-ul, gresit.
    Nu mai aveam rabdare, asa ca m-am carat acasa nervos. In urmatoarea luna am primit scrisoare acasa cum ca contul a fost suspendat. I-as face o poza la scrisoare, dar nu o mai gasesc. De atunci nu am mai primit nici o instiintare de la ING.
    Deci....in afara de ING, ce-mi recomandati?
    Nu mai vreau ING din simplul motiv ca sunt pur si simplu scarbit de ei.
    Am si eu un blog unde lenevesc...

superbus este deconectat Banned
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    23rd October 2007
    Locaţie
    Madrid
    Vârstă
    47
    Posturi
    810
    Putere Rep
    0

Implicit

Citat Postat în original de Gabriel Puscuta Vezi Post
    Vad ca toata lumea e cu ING. Eu sunt cu BCR-ul. De ce? Prin simplu fapt ca acum vreo 4-5 ani am fost la mare si peste tot erau numai bancomate de BCR. Niciunul de BancPost (unde aveam cont + card). BCR si in orasele mici gasesti, e cel mai raspandit. Asta a fost motivul.
    noi ( cel putin eu) suntem cu ING pt ca la ei am ramas. asta dupa ce le-am bifat pe toate celelalte
    cat despre numarul bancomatelor la noi in Pitesti cele mai multe sunt BRD
    deasemenea la BRD ai acces si in weekend avand in vedere ca in toate supermarketurile( kaufland, auchan, carrefour) sunt agentii BRD
    asa ca eu am ramas la ING si BRD

casperel este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    41
    Data înscrierii
    10th February 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    838
    Putere Rep
    41

Implicit

@amigo: puteai sa inchizi contul acela.. si deschideai altul la o alta sucursala a ING (sau de pe site-ul lor, online).

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Tranzila - Procesare online credit card
    De adson în forumul Comert electronic, e-Commerce
    Răspunsuri: 1
    Ultimul Post: 1st October 2008, 13:25
  2. This credit card has been denied
    De BlueBear în forumul PayPal
    Răspunsuri: 11
    Ultimul Post: 23rd August 2008, 21:49
  3. Răspunsuri: 3
    Ultimul Post: 4th July 2008, 01:13
  4. Debit or Credit Card Acceptance Limit
    De Chip în forumul PayPal
    Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 15th January 2008, 22:20
  5. Google Adwords - numai cu card de credit?
    De mihhu în forumul Adwords
    Răspunsuri: 6
    Ultimul Post: 23rd June 2007, 13:40

Permisiuni postare

• Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •