Rezultate 1 la 5 din 5

Subiect: Google is or NOT fair!?

  1. #1
    Avatarul lui No_name
    No_name este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    42
    Data înscrierii
    19th February 2007
    Locaţie
    Bacau
    Vârstă
    37
    Posturi
    707
    Putere Rep
    42

    Cool Google is or NOT fair!?

    Salut,

    Da ... poate multi ar spune ca ar fi trebuit sa fiu in oras, insa, astazi fiind prin carrefour, vad cartea "Simbolul Pierdut" de Dan Brown.
    Nu cu mult timp in urma cautam o carte (mai multe) despre masonerie si fara sa vreau am dat peste cea de sus, din pacate era pe amazon si inca nu aparuse in Romania. Astazi cum am vazut, cu o foarte mica ezitare am cumparat-o.

    ... sunt pe la pagina 106 si in timpul unui dialog Robert Langdon spune "Google nu este sinonim cu documentarea" . Mi-a placut foarte mult replica, si vroiam sa o trimit pe mail, insa in limba engleza ... si cum incerc sa imi perfectionez skill-urile in materie de engleza, imi spun: hai sa intru un pic si pe translate. Scriu fraza de mai sus si imi traduce: "Google is synonymous with documentation" sterg Google si??? ... ce credeti ca imi traduce: "is not synonymous with documentation" . Puteti incerca si voi. Dovada:

    LATER EDIT: Puneti Yahoo, Wikipedia ... este narcisist Google ?





    O seara faina.
    PS: ... citesc si o carte bazata pe teoria conspiratie, culturi oculte, masonerie ...
    Ultima modificare făcută de No_name; 17th January 2010 la 01:42.

  2. #2
    Avatarul lui Cristi U
    Cristi U este deconectat Super Moderator
    Reputatie:
    49
    Data înscrierii
    26th January 2008
    Locaţie
    Oradea
    Vârstă
    35
    Posturi
    3.172
    Putere Rep
    49

    Implicit



    Cred ca.. fie ar tb sa iesi in oras, fie ar tb sa lasi cartea cu teoria conspiratiei =)).

    Lasand gluma la o parte, cred ca ai generat un fel de bug la 'negarea' propozitiei. Ar fi plauzibil.
    Mai dau cate-un sfat juridic aici, uneori chiar despre online. Nu-l rata! :) Vezi și sfaturi de nutritie.

  3. #3
    Avatarul lui No_name
    No_name este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    42
    Data înscrierii
    19th February 2007
    Locaţie
    Bacau
    Vârstă
    37
    Posturi
    707
    Putere Rep
    42

    Implicit

    Citat Postat în original de cristi Vezi Post
    Cred ca.. fie ar tb sa iesi in oras, fie ar tb sa lasi cartea cu teoria conspiratiei =)).

    Lasand gluma la o parte, cred ca ai generat un fel de bug la 'negarea' propozitiei. Ar fi plauzibil.
    Scrie: "Wikipedia nu e sinonim cu documentarea" apoi scrie "Google nu e sinonim cu documentarea" ... oricum personal mi s-a parut funny ... mai ales si in contextul dat

  4. #4
    Avatarul lui Cristi G
    Cristi G este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    45
    Data înscrierii
    16th April 2009
    Locaţie
    Iasi
    Vârstă
    31
    Posturi
    1.664
    Putere Rep
    45

    Implicit

    Haha,deci e tare faza . Nu cred ca e vreun bug pt ca daca schimbi cu orice vrei tu acel Google,iti traduce bine
    Imi ocup timpul uneori cu pariuri sportive si fac si web development WordPress.

  5. #5
    Avatarul lui Alex Dumitru
    Alex Dumitru este deconectat Administrator
    Reputatie:
    60
    Data înscrierii
    20th April 2006
    Locaţie
    Pitesti / Bucuresti
    Vârstă
    34
    Posturi
    3.339
    Putere Rep
    60

    Implicit

    Sistemul se bazeaza pe recomandari, cautari si alti factori si probabil asta e motivul.

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •