Indraznesc sa supun atentiei seopedishtilor siteul www.smarthost.ro
Daca am putea sa tinem discutia in sfera SEO ar fi perfect... Daca are cineva ceva de "comentat" cu privire si la alte aspecte, nici o problema...
Deci ? Observatii ?
PS
Multumesc![]()
Indraznesc sa supun atentiei seopedishtilor siteul www.smarthost.ro
Daca am putea sa tinem discutia in sfera SEO ar fi perfect... Daca are cineva ceva de "comentat" cu privire si la alte aspecte, nici o problema...
Deci ? Observatii ?
PS
Multumesc![]()
Daca ai nevoie de un programator... | Nu folosesc !YM
Validare
Robots.txt
Specificatiile de limba ale site-ului sint destul de importante. Dar nu le vad.
Sint sectiuni ce au titluri in limba romana dar link-urile sint in engleza.
Gen: Politica de confidentialitate -> smarthost.ro/privacy.php
Optiunea "Home" si link-ul logo-ului trimit catre smarthost.ro/index.php . Nu cred ca e bine. Sint deja doua link-uri ca index.
Sint pagini care nu interactionaeaza cu restul site-ului decat prin meniu si nu si prin link-uri din continut. Se stie ca e bine ca paginile sa interactioneze intre ele prin link-uri, altele decat cele din meniu.
Momentan cam atat.
Krumel - apeleaza la serviciile oferite de mine prin formularul de pe blog.
Multumesc Krumel... se rezolva in cel mai scurt timp!
Daca ai nevoie de un programator... | Nu folosesc !YM
Salut Toto.
Prima observatie ar fi ca la cum arata siteul mergea un layout css. Totusi, felicitari pentru design, este curat, placut ochiului si "se rupe" de designul standard, sau mai bine zis, atat de intalnit, al websiteurilor de hosting(ca parere personala, imi displac profund siteurile de hosting care abunda in poze cu servere, moace de gagici fericite etc.)
Alte observatii:
1. La imaginea 1.gif ai multe alturi si titleuri iar unele din ele sunt diferite. Nu cred ca e bine dpdv SEO: o data ca imaginea are dimensiuni mici(5*49) si s-ar putea interpreta ca spam si apare si de multe ori in cadrul siteului.
2. Imaginea cumpara_pachet.gif as redenumi-o cumpara_pachet_gazduire.gif iar ca alt si title in loc de Cumpara pachetul Advance Plan as pune Cumpara pachetul gazduire web Advance Plan
3. Aceeasi chestie cu imaginile personal_plan, advance_plan si cu titleurile linkurilor din meniu: In loc de Intrebari frecvente gazduire as pune Intrebari frecvente gazduire web hosting ...
4. In continutul paginii as boldi keywordurile
5. Asta nu are legatura cu seo dar: la intrebari frecvente
Prima intrebare care imi vine in cap este: oare trebuie sa platesc in plus pentru asta. Si intrebarea asta e destul de importanta deoarece sunt doua moduri in care poti reactiona: "pai si cum adica, trebuie sa platesc si pentru asta?" sau "daca o fac ei moca nu mai imi bat eu capu". Insa prima tendina pe care cred ca o are cineva, daca nu mentionezi acolo altceva, e sa creada ca trebuie sa plateasca in plus. Si it's bad for bussines. Alta intrebare care imi vine in cap este "Alti au voi nu aveti!De ce?"Exista vreun mod de administrare online al contului (site-ului) meu ?
Nu. Noi suntem aici pentru orice aveti nevoie, oricand. Nu trebuie decat sa ne spuneti ce doriti si schimbarea se face imediat.
Toate cele bune si succes cu hostingul.
Edit: acuma am vazut ca nu ai un sitemap
Merci Dan. Folositoare observatii, raman dator..
PS
Multumesc, dar din pacate nu imi apartine...felicitari pentru design![]()
Daca ai nevoie de un programator... | Nu folosesc !YM
Este un site iesit din tiparul obisnuit al paginilor pentru host-ing.... asta se poate vedea si ca un lucru negativ. Prima oara cand am intrat pe el, mi-a luat ceva timp pana m-am prins unde si cum sunt puse ofertele de gazduire.
Eu as mai incerca ceva culori, e prea alb site-ul. Incearca si o aliniere a meniului cu coloana din stanga. Se zicea si mai sus, merge un site tabelles. Cat dai sa-ti fac?![]()
Boingeanu Ben
Stiu ca merge tableless... Insa chiar nu am avut timp sa il fac... De fapt a fost pornit asa, dupa care era cam tarziu sa il iau de la inceput full css ... Trebuia sa ii dau drumu... Insa, cu prima ocazie (n pic de timp) va fi refacut css...
Daca ai nevoie de un programator... | Nu folosesc !YM
Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)