Rezultate 1 la 10 din 38

Subiect: Adsense vs Anaf

Afișare hibrid

  1. #1
    Avatarul lui wega77
    wega77 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    24
    Data înscrierii
    17th January 2014
    Vârstă
    49
    Posturi
    319
    Putere Rep
    24


    Implicit

    Citat Postat în original de florian g Vezi Post
    Acum o alta intrebare, mai dureroasa.
    Banii din anii trecuti am inteles ca se declara tot asa, cu o declaratie pentru fiecare an.

    LINK.
    Sincer de ce ai vrea sa declari niste banii care i-ai facut acum 5 ani ? Sau ce rost mai are, nu inteleg !

  2. #2
    Avatarul lui florian g
    florian g este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    29
    Data înscrierii
    5th July 2011
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    48
    Posturi
    200
    Putere Rep
    29


    Implicit

    Citat Postat în original de wega77 Vezi Post
    Sincer de ce ai vrea sa declari niste banii care i-ai facut acum 5 ani ? Sau ce rost mai are, nu inteleg !
    Pentru un eventual control al celor de la ANAF.
    Stiu ca este putin probabil sa te ia la intrebari dar exista posibilitatea, chiar daca e mica.
    Si cum ei incep sa se intereseze din ce in ce mai mult de online - LINK - e posibil sa le vina ideea sa se uite si pe Adsense, poate nu acum, poate nu la anul, dar peste 3-4 ani le vine nastrusnica idee.

    Sa faci acum niste bani frumosi din reclame si sa astepti sa treaca 5 ani ca sa nu mai aiba dreptul sa te ia la intrebari mi se pare cam lunga perioada in care esti expus riscului.
    Am citit undeva "Better safe than sorry" si mi se pare o idee buna.

    Stiu, multi gandim ca de ce sa ne ia statul din banii pe care i-am facut noi, fara sa ne ajuta in acest sens cu absolut nimic.
    Daca astea sunt legile (ca trebuie sa te jupoaie putin) nu ai ce sa le faci, dar daca ei te prind ca nu le-ai dat si lor partea lor, pot sa-ti faca multe.

    Vorba lui Dascalescu, iei banii si iti opresti 16 procente pentru taxe pe care ii platesti peste cate luni. Nu e convenabil, dar asta e.

    Daca le-ar veni ideea creata sa sa bage si pe Adsense nu cred ca ti-ai mai sustine ideea, cu "ce rost are sa delaclari?".

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Facebook si Google, investigate de ANAF
    De Pami în forumul Comunitatea Seopedia
    Răspunsuri: 13
    Ultimul Post: 3rd November 2016, 08:32
  2. Completare Forumular 200 ANAF pt afiliere
    De nrb220 în forumul Affiliate Marketing
    Răspunsuri: 6
    Ultimul Post: 7th September 2014, 18:41
  3. Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 22nd February 2014, 20:40
  4. Răspunsuri: 40
    Ultimul Post: 31st October 2011, 19:00

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •