Am stat cateva ore insa am reusit sa fac un script care aceseaza shell-ul si executa comenzi in linux.
Aceasta este prima versiune(1.0), sper sa va fie folositor scriptul meu, in urmatoarea versiune vreau sa adaug si shell login, cu logare ca sa va puteti loga.
Ca sa functioneze trebuie sa aveti: acces la comanda exec() si allow_furl_open on in php.ini
Ce este mai special, am setat un sistem de update, daca apare o versiune noua veti fi anuntati in script.


Răspunde cu citat
