Rezultate 1 la 4 din 4

Subiect: Gh-xshell

Vizualizare arbore

  1. #1
    Avatarul lui GHx
    GHx
    GHx este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    10th May 2007
    Vârstă
    44
    Posturi
    67
    Putere Rep
    0


    Implicit Gh-xshell

    Am stat cateva ore insa am reusit sa fac un script care aceseaza shell-ul si executa comenzi in linux.
    Aceasta este prima versiune(1.0), sper sa va fie folositor scriptul meu, in urmatoarea versiune vreau sa adaug si shell login, cu logare ca sa va puteti loga.
    Ca sa functioneze trebuie sa aveti: acces la comanda exec() si allow_furl_open on in php.ini

    Ce este mai special, am setat un sistem de update, daca apare o versiune noua veti fi anuntati in script.
    Fișiere atașate Fișiere atașate
    Ultima modificare făcută de GHx; 22nd August 2008 la 17:47.

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •