Pagina 3 din 6 PrimulPrimul 12345 ... UltimulUltimul
Rezultate 21 la 30 din 55

Subiect: Parere site !

  1. #21
    Avatarul lui Fabiautomotive
    Fabiautomotive este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    17
    Data înscrierii
    27th February 2015
    Locaţie
    bucuresti
    Vârstă
    36
    Posturi
    30
    Putere Rep
    17


    Implicit

    asta cu piesele originale suna bine! Doar ca piesele originale le iei tot de la distribuitori aia de la care iei piesele am. Si daca sunt aceeasi distribuitori de ce sa nu iei si AM...Spre exemplu manerul pe care l-ai ales tu de la mine de pe site...eu nu il mai gasesc la furnizori mei decat original! Pentru un pret te rog sa imi dai si mie datele masini pe pm serie caroserie model an si putere...In magazinul fizic e mult mai usor, la modul ca am facut un stoc de marfa (uleiuri, filtre s.a.m.d) si acestea nu pot sa le pierd ca le am fizic. Dar cu online-ul e alta mancare de pesti...Am pierdut vreo 3000 de euro per total cu online-ul pana acum cu rezultate care tind spre 0. De aceea am intrat sa va cer si parerea voastra . Problema este ca site-ul nu stiu cum o sa il vand ca sa mai recuperez din bani avand in vedere ca eu am facut si reclamele fizice cu acelasi nume ( autocolante pe autoturisme, flyere, cari de vizita etc....) Nu stiu daca este vreo posibilitate sa pastrez domeniul si sa vand decat site-ul propriu zis....Cine cumpara il cumpara cu totul! Oricum daca nu gasesc o solutie pe viitor ma gandesc sa predau afacerea cu totul! Am marfa in el fizic de vreo 25.000 ron si sa mai pun firma site-ul contractele si cam atat....M-am gandit ca sa le cer banii inapoi celor care mi-au dat tzeapa cu site-ul asta...Doar ca ei sunt o firma de webdesign care nu cred ca au nici macar bani de benzina....Asa ca o solutie de recuperare nu exista...Ori gasesc pe cineva care sa il puna la punct (si aici astept ofertele voastre), ori o sa predau afacerea!

  2. #22
    Avatarul lui Sorin Frumuseanu
    Sorin Frumuseanu este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    62
    Data înscrierii
    2nd August 2005
    Locaţie
    Orsova
    Vârstă
    51
    Posturi
    3.946
    Putere Rep
    62


    Implicit

    Avantajul cu noul magazin oem: putine categorii, putine piese, platforma nepretentioasa, sanse infinit mai mari sa ajungi in top in timp real.
    Repet: chiar daca iti reface magazinul cat de cat ok (dpv functional) tot va dura mult pana se va ridica pe pozitii fiind vorba de multe categorii de optimizat (nu merge sa repari doar o anume zona ca sa fie tot magazinul ok pt google).
    Vezi oferta lui Tom, beopen (de la ei aflasem de tecdoc) ...
    Te astept cu un email la sorin@underclick.ro pt un exemplu concret.
    Credinta la institutiile specializate. Aici facem Servicii de seo
    Mi se spunea 1nesco

  3. #23
    Avatarul lui Fabiautomotive
    Fabiautomotive este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    17
    Data înscrierii
    27th February 2015
    Locaţie
    bucuresti
    Vârstă
    36
    Posturi
    30
    Putere Rep
    17


    Implicit

    Referitor la documentare John...Nu prea vad eu cum as putea sa ma documentez daca nu sunt in domeniu, la mine poate veni oricine acum sa imi spuna ca imi face si eu sa il cred pentru ca daca nu cunosti nici macar termenii dintr-un domeniu, e inutil sa ma apuc eu sa invat acum cum se face sau cum se promoveaza un site! Uite baiatu asta care a construit pieseautoshop.ro personal chiar cred ca stie ce face din simplu fapt ca site-ul este pe prima pagina in google apare peste tot cand scrii piese auto...Are hosting foarte bun se misca foarte bine site-ul...Cam asta mi-as dori si eu, stiti vorba aia romaneasca daca nu belesti ochii la inceput apoi belesti altceva...Ce sa va spun de actuala firma, ca ma rog sa imi faca promovare adwords pe banii mei si nici macar de asta nu se ocupa, unde in contract scrie ca 6 luni am promovare gratis adwords din partea lor! E o problema in ziua de azi ca multi s-au apucat de lucruri de care nu au habar sau chef! Nu raspund la telefon cu zilele si etc... Ce as putea sa fac in situatia de fata sa dau in judecata o firma care chiar daca ai castiga in instanta nu are de unde sa iti mai dea banii inapoi...

  4. #24
    Avatarul lui Sorin Frumuseanu
    Sorin Frumuseanu este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    62
    Data înscrierii
    2nd August 2005
    Locaţie
    Orsova
    Vârstă
    51
    Posturi
    3.946
    Putere Rep
    62


    Implicit

    Pentru optimizare campanii adwords poti lua legatura cu Vezi Profil: webangel - SeoPedia Forum - Comunitate SEO si SEM Intamplator imi e client (alta nisa) dar el nu se baga peste seo, eu raman uimit din ce imi povesteste despre optimizarea campaniilor adwords (saptamana trecuta ne-am vazut la bucuresti).
    Credinta la institutiile specializate. Aici facem Servicii de seo
    Mi se spunea 1nesco

  5. #25
    Avatarul lui Ciprian.Olaru
    Ciprian.Olaru este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    6th August 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    573
    Putere Rep
    0


    1 out of 1 members found this post helpful.

    Implicit

    Citat Postat în original de Fabiautomotive Vezi Post
    Referitor la documentare John...Nu prea vad eu cum as putea sa ma documentez daca nu sunt in domeniu, la mine poate veni oricine acum sa imi spuna ca imi face si eu sa il cred pentru ca daca nu cunosti nici macar termenii dintr-un domeniu, e inutil sa ma apuc eu sa invat acum cum se face sau cum se promoveaza un site! Uite baiatu asta care a construit pieseautoshop.ro personal chiar cred ca stie ce face din simplu fapt ca site-ul este pe prima pagina in google apare peste tot cand scrii piese auto...Are hosting foarte bun se misca foarte bine site-ul...Cam asta mi-as dori si eu, stiti vorba aia romaneasca daca nu belesti ochii la inceput apoi belesti altceva...Ce sa va spun de actuala firma, ca ma rog sa imi faca promovare adwords pe banii mei si nici macar de asta nu se ocupa, unde in contract scrie ca 6 luni am promovare gratis adwords din partea lor! E o problema in ziua de azi ca multi s-au apucat de lucruri de care nu au habar sau chef! Nu raspund la telefon cu zilele si etc... Ce as putea sa fac in situatia de fata sa dau in judecata o firma care chiar daca ai castiga in instanta nu are de unde sa iti mai dea banii inapoi...
    pentru cine vrea sa citeasca.. am scris mai sus solutiile..
    daca nu ai timp / chef sa inveti ce sa ceri de la furnizor.. platesti pe cineva INDEPENDENT care stie;
    daca ai contract cu cei care au facut prezenta versiune.. ii tragi la raspundere conform contractului;
    daca nu ai nici timp si nici bani.. nu te mira ca nu faci bani;

    nu trebuie sa cunosti programare ca sa faci afaceri online, dar trebuie sa cunosti afaceri ca sa faci afaceri online.

    altfel.. esti sigur ca siteul pe care ti l-a prezentat noul "baiat" e facut de el?
    ce iti promite in contract noul baiat ca iti livreaza?
    ai idee cat costa hostingul siteului pe care ti l-a prezentat?
    ai idee. ce operatiuni de mentenanta sunt necesare siteului ulterior?
    cat te costa modificarile ulterioare?
    pe ce platforma e construit siteul? poate oricine sa il modifice sau esti dependentde el?
    ti-a prezentat procedura prin care faci update de preturi / stocuri?
    cine isi asuma raspunderea pt licenta tecdoc?

    pot raspunde si pe tehnic daca vrei.. dar pana nu lamuresti cele de ma sus si inca altele.. nu prea conteaza ce e la tehnic.

  6. #26
    Avatarul lui Sorin Frumuseanu
    Sorin Frumuseanu este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    62
    Data înscrierii
    2nd August 2005
    Locaţie
    Orsova
    Vârstă
    51
    Posturi
    3.946
    Putere Rep
    62


    Implicit

    + cand vei ajunge sa vinzi pe bune... nebunia cu serviciile de curierat unde iar sunt probleme. La volum mic inca nu simti, insa gasesti zeci de subiecte despre probleme cu curierii si ofertele lor, pe foarte multe site-uri.
    Credinta la institutiile specializate. Aici facem Servicii de seo
    Mi se spunea 1nesco

  7. #27
    Avatarul lui catalint
    catalint este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    20
    Data înscrierii
    1st December 2013
    Locaţie
    Romania
    Vârstă
    31
    Posturi
    50
    Putere Rep
    20


    Implicit

    Pff, ai bagat ceva banuti, e grea treaba asta cu online-ul mai ales pe nisa asta gen piese auto. Eu zic ca mai bine ai investi banii in reclama gen bannere prin oras, nu stiu, e mai bine asa decat pe online.

  8. #28
    Avatarul lui Sorin Frumuseanu
    Sorin Frumuseanu este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    62
    Data înscrierii
    2nd August 2005
    Locaţie
    Orsova
    Vârstă
    51
    Posturi
    3.946
    Putere Rep
    62


    Implicit

    Nu neaparat. La o adica putea sa bage toti acesti bani in consultanta plan de afaceri, la nu stiu ce "nume mari" unde ora sare de 200 euro si tot nu intelegea tot.
    De bine de rau are magazinul offline, magazinul online care se poate repara + noi idei de dezvoltare si mai ales experienta.
    Credinta la institutiile specializate. Aici facem Servicii de seo
    Mi se spunea 1nesco

  9. #29
    Avatarul lui Fabiautomotive
    Fabiautomotive este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    17
    Data înscrierii
    27th February 2015
    Locaţie
    bucuresti
    Vârstă
    36
    Posturi
    30
    Putere Rep
    17


    Implicit

    hostingul + mentenanta pe luna pentru noul site ar fii 100 de euro pe luna!
    preturile trebuie sa mi le procur singur de la furnizori in format csv....
    Are insa in contract o clauza care nu iti permite sa pleci de pe hostingu lor cu site-ul tau!
    Deci daca ai facut cu el trebuie sa ramai la el cu banii aferenti pe luna!
    O sa iau Sorin legatura cu baiatu pentru adwords luni.
    in legatura cu licenta tecdoc isi asuma raspunderea cine isi asuma si acum.
    nu cred ca este vre-un site din romania de piese auto care are licenta 15000 de euro pe an pentru tecdoc platita!
    eu numarul baiatului l-am luat din josul paginii pe care a facuto, daca nu era facut de easy laps nu cred ca mai aveau bannerul acolo...asa cum la mine pe site starwebs au pus logo...
    nu cred ca e indeajuns sa faci afaceri fizic ca sa faci afaceri online! Eu nu sunt chiar ultima persoana in alea calculatoarelor adica un windows niste drivere si asa mai departe as avea idee de ele....dar in privinta la programare, seo si altele...sunt in pom

  10. #30
    Avatarul lui Sorin Frumuseanu
    Sorin Frumuseanu este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    62
    Data înscrierii
    2nd August 2005
    Locaţie
    Orsova
    Vârstă
    51
    Posturi
    3.946
    Putere Rep
    62


    Implicit

    "Baiatul" e un mare domn din Bucuresti care cu ani in urma s-a saturat de abureli de la firme specializate pe adwords si s-a specializat, ajungand la rezultate remarcabile. Chiar daca se descurca pe adwords, nu neglijeaza zona de seo care costa mult doar la inceput.
    Pentru el lucrez cu beopen la adaptarea unui viitor magazin de naturiste, motiv pentru care mi-am permis sa-i recomand.
    Te astept cu un email.
    Credinta la institutiile specializate. Aici facem Servicii de seo
    Mi se spunea 1nesco

Pagina 3 din 6 PrimulPrimul 12345 ... UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Parere site
    De costingheonea în forumul Studii de caz
    Răspunsuri: 8
    Ultimul Post: 10th February 2015, 21:11
  2. Rog parere site-uri
    De Catalin1987 în forumul Studii de caz
    Răspunsuri: 10
    Ultimul Post: 5th February 2015, 13:09
  3. Parere site
    De danielb în forumul Studii de caz
    Răspunsuri: 9
    Ultimul Post: 8th September 2014, 21:26
  4. Parere site
    De soso în forumul Studii de caz
    Răspunsuri: 14
    Ultimul Post: 19th June 2007, 01:29
  5. Site-uri noi: o opinie? o parere?
    De McQuiet în forumul Studii de caz
    Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 20th March 2007, 17:08

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •