Pagina 1 din 4 123 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 34

Subiect: Supun atentiei site-ul Seoads.org

AntonioTony este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    61
    Data īnscrierii
    9th February 2011
    Locaţie
    Brasov
    Vārstă
    41
    Posturi
    1.078
    Putere Rep
    61

Implicit Supun atentiei site-ul Seoads.org

Tocmai am lansat site-ul Seoads.org, un fel de marketplace al nostru deschis tuturor si doresc sa aflu parerile voastre cu privire la el.

Pe site se pot adauga oferte, se poate comenta/oferi feedback la oferte, acorda ratings prin stelute si thumbs si se pot adauga articole, totul gratuit. Doar anunturile promovate in topul categoriilor se platesc (pentru inceput), toate astea cu mentiunea ca orice informatie adaugata pe site este moderata.

Ma intereseaza sa aflu parerea voastra despre cum pot imbunatati site-ul astfel incat sa fie pe plac tuturor si ce as putea face pentru a oferi incredere tuturor vizitatorilor.

Orice alta sugestie e binevenita.
    Multumesc
    Ma gasiti pe www.SeoPower.ro.

gamerap este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data īnscrierii
    10th September 2010
    Locaţie
    UK
    Vārstă
    31
    Posturi
    384
    Putere Rep
    28

1 out of 1 members found this post helpful.

Implicit

Atunci cand intru pe pagina unui articol si dau click pe logo nu ma trimite pe prima pagina. Schimba logo-ul, scoate pingbox-ul de pe pagina contact (nu cred ca-si are rostul, eventual adauga un formular de contact). Schimba culoarea de la butoanele portocalii, nu se potriveste cu rosu.

PS: La multi ani si multa sanatate!

Sorin Frumuseanu este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    62
    Data īnscrierii
    2nd August 2005
    Locaţie
    Orsova
    Vārstă
    51
    Posturi
    3.946
    Putere Rep
    62

Implicit

Frumusel foc.
    Impresii non-seo, cuvintele cheie fiind destul de necunoscute pt utilizatori - adica nu are rost sa te zbati pt seo cu el.

Intrucat (parca) mai sunt site-uri gen servicii seo, pune beneficiul mai vizibil. Adica muta zona cu "Bine ai venit pe..." sa sara mai in ochi si eventual mai detaliata.
    Ai deja un "sc" la contact, e perfect, sunt deja cateva oferte, asa ca poti sa-l lansezi in 5-10 comunicate de presa cat mai unice.

Ce as vrea sa mai gasesc acolo: Sa vad mai clar oferte persoane fizice sau persoane juridice.
    Adica la un sc/pfa e ok: stiu cat costa.
    Ori la o persoana fizica ar trebui sa impozitez din start cu 16% (retinere la sursa - contract prestari servicii) ca sa ma pot regla in contabilitate, de unde ies alte tarife, poate chiar asemanatoare cu cele oferite de un sc sau pfa.

Concluzie partiala, felicitari
    Daca ai un comunicat de presa, email si la mine.
    Credinta la institutiile specializate. Aici facem Servicii de seo
    Mi se spunea 1nesco

MarinelPadurice este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    25
    Data īnscrierii
    17th July 2011
    Locaţie
    Breaza
    Vārstă
    32
    Posturi
    272
    Putere Rep
    25

Implicit

1. Valideaza fisierele CSS ale temei
    2. mai umbla putin la culori si design (fal unic)
    3. ai cateva imagini fara taul ALT (8..)
    4. lipseste canonical link
    5. bannerele de sus, refale arata urat
    6. pune un plugin de logare prin facebook, daca doresti am eu unul modificat astfel incat sa arate doar butonul. (arata si alte date inutile)
    In rest imi place ideea dar trebuie sa umbli putin la el, sa-l dibacesti si sa-l faci sa arate bine, sa fie valid css, etc. etc. sa fie mai spre profi daca se poate
    PS. Poti lua ca sfaturi, le poti pune in aplicare sau nu, dar te asigur ca vor da rezultate bune.
    PS2. Pluginul til dau gratis daca te intereseaza (ma poti cauta pe mes, mail, pm...)
    Vreau sa vad ce iese din site-ul asta si il voi urmari. Mult succes cu el.
    negustorul care isi respecta munca nu insala clientul pentru ca inainte de toate, se respecta pe sine!

Sorin Frumuseanu este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    62
    Data īnscrierii
    2nd August 2005
    Locaţie
    Orsova
    Vārstă
    51
    Posturi
    3.946
    Putere Rep
    62

Implicit

Idee noua, legata de o experienta pe zona de turism Bran.
    Din istoric: Fain frumos, lansare portal, mers in Bran pentru ajutor offline pensiuni fara dotari tehnice, 100% gratuit.
    Am avut o surpriza interesanta: unitati de cazare care nu au vrut nici macar inscriere gratuita, pe motiv ca ofera servicii profesionale, in sens ca nu vor sa apara dupa o investitie de mii de euroi alaturi de o baraca de 2 lei care si-a tras un acoperis si ofera tot cazare.

Cam asa si eu.
    La mine o inscriere din directoare romanesti costa spre 200 euro/fara link back (6 euro ora X 8 ore/zi X 8 zile ).
    Ce rost ar avea sa mai scriu oferta mea in conditiile in care gasesc acolo inscrieri la 50 lei?
    Acum tu stabilesti nivelul de profi Din ce am gasit acolo gen "putem ajunge la o intelegere", e total neprofi pt o firma.
    Credinta la institutiile specializate. Aici facem Servicii de seo
    Mi se spunea 1nesco

crt
    crt este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    35
    Data īnscrierii
    9th March 2011
    Locaţie
    Targu Jiu
    Posturi
    466
    Putere Rep
    35

Implicit

Pe design (de la logo in jos) mai ai de lucrat. Ar merge ceva web 2.0 (pe viitor daca merge treaba e bine sa te gandesti si la aceasta varianta). Logo-ul pare facut in paint (fara suparare).

Si la organizarea informatiei mai poti lucra. Cand vad un anunt as vrea sa vad si alte sugestii din aceeasi categorie.

1nesco are dreptate. Trebuie gasita o modalitate de a lista anunturile firmelor separat de celelalte anunturi. Poate o sectiune premium. In acelasi timp trebuie sa gasesti o modalitate mai buna decat rating-ul cu stelute sau comentariile pentru a da reputatie celor care ofera servicii. Trebuie facuta diferenta asta pt. ca din ce in ce mai multi oameni "se pricep" la seo, iar cum romanii cauta ce e mai ieftin exista riscul unor tepe.

Mult succes.

AntonioTony este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    61
    Data īnscrierii
    9th February 2011
    Locaţie
    Brasov
    Vārstă
    41
    Posturi
    1.078
    Putere Rep
    61

Implicit

Am notat sugestiile voastre .. voi incerca sa tin cont de ele si sa aduc imbunatatiri site-ului.

@crt - am pus un plugin pentru sugestii din aceeasi categorie, dar functioneaza numai la sectiunea de articole .. la anunturi nu .. m-as bucura daca m-ar putea ajuta cineva in privinta asta.

@gamerap - multumesc frumos pentru urari

Intre timp, am facut un cont de testari pentru voi, pentru a putea vedea putin si "in spate"

user: testari
    parola: parolatuturor

Daca aveti sugestii pentru alte categorii .. voi tine cont de ele.
    Daca adaugati un anunt de test .. sa scrieti la inceputul titlului "test", pentru a nu pierde vremea citindu-le/moderandu-le.

Va multumesc tuturor !
    Ma gasiti pe www.SeoPower.ro.

Dan
    Dan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    107
    Data īnscrierii
    17th November 2004
    Locaţie
    Cluj
    Posturi
    3.358
    Putere Rep
    107

2 out of 2 members found this post helpful.

Implicit

Umbla vorba prin targ ca ar trebui sa ai un design unic.
    In cazul asta, i care folosesti o tema oarecum standard, ar trebui sa umbli la CSS sa schimbi ceva culori si elemente. Lucruri marunte care conteaza.
    Spre exemplu, ai putea schimba poza asta:

Uite, un set gratis din care poti scoate ceva: Web Design Elements
    Trust, but verify.

Robert este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    94
    Data īnscrierii
    7th August 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vārstă
    46
    Posturi
    4.027
    Putere Rep
    94

Implicit

Vin si eu cu o sugestie:
    Fiind un site dedicat SEO, ce naiba cauta acolo un articol despre casa si gradina? Nu prea da profi.
    Daca te pot ajuta cu un sfat sau daca doresti o oferta de optimizare pentru siteul tau, da-mi un mesaj!

Pīrvan Marian este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    26
    Data īnscrierii
    4th February 2012
    Locaţie
    Braila
    Posturi
    643
    Putere Rep
    26

Implicit

Sunt de parere ca ar trebui sa stabilesti o singura moneda sau maxim 2, e putin ametitor sa vad o oferta in euro, una in lei si una in dolari.
    Vreau mai mult, mai mult si atat.

Pagina 1 din 4 123 ... UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează īn acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează īn acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Permisiuni postare

• Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •