da, in principiu poti retrage de la orice bancomat care afiseaza sigla Mastercard.
Comisionul sincer mi se pare ca variaza in functie de suma, dar mie la 1000 de ron (aproximativ 350 $) mi-a luat comision in jur de 2,5 $. Destul de piperat, dar daca ai nevoie urgenta de bani, zic eu ca merita.