Pagina 1 din 3 123 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 25

Subiect: Pulsul SEOpedia - Starea comunitatii

Nosfer este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    32
    Data înscrierii
    7th July 2008
    Locaţie
    Sibiu
    Vârstă
    36
    Posturi
    1.196
    Putere Rep
    32

Implicit Pulsul SEOpedia - Starea comunitatii

Nu sunt printre primii care au aparut pe SEOpedia si cu siguranta nu stiu cum a fost la inceputuri, care a fost calitatea userilor, cum a invatat lumea SEO impreuna si cum au evoluat userii sau cum a evoluat si SEOpedia in timp. Mie mi-a placut ce-am gasit cand am aparut, mi-au placut cateva sfaturi gasite pe aici si am gasit o multime de useri foarte iscusiti in manipularea motoarelor de cautare care s-au dovedit a fi si amici foarte buni de online si mi-ar place sa ne vedem la cate-o intalnire din cand in cand.

Intrebarea mea e... va place incotro se indreapta SEOpedia?

Mie mi-a parut foarte reusita ideea cu scrisoarea de intentie dar sa fim seriosi, in ultima vreme se aproba o multime de conturi noi si multe dintre ele sunt persoane care habar n-au ce e aia SEO si nu stiu nimic despre ETICA in online. Nu toata lumea merita sa invete SEO, nu toata lumea merita sa aiba o farama de succes in online. Vad useri noi care considera ca plagiatul e ceva normal si cauta argumente PRO [incredibila asta], tzepari care desi au rep negativ continua sa-si faca de cap fara griji, persoane carora desi le spun alti cativa useri experimentati ca gresesc nu vor sa accepte greselile lor si continua sa strice imaginea forumului cu posturi si threaduri de calitate foarte, foarte joasa.

Am impresia ca ajungem un fel de Digital Point in timp unde indienii care habar n-au cu ce se mananca Internet Marketingul au stricat aproape de tot imaginea forumului. La noi e altfel, persoanele care habar n-au de SEO in loc sa stea si sa bage la cap cateva chestii fie ele si basic stuff, se apuca si-si spun idioteniile nestanjeniti de nimic.

Per total... mie nu-mi place cum s-a schimbat in ultimele luni. Imi place ca a revenit krumel dar cred ca si el s-a speriat de ce-a gasit pe aici, nu-mi plac noii useri si cum sunt un caracter sangvin parca si obosesc sa mai dau un reply unde sa le explic cum gresesc in modul meu.

Mi-ar place sa fie mai drastica selectia noilor useri, mi-ar place sa fie banati daca in primele 100 de posturi nu dovedesc ca merita sa fie useri pe SEOpedia, mi-ar place sa fie o zona exclusive unde doar anumite persoane pot ajunge si unde sa fie sfaturile cele mai juicy si trebuie muncit o gramada de timp ca sa ajungi acolo.

Vorba ceea, va pup, va iubesc si va respect, dar nu pe toti.

acsa este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    29
    Data înscrierii
    5th March 2009
    Locaţie
    IASI
    Vârstă
    35
    Posturi
    281
    Putere Rep
    29

Smile

Da,recunosc,ai dreptate.Cred ca la inceput seopedia a avut useri experimentati care stiu ce inseamna si care sunt tehnicile SEO.Cred ca inca mai sunt acei useri si cand au posibilitatea vor da o mana de ajutor.

Totusi ar fi foarte drastic ca acei care nu stiu oarecum acest domeniu sa fie banati.Nimeni nu s-a nascut invatat,fiecare a progresat incetul sau mai repede in functie de abilitatile sale,asta ar insemna ca cei care nu au un anumit grad de expierenta nu vor intra pe acest forum.

sunt de acord sa nu fie primiti useri care au venit sa faca spam si sa propage siteuri care nu sunt conforme cu politica seopedia.Uite,stau destul de mult pe forum,si ma uit la statistici si cu toate ca vad useri care ar putea sa dea un reply nu o fac.Asta cred ca este de ajuns,acest comportament trebuie sa dea de inteles celorlati ca pentru a primi un raspuns ar trebui sa faca si ei un efort si sa se informeze.

Si alte forumuri se plang ca vechii useri nu ma sunt sau nu ma posteaza ca altadata,ca sunt invadate de o generatie de pusti care nici macar nu stiu sa scrie si au siteuri de socializare si se cred mari webmasteri.Cred ca selectia ar trebuie sa fie mai stricta,poate cateva intrebari care sa ingreuneze accesul sau aprobarea noilor membrii,poate un portofoliu care sa o convinga pe Diana ca acea persoana merita pe un forum atat de valoros.

Pe de alta parte,este o perioada mai dificila si multi se orienteaza spre proiecte personale pentru a-si castiga painea.Nu mai sunt acele timpuri cand se juca cate 5 ore triburile sau ikariam,travian.Omul deja isi pretuieste timpul pentru ca asa cum spunea cineva timpul inseamna bani...

Probabil vor fi ceva schimbari avand in vedere ca multi vad la fel ca tine inclusiv eu si cred ca in viitorul apropiat administratorii vor rezolva aceasta problema,pentru ca, cu siguranta forumul nu va fi lasat in paragina,este prea pretios.

Pe mine ma iubesti?

kitcat este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    2nd April 2009
    Posturi
    60
    Putere Rep
    28

Implicit

eu credeam ca pe seopedia se vine sa impartasesti ce cunosti, sa discuti si sa inveti. Acest thread a fost facut ca urmare a unui thread facut de mine. Faptul ca tu nu ai timp sa citesti tot ce scriu , sa intelegi problema care o ridic INSA sari direct la jigniri si acuze fara fundament nu tine de regulile seopedia.
    Tu ceri o zona exclusiva intr-o zona exclusiva (seopedia fiind o zona exclusiva) si in mare toata lumea care nu iti impartaseste punctele de vedere ar trebui banata.

Daca insa te referi la genul asta de posturi sunt de acord cu tine :
    http://forum.seopedia.ro/98259-post12.html
    http://forum.seopedia.ro/98254-post9.html

@reyko : cat timp nu il contrazici esti de treaba...consider eu

Sebastian este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    31
    Data înscrierii
    7th June 2007
    Locaţie
    Timisoara
    Vârstă
    45
    Posturi
    150
    Putere Rep
    31

Implicit

Nosfer mi-ai plagiat gandurile. Sau mi-ai luat cuvintele de pe limba. Perfect de acord.

Macar de ar citi subiectele Sticky puse in fiecare sectiune. Macar atat. Sunt niste ghiduri extraordinare facute de Diana, Tudi, etc, sfaturi referitoare la aproape orice intrebare de nivel incepator si nu numai. Dar nu, pe EI nu-i intereseaza decat sa invie subiecte ingropate acum 2-3 ani, nu-i intereseaza decat sa dea la tinta cu sageata de la mouse direct pe "Post Reply" si sa-si aseze la intamplare degetele pe tastatura.

Da, bineinteles ca nu mai ai chef sa raspunzi la intrebari si nici macar sa parcurgi eventualele raspunsuri (date tot de EI) care-si au raspunsul in alte 1000 de locuri cum ar fi si ar trebui:

1. Citite macar Sticky
    2. Citite cele 3 randuri de subiecte asemanatoare care apar atunci cand incepi "New Thread"
    3. Functia "Search" (inseamna cautare )

LE:

Kitkat: Sa stii ca pana nu demult a fost tare frumos pe acest forum. Se discutau lucruri interesante si folositoare, era o atmosfera mai asa.. de biblioteca, linistita in care parca il simteai pe celalalt user (chiar daca nu-l cunosti) ca e acolo, isi face treaba, mai anunta daca a aflat ceva, a facut un test, etcetc... foarte frumos. Acum insa, incepe sa fie din ce in ce mai multa galagie, dezordine, parca ajung la piata unde toata lumea striga, se ia la harta, bate campii, vorbeste doar ca sa se afle in treaba. Asta cred ca e principalul motiv al acestui thread. Ca e generat SI de tine sau nu, nu cred ca are importanta.
    Ultima modificare făcută de Sebastian; 21st April 2009 la 14:44.

eugen este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    34
    Data înscrierii
    28th August 2006
    Locaţie
    RO
    Posturi
    436
    Putere Rep
    34

Implicit

@Nosfer: ai perfectă dreptate. O parte dintre cei înscrişi în ultima vreme văd acest forum doar ca o sursă de backlink-uri, iar pentru a ajunge la numărul de 50 de posturi fie redeschid subiecte îngropate de mult timp ( exemplu aici ), fie răspund doar de dragul de a răspunde ( răspunsuri lipsite de relevanţă ).

Nichita este deconectat Super Moderator
    Reputatie:
    90
    Data înscrierii
    19th February 2009
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    43
    Posturi
    3.415
    Putere Rep
    90

Implicit

Intr-adevar, desi sunt de cateva luni pe forum, vad totusi cam multa libertate pe forum. Iar cand spun "libertate" ma gandesc la din aceea inteleasa prost. Kitkat - a dezbate cat este de moral sa copii site-ul cuiva pe Seopedia mi se pare...
    Siteul tau e in balarii, nu urca? Competitorii te bat de iti suna apa in cap? Ai fost penalizat si nu stii ce sa faci? Cel mai probabil ai nevoie de un audit SEO complet. :)

kitcat este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    2nd April 2009
    Posturi
    60
    Putere Rep
    28

Implicit

aia am sustinut eu in acel thread : ca e moral sa copiezi site-ul unia sau altuia.

Can u actually read?

haos este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    59
    Data înscrierii
    19th February 2008
    Locaţie
    Craiova
    Posturi
    2.239
    Putere Rep
    59

Implicit

Săopedia e pe ducă. N-o mai duce mult..
    Citeste primul meu curs SEO - principii de baza. Vezi oferta mea de advertoriale PR5.

Nichita este deconectat Super Moderator
    Reputatie:
    90
    Data înscrierii
    19th February 2009
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    43
    Posturi
    3.415
    Putere Rep
    90

Implicit

Citat Postat în original de kitcat Vezi Post
    aia am sustinut eu in acel thread : ca e moral sa copiezi site-ul unia sau altuia.

Can u actually read?
    Eu stiu sa citesc foarte bine. Tu sustii in continuare ca e moral sa copii site-uri fara nici un fel de problema... Ce sa mai spunem. Ne dam batuti. Noi suntem mai fraieri. Ne chinuim sa gandim ceva si sa scoatem ceva bun din cap. Daca avem ceva. Daca nu... gasim noi solutii. Ca cea propusa de tine de exemplu.
    Siteul tau e in balarii, nu urca? Competitorii te bat de iti suna apa in cap? Ai fost penalizat si nu stii ce sa faci? Cel mai probabil ai nevoie de un audit SEO complet. :)

attempt este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    34
    Data înscrierii
    12th February 2007
    Locaţie
    Satu Mare
    Vârstă
    42
    Posturi
    490
    Putere Rep
    34

Implicit

Si eu pot sa confirm calitatea tot mai slaba a discutiilor in ultimele luni. Cand intru la new posts, nu vad decat inregistrari de useri noi.

Chiar cautam alte forumuri pe aceasta nisa, ca oricum si pe softpedia e varza sectiunea.

Pagina 1 din 3 123 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. RSS pe seopedia
    De horex în forumul Discutii administrative
    Răspunsuri: 7
    Ultimul Post: 24th April 2009, 11:16
  2. SEOPedia BUG!
    De thefan în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 21
    Ultimul Post: 19th March 2009, 11:01
  3. SeoPedia Spy
    De Cristian Mezei în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 9
    Ultimul Post: 3rd June 2008, 18:53
  4. Script pentru starea vremii si cursvalutar avansat
    De meetzah în forumul Client side
    Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 25th September 2006, 23:58
  5. Welcome to SeoPedia
    De Ciprian Sorlea în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 31st May 2006, 18:02

Permisiuni postare

• Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •