Rezultate 1 la 4 din 4

Subiect: My Space si Orkut

Afișare hibrid

  1. #1
    Avatarul lui greenleaf
    greenleaf este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    9th December 2006
    Locaţie
    Constanta
    Posturi
    2
    Putere Rep
    0


    Implicit My Space si Orkut

    Salut,
    Nu sunt un cunoscator de SEO dar am un blog ( inceput acum o luna) pe care ma chinui sa il promovez. Pe langa clasica inscriere in directoare si submit articles as vrea sa incerc .myspace.com si orkut.com Mi-am facut cont la ambele site-uri si m-am invartit prin meniu. Intreabrea mea ar fi daca cineva a mai folosit site-urile astea si daca se merita sa imi bat capul ( nu sunt prea frendly si trebuie sa stau ceva timp ca sa imi fac o comunitate).

    Multumesc

  2. #2
    Avatarul lui preacher
    preacher este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    38
    Data înscrierii
    18th February 2006
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    41
    Posturi
    79
    Putere Rep
    38


    Implicit

    Cu orkut n-am apucat sa experimentez, dar la myspace merge, desi doar in anumite privinte.

    Trebuie sa te gandesti ca baza demografica a myspace e undeva intre 14-24 (zic eu, nu am cifre in fata). Majoritatea ori sunt elevi, ori studenti sau persoane care nu au ca preocupari cumparatul online.

    Concluzie: daca ai un site cu ringtones (au zis altii si ii cred), wallpapers (am testat eu), filmulete funny sau ceva de genul asta atunci s-ar putea sa merite. Dar in rest nu prea cred...

    Vezi ca pe DP sunt unii useri care vand mass-uri, intereseaza-te acolo.

    Bafta!

  3. #3
    Avatarul lui greenleaf
    greenleaf este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    9th December 2006
    Locaţie
    Constanta
    Posturi
    2
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Merci,

    blogul meu este despre flori si palnte. ( content in engleza )

  4. #4
    Avatarul lui preacher
    preacher este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    38
    Data înscrierii
    18th February 2006
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    41
    Posturi
    79
    Putere Rep
    38


    Implicit

    Hmm, chiar nu stiu daca o sa prinda.. poate doar daca e mai putin tehnic si cu mult "eye candy".

    Bafta!

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Orkut
    De andypopa în forumul Google
    Răspunsuri: 1
    Ultimul Post: 16th November 2005, 17:18

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •