Rezultate 1 la 10 din 10

Subiect: Poate sa iasa ceva din asta ?

  1. #1
    Avatarul lui shotgun
    shotgun este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    9th May 2011
    Posturi
    28
    Putere Rep
    0


    Implicit Poate sa iasa ceva din asta ?

    blackpool pleasure beach 110000 cautari fixe + bonus ceva derivate
    blackpool-pleasure-beach.com liber
    Vizitatorii vin din GBR
    Ultima modificare făcută de shotgun; 25th July 2011 la 14:21.

  2. #2
    Avatarul lui Costin
    Costin este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    36
    Data înscrierii
    29th April 2008
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    34
    Posturi
    415
    Putere Rep
    36


    Implicit

    Daca reusesti sa ramai pe primul loc, poate sa iasa.
    Dar e foarte greu sa ajungi acolo.

  3. #3
    Avatarul lui shotgun
    shotgun este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    9th May 2011
    Posturi
    28
    Putere Rep
    0


    Implicit

    parerea mea e ca si un top 3 ar fi acceptabil , ideea e daca se poate ajunge in top 3 .
    Numarul de rezultate variaza destul de mult , acum 2 saptamani erau 750000 acum sunt 1130000 , nu cred ca a fost o crestere cu 50% in acest interval , inca e o necunoscuta acest numar , ca multe altele pentru mine .

  4. #4
    Avatarul lui Dan
    Dan
    Dan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    111
    Data înscrierii
    17th November 2004
    Locaţie
    Cluj
    Posturi
    3.358
    Putere Rep
    111


    1 out of 1 members found this post helpful.

    Implicit

    1. este imposibil sa ajungi primul pe cautarea respectiva. (daca este posibil totusi, o sa iti ia f mult timp)
    2. avand in vedere locatia "afacerii", ar trebui sa incerci mai degraba cu un domeniu .co.uk decat cu un .com
    3. din experienta am observat: daca reusesti sa ajungi primul, rata de click-uri va fi mica si bounce-rate-ul va fi mare, avand in vedere ca oamenii cauta altceva (un brand pe care tu NU il reprezinti oficial). Daca atingi pozitia 4-5-6 (posibil sa le atingi in cateva luni) vei avea foarte putine click-uri, probabil 1% din cautari. Repet, asta pentru ca oamenii cauta pagina afacerii respective.
    4. adsense pe domeniul respectiv vei avea de la groupon si inca vreo 2 site-uri de vouchere, care platesc putin si nu justifica efortul, asa ca va trebui sa te axezi pe alta metoda de monetizare
    (parerea mea)
    Trust, but verify.

  5. #5
    Avatarul lui shotgun
    shotgun este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    9th May 2011
    Posturi
    28
    Putere Rep
    0


    Implicit

    nu are rost sa incerc sa ajung pe prima pozitie , dar poate ceva poze dedicate ar aduce ceva vizite .
    Pana la urma un bouncerate mare poate sa insemte o rata de click pe adsense ceva mai mare .
    Daca e sa analizam strict , practic majoritatea care creeaza pagini pentru turism nu ar merita, cand o persoana cauta hotel x , nu il intereseaza altceva si ar iesi direct, dar totusi au trafic etc. Pana isi da lumea seama ca nu e unde trebuie , mai face ceva miscare .
    Oricum in mare momentan doar incerc o analiza , nu sunt in domeniu , dar incerc sa ma documentez in timpul liber .

  6. #6
    Avatarul lui Alexis
    Alexis este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    1st May 2011
    Posturi
    58
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Mi se pare un keyword mediu, nu strica sa incerci! Spor

  7. #7
    Avatarul lui Dan
    Dan
    Dan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    111
    Data înscrierii
    17th November 2004
    Locaţie
    Cluj
    Posturi
    3.358
    Putere Rep
    111


    Implicit

    @cursvalutar, poti sa argumentezi te rog? de ce e mediu?
    Mai exact, ce numar de vizite estimezi si ce pozitie crezi ca poate atinge in 6 luni sa zicem?

    ontopic: daca ai putea strange ceva adiacent, ceva ce nu are site-ul lor, adica "videos", sa ajungi sa zicem pe pozitia 3 dupa cautarea ta si sa ai un titlu ca "blackpool pleasure beach videos" cu care chiar sa atragi, atunci ai putea face multe afisari si sa vinzi ceva banner? ma gandesc si eu...
    Trust, but verify.

  8. #8
    Avatarul lui Bukum
    Bukum este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    31
    Data înscrierii
    10th September 2010
    Vârstă
    33
    Posturi
    417
    Putere Rep
    31


    Implicit

    In primul rand primul site se intinde pe primele 4 locuri, asa ca maxim ai putea obtine un loc 5.

  9. #9
    Avatarul lui Alexis
    Alexis este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    1st May 2011
    Posturi
    58
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Nu sunt expert, dar vorbesc din experienta, cand zic "mediu", ma refer la cateva luni 2-4.. competitia nu este grea, dar daca nu esti primul loc nu vei avea nici 10% din acele vizite. Dupa cum observ primul competitor este impartit pe primele 4 locuri, iar pe locul 5 nu cred ca mai arunca cineva un ochi.

    6 luni inseamna mult, dar asta depinde doar de tine cum te ocupi de el si ce metode pui in aplicare.
    Despre vizite am spus si mai sus si sunt aproape sigur ca nu vei avea parte de prea multe (asta daca esti pozitia 5)

    Oricand poti incepe ceva nou, "videos", "pictures", cred ca sunt bine venite si poti avea succes si cu ele.
    Spor

  10. #10
    Avatarul lui Ben Boingeanu
    Ben Boingeanu este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    47
    Data înscrierii
    12th July 2004
    Locaţie
    Suceava
    Posturi
    1.722
    Putere Rep
    47


    Implicit

    OFFtopic... cursvalutar... cere te rog un al nume de user in topicul special pentru asta... incercam sa ne adresam unor oameni aici! Multumesc
    Boingeanu Ben

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Se poate face ceva unui publisher ID care fura?
    De daniweb în forumul Adsense
    Răspunsuri: 7
    Ultimul Post: 2nd June 2010, 22:52
  2. Se poate asa ceva?
    De edy12006 în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 9
    Ultimul Post: 27th April 2009, 11:24
  3. Stie cineva ceva despre scriptul asta?
    De eamc în forumul Studii de caz
    Răspunsuri: 13
    Ultimul Post: 23rd February 2009, 17:02
  4. Poate e ceva mai vechi si nu stiu eu ...
    De miealex în forumul Adsense
    Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 19th June 2008, 10:24
  5. Răspunsuri: 4
    Ultimul Post: 12th December 2007, 13:51

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •