Poate ca ar fi bine daca la regulile forumului din pagina de inregistrare a userilor noi s-ar regasi regulamentul real al forumului (sau cel putin un link catre acesta), si care sa cuprinda si specificatia cu privire la drepturile de postare limitate pentru juniori. In acest fel cei care vor sa devina useri ar sti de la inceput ca nu vor putea posta prea curand la marketplace, iar daca acesta este singurul lor scop pentru care vor user pe aici, vor renunta de la inceput si nu vom mai avea astfel de nelamuriri ca cea de mai sus. Iar daca din acel moment vom avea totusi useri cu astfel de nelamuriri, atunci direct ban pentru ca au mintit atunci cand au bifat faptul ca au citit si ca sunt de acord cu regulile forumului.

my 2 cents...