Pagina 6 din 6 PrimulPrimul ... 456
Rezultate 51 la 60 din 60

Subiect: Problema cu un user: teodor98

  1. #51
    Avatarul lui teodor98
    teodor98 este deconectat Banned
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    22nd July 2012
    Locaţie
    GB
    Posturi
    149
    Putere Rep
    0

    Implicit

    Citat Postat în original de andrei7even Vezi Post
    El inca nu intelege ca de la mine nu a cumparat pachet seo ci scrierea si publicarea a 6 articole. Lucru ce l-am facut.
    SEO nu inseamna doar publicarea a 2 articole pe un blog mediocru! Seo inseamna munca, multe linkuri aduse catre ce vrei tu sa cresti si timp alocat.
    Si ca un detaliu, omul mi-a cerut sa scriu articolele cu o densitate a unui cuvant cheie de 2 3% dar linkul sa nu il pun pe cuvantul cheie. Nu sunt neaparat la zi cu tot ce inseamna SEO, dar e ok asta?
    Am spus ca numai scriu dar totusi na..
    in primul rand rapsodia ai dreptate!
    andrei7even
    deja eu zic ca depasesti cu mult limita! Noi am avut o corespodenta privata, nu stiu daca intelegi ce este asta, dar eu asa ma gandeam: ca ce vorbim, ramane intre noi, altfel scriam aici pe forum sau intr-un loc public, te-ai apucat sa spui aici in topicul asta, multe lucruri din ce am vorbit noi in privat.Nu cred ca ai avut permisiunea mea.Nu e frumos, dar ma rog asta e, tu crezi probabil ca este normal, "asta devine dupa facultati!" (un citat din Marin Preda)
    Eu nu am cumparat de la tine servicii SEO, nu am vrut trafic, nu am spus asta niciodata, eu am cumparat de la tine niste articole si publicarea lor la tine pe blog.Scrierea nu o discut, in schimb la publicare, la articolele alea trebuia sa faci ceva sa le indexeze google ( si numai la ale mele), altfel sunt acolo, moarte si bani aruncati in vant.Daca vrei sa oferi un serviciu de calitate asta trebuie sa faci.Nu pot sa spun ca m-ai fraierit, ( ca doar eu am acceptat colaborarea cu tine), mi-ai trimis mesaje, le-ai scris, le-ai publicat si gata.In domeniul asta eu zic ca trebuie sa faci mai mult, trebuia sa vad ca am catva vizitatori (nu zic sute, 10-15 si tot era bine), numai zic de distribuiere pe retelele de socializare etc!
    Ma repet, eu cand fac o afacere incerc si caut ca si clientul sa fie suta la suta multumit, adica nu sunt de principiul "ii iau banii si gata" si chiar daca risc sa-l pierd de client ii spun si partile rele la ce inseamna o colaborare cu mine.Tu te-ai ales din colaboarea cu mine cu 200 de lei iar eu m-am ales cu nimica.

    Legat de "omul mi-a cerut sa scriu articolele cu o densitate a unui cuvant cheie de 2 3% dar linkul sa nu il pun pe cuvantul cheie.In primul rand cred ca ai vrut sa spui "2-3%" In al doilea rand sunt pareri (si cred ca pe buna dreptate) ca in achor text nu trebuie sa fie cuvantul cheie sau sa fie insotit de 4-5 cuvinte si el sa fie la mijloc pe undeva.Intrebarea asta puteai sa-o pui la SEO.Pana la SEO, mai ai cu multe cu care sa fii la zi!

  2. #52
    Avatarul lui cristi47
    cristi47 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    13
    Data înscrierii
    28th July 2017
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    52
    Putere Rep
    13

    Implicit

    "Pana la SEO, mai ai cu multe cu care sa fii la zi!" - zi-ti asta tie. Tu esti cel ce nu a analizat cum trebuie site-urile lui, tu ai cerut ceva visand altceva

  3. #53
    Avatarul lui Rapsodia
    Rapsodia este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    29
    Data înscrierii
    18th March 2013
    Locaţie
    Hungary + Chișinău + Câmpina
    Posturi
    2.695
    Putere Rep
    29

    Implicit

    Citat Postat în original de teodor98 Vezi Post
    in primul rand rapsodia ai dreptate!

    Eu nu am cumparat de la tine servicii SEO, nu am vrut trafic, nu am spus asta niciodata, eu am cumparat de la tine niste articole si publicarea lor la tine pe blog.
    Ma bag si eu ca musca la arat, deci daca am dreptate ca trebuia sa cumperi servicii SEO - adica sa ceri rezultate si sa platesti pe masura, atunci chiar tu zici ca nu asta ai cerut ci 6 articole si cu asta basta , deci nu-si are rostul discutia de efect a acestor articole.. pana la urma despre ce e topicul asta? Ai platit cu mare intarziere ceva ce tu credeai ca ae altceva si esti suparat? Asta e, acum ne-ai anuntat stim ce vrei si cum platesti, stim ce sa-ti oferim!
    Ofer servicii Social Media Marketing!. Articole contra cost Oferta generala, ro, fr si ru aici!

  4. #54
    Avatarul lui andrei7even
    andrei7even este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    21
    Data înscrierii
    9th April 2013
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    36
    Posturi
    98
    Putere Rep
    21

    Implicit

    Am scris 6 articole, total de plata 290. A platit 200, pt ca nu l-au ajutat articolele.

    teodor98:
    Ce am vorbit noi in privat si am scris eu aici, incat am depasit limita?
    Faptul ca ai cerut 2-3% densitate de keyword si am pus link pe alt cuvant?
    Chiar crezi ca e inspirat cineva de ideea ta? Eu nu cred!

    Cat despre “curajul” ca sa nu il numesc tupeu, de a ma jigni... esti cel mai "deosebit" om cu care am colaborat pe acest forum!
    Dupa ce ca mi-ai tras teapa cu 90 de lei, doar pt ca nu ti-a iesit socoteala, ai un curaj fantastic!
    Folosesc sarcasmul si auto ironia si tu ma iei de prost.
    Esti prima persoana care nu mi-a platit suma completa, pe care am convenit-o amandoi.
    Si dupa toate astea ma iei peste picior.

    Cat despre SEO. Zic ca nu sunt la zi, pentru ca nu sunt expert seo, lucrez pe cont propriu de 10 ani, traiesc din online, dar nu am nici o diploma care sa imi ateste nivelul. De asta zic ca nu sunt expert, in acelasi timp nici peste picior nu imi place sa fiu luat. Asa ca... omul care nu mi-a platit, practic dator cu 90 de lei, te rog, abtinete!
    Nu face pe desteptul!
    Nu esti in pozitia necesara!
    Ultima modificare făcută de andrei7even; 5th February 2018 la 19:20.

  5. #55
    Avatarul lui Floki
    Floki este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    20
    Data înscrierii
    15th March 2015
    Vârstă
    55
    Posturi
    301
    Putere Rep
    20

    Implicit

    In orice alt conflict, as fi fost de partea lui Andrei pentru ca Teodor a gresit si si-a recunoscut vina. Problema e ca Andrei nu a inteles care e vina lui - el zice ca nu are nici una. Asta nu e un caz general, ci o speta aparte; de aceea cred ca, daca nu ai cumparat articole de la Andrei, e greu sa ai un argument in discutie.

    Citat Postat în original de cristi47 Vezi Post
    "Pana la SEO, mai ai cu multe cu care sa fii la zi!" - zi-ti asta tie. Tu esti cel ce nu a analizat cum trebuie site-urile lui, tu ai cerut ceva visand altceva
    Ce anume sa verifici cand e vorba de un articol de 60 lei? Am luat si eu 2 articole de la Andrei si n-am verificat nimic, verific la sume mai mari. Nici cine stie ce asteptari nu aveam. Dar nici nu m-am gandit vreodata ca exista in intreg web-ul site-uri ca ale lui - practic nu exista, valoare zero absolut. E ca si cum a scris articolele (scrie frumos), le-a printat si le-a pus pe perete la avizier.

    Andrei, ca sa vinzi articole, trebuie sa schimbi ceva la site-uri; ceva nu e in regula cu ele.

  6. #56
    Avatarul lui neo
    neo
    neo este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    35
    Data înscrierii
    13th August 2007
    Posturi
    283
    Putere Rep
    35

    Implicit

    @Floki mare dreptate ai; am cumpărat de-a lungul timpului cred că mai bine de 500 de articole de la colegii de pe Seopedia și, dacă am văzut că anumite articole nu sunt indexate într-un timp rezonabil, le-am indexat eu. Câteva pinguri și/sau distribuiri pe rețelele de socializare și s-a rezolvat. Întotdeauna este bine să îți iei și măsurile de siguranță.

    Edit: să nu se înțeleagă că am făcut referire la Andrei; de la el nu am cumpărat încă.
    Local SEO Germania & Austria & UK -> webmaster . linux @ gmail . com

  7. #57
    Avatarul lui andrei7even
    andrei7even este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    21
    Data înscrierii
    9th April 2013
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    36
    Posturi
    98
    Putere Rep
    21

    Implicit

    Citat Postat în original de Floki Vezi Post
    In orice alt conflict, as fi fost de partea lui Andrei pentru ca Teodor a gresit si si-a recunoscut vina. Problema e ca Andrei nu a inteles care e vina lui - el zice ca nu are nici una. Asta nu e un caz general, ci o speta aparte; de aceea cred ca, daca nu ai cumparat articole de la Andrei, e greu sa ai un argument in discutie.
    Facem cum facem si ne intoarcem la tine.
    Am mentionat mai sus, cineva imi atragea atentia, asupra reputatiei negative pe care i-am creat-o lui teodor, tu esti cel care a facut asta.
    Ai cumparat articole, nu aveai asteptari si am reusit sa nu ti le depasesc si cu toate astea, tot nu e ok.

    Prin acest topic, am vrut sa atrag atentia userilor, asupra unei experiente. Backlash-ul acestui topic, nu l-am prevazut, dar oricum, nu este important.

    Ce stiu eu(repet, nu sunt expert) orice link, e un link.
    Ultima modificare făcută de andrei7even; 5th February 2018 la 23:54.

  8. #58
    Avatarul lui andrei7even
    andrei7even este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    21
    Data înscrierii
    9th April 2013
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    36
    Posturi
    98
    Putere Rep
    21

    Implicit

    Citat Postat în original de Floki Vezi Post
    In orice alt conflict, as fi fost de partea lui Andrei pentru ca Teodor a gresit si si-a recunoscut vina.
    Teodor a zis ca a intarziat de pe 27 noiembrie (de fapt de pe 24, citatul folosit de el era gresit) pana pe 5 ianuarie. A platit 200 din 290. Ti se pare ok?

    Apropos, pana pe 5 ianurie, nici macar o data, nu a zis ca nu va plati toata suma. A tot amanat pana la un moment dat, cand primesc 200 de lei pe cont si un e-mail in care imi zicea, sa scot ce am scris pe seopedia, despre el.

    Teodor a gresit si a zis ca a platit si ca eu sunt problema pentru ca nu am livrat ce trebuia si a platit mai putin. Ti se pare ok?

    Intreb, pentru ca treci foarte usor peste, pentru a ajunge la problema ta, calitatea blogurilor mele.

    Intreb, pentru ca acest topic este deschis cu un scop: teodor mi-a platit partial suma datorata, dupa peste 40 de zile si trebuie sa ma impac cu ideea ca e vina mea, am bloguri slabe.

    Si ca tot mi-am aruncat cu rahat in blogurile mele.
    Sa ne intelegem: le tin pentru ca au 6 ani de continut unic, nu fac din asta o afacere, scopul meu nu este sa fac bani, ci sa am continuitate pe ele. Ar fi culmea sa nu vand nimic, atata timp cat pot si hostul e pe bani, care apropo, ambele sunt hostate pe ip unic, la provideri diferiti si sunt doar ele acolo.

    Cand am vandut cuiva articol, nu am promis ca linkul meu, ii va aduce ceva. Cumpara cine vrea, cine nu, sanatate.

    Cat despre indexare, serios, nu s-au indexat articolele de la mine?! Atunci cand ai cumparat, nu ai zis nimic, dar acum, te-ai gandit sa vii in apararea lui teodor!

    Apropo teodor98 cand un articol este publicat, textul ala acolo moare, deci ideea ta cu folosirea lui in alta parte, nu e buna. Singura varianta era scoaterea linkului. #nusuntexpertseo
    Ultima modificare făcută de andrei7even; 6th February 2018 la 00:01.

  9. #59
    Avatarul lui imagini
    imagini este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    30
    Data înscrierii
    29th June 2011
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    676
    Putere Rep
    30

    Implicit

    Ma uit siderat la penibilul discutiei de aici. Imi scapa mie ceva?

    Presupunem ca eu cumpar 3 articole de la Dan si o platforma de e-commerce de la Tom. Pe langa ca nu le dau decat cu scandal o parte din bani, tot eu sunt cel care se plange ca linkurile de la Dan sunt praf si platforma de la Tom nu este roz cu buline verzi, desi eu am vazut ca este albastra cu dungi galbene.

    Cand cumperi niste articole, nu studiezi siteurile unde vor fi postate? Daca nu, este vina ta. Daca da, inseamna ca ai facut o analiza proasta si e vina ta.

  10. #60
    Avatarul lui andrei7even
    andrei7even este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    21
    Data înscrierii
    9th April 2013
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    36
    Posturi
    98
    Putere Rep
    21

    Implicit

    Citat Postat în original de imagini Vezi Post
    Ma uit siderat la penibilul discutiei de aici. Imi scapa mie ceva?

    Presupunem ca eu cumpar 3 articole de la Dan si o platforma de e-commerce de la Tom. Pe langa ca nu le dau decat cu scandal o parte din bani, tot eu sunt cel care se plange ca linkurile de la Dan sunt praf si platforma de la Tom nu este roz cu buline verzi, desi eu am vazut ca este albastra cu dungi galbene.

    Cand cumperi niste articole, nu studiezi siteurile unde vor fi postate? Daca nu, este vina ta. Daca da, inseamna ca ai facut o analiza proasta si e vina ta.
    Multumesc!

    Rog inchiderea acestui topic!

Pagina 6 din 6 PrimulPrimul ... 456

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Problema user banat
    De gamerap în forumul Discutii administrative
    Răspunsuri: 4
    Ultimul Post: 23rd August 2011, 18:17
  2. User titles
    De Cristian Mezei în forumul Discutii administrative
    Răspunsuri: 27
    Ultimul Post: 18th August 2006, 17:38

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •