Rezultate 1 la 10 din 82

Subiect: Care e faza si cu razboiul asta?

Afișare hibrid

  1. #1
    Avatarul lui Tudi
    Tudi este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    38
    Data înscrierii
    30th December 2007
    Locaţie
    Cluj-Napoca
    Vârstă
    40
    Posturi
    1.581
    Putere Rep
    38

    Implicit

    Ai dreptate, dar cred ca fortele de mentinere a pacii ruse din Osetia (repet, militari, nu civili) au fost cheia, sau daca vrei, pretextul. Daca, teoretic, in rebeliunea Harghitei Ungaria ar avea forte militare (nu ca Romania ar accepta vreodata, dar in Osetia e cu totul alta mancare de peste) si noi i-am omora, crezi ca Ungaria ar sta cu mana in fund?

    Si atunci revenim la intrebari mai vechi, precum:

    1. Cu ce drept Rusia avea forte militare pe teritoriul altui stat?
    2. Ce statut politic si administrativ avea/are Osetia in relatie cu Georgia si Rusia? (din cate stiu avea un grad de autonomie ridicat)

    Ah si inca o chestie. Georgia? in NATO? In inima Rusiei? Nu e cam aceeasi situatie cu URSS + Cuba vs America din Razboiul Rece?

  2. #2
    Avatarul lui Broscoi
    Broscoi este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    40
    Data înscrierii
    17th July 2008
    Locaţie
    Braila
    Posturi
    1.295
    Putere Rep
    40

    Implicit

    Citat Postat în original de Tudi Vezi Post

    Ah si inca o chestie. Georgia? in NATO? In inima Rusiei? Nu e cam aceeasi situatie cu URSS + Cuba vs America din Razboiul Rece?
    Da, numai ca acum situatia s-a inversat , locul Cubei fiind luat de Georgia .

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Faza enervanta analytics
    De prodan_13 în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 25th February 2011, 14:59
  2. Prea tare faza
    De florin în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 11
    Ultimul Post: 1st October 2007, 03:40
  3. cea mai tare faza.....
    De meetzah în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 10th August 2007, 14:28
  4. trafic.ro - ? stie cineva care e faza? si de ce?
    De adi_novac în forumul Directoare romanesti
    Răspunsuri: 1
    Ultimul Post: 31st January 2007, 19:29
  5. Faza amuzanta!
    De Ben Boingeanu în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 1
    Ultimul Post: 3rd August 2004, 08:24

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •