Vezi Rezultate Sondaj: E o idee buna, incercam sa o implementam? (vot public, va rog justificati raspuns)

Alegători
28. Nu puteţi vota în acest sondaj
  • DA

    25 89,29%
  • NU

    3 10,71%
Pagina 2 din 7 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 64

Subiect: Idee - Sectiune Traderi

  1. #11
    Avatarul lui Dan
    Dan
    Dan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    107
    Data înscrierii
    17th November 2004
    Locaţie
    Cluj
    Posturi
    3.358
    Putere Rep
    107

    Implicit

    Citat Postat în original de Robert Vezi Post
    Acu, lasand gluma deoparte, nu e mai simplu (intreb, nu dau cu parul) sa se implementeze un plugin in genul celui de pe DP? Sau ma rog, cum era odata, nu stiu cum mai e acum. Sa se poata vota strict activitatea din market. V-ar scuti de multi nervi.
    Din pacate tre sa ne descurcam cu ce avem.

  2. #12
    Avatarul lui Catalin Cerga
    Catalin Cerga este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    41
    Data înscrierii
    5th April 2013
    Locaţie
    Craiova
    Posturi
    1.034
    Putere Rep
    41

    Implicit

    Acu serios, puthre e programator serios? kleampa? casperel?

    Daca n-are topic e tepar? Daca are topic cu 2 posturi ca nu e, totusi e mai tepar ca altul cu 10 posturi?

    Cum zicea si domnul Robert mai sus, ai prea mult timp liber.
    Albert Einstein. Sa am si eu ceva inteligent in semnatura.

  3. #13
    Avatarul lui Rapsodia
    Rapsodia este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    29
    Data înscrierii
    18th March 2013
    Locaţie
    Hungary + Chișinău + Câmpina
    Posturi
    2.696
    Putere Rep
    29

    Implicit

    Ar mai fi o idee o rubrica tepari - cam mult de munca pentru moderatori, dar ... doar trei postari cea cu problema explicata, una cu + si una cu - la cea cu + poate fi justificarea "inculpatului".

    Ca idee poti implementa chestia asta, pana la urma daca nu o sa ajute cu ce o sa incurce? O sa-i ajute pe cei care au clienti deja!
    Ofer servicii Social Media Marketing!. Articole contra cost Oferta generala, ro, fr si ru aici!

  4. #14
    Avatarul lui Dan
    Dan
    Dan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    107
    Data înscrierii
    17th November 2004
    Locaţie
    Cluj
    Posturi
    3.358
    Putere Rep
    107

    Implicit

    @Catalin - Bo$$, are topic doar cine vrea si considera util.
    Daca puthre vrea sa tranzactioneze si simte nevoie de topic, isi face. Daca se considera de incredere si cunoscut in comunitate, poate sa nu-si faca, ce-mi pasa mie?
    Eu ma gandeam la o unealta, daca isi are sensul pentru 5-10 insi, o facem, sa se bucure de ea.

    Lista neagra cum a zis cineva mai sus nu mi se pare o idee buna din mai multe motive (unele legale). In schimb, reviewurile sunt legale daca ma intelegi ce vreau sa zic.

    Citat Postat în original de Rapsodia Vezi Post
    Ca idee poti implementa chestia asta, pana la urma daca nu o sa ajute cu ce o sa incurce? O sa-i ajute pe cei care au clienti deja!
    O implementez doar daca vin aici pe topicul asta cativa si zic: da, vreau, mi se pare o idee buna. Am ce scrie acolo, sunt oameni care imi vor lasa review daca ii rog.

    Ideea e ca intr-un caz recent (si nerezolvat inca), un cetatean amenintator a tot repetat ca el are zeci de oameni cu care a lucrat si care au fost platiti la timp si chesti de genuil. I s-ar potrivi de minune un astfel de topic unde lumea lasa review si voteaza calitatile sale de platitor la timp. Caz in care n-ar avea pe cine sa dea in judecata pentru defaimare sau stiu eu ce aberatii mai inventa el, pentru ca sunt reviewuri, e dreptul la opinie al fiecaruia. Zic si eu, inca nu m-am gandit la toate detaliile, de aia cer pareri.

    PS: da, am timp liber, ma doare capul si nu pot sa deschid photoshopul azi. Probleme?
    Ultima modificare făcută de Dan; 15th March 2017 la 13:28.

  5. #15
    Avatarul lui Catalin Cerga
    Catalin Cerga este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    41
    Data înscrierii
    5th April 2013
    Locaţie
    Craiova
    Posturi
    1.034
    Putere Rep
    41

    Implicit

    Eu zic ca se creeaza un sistem de valori irelevant si inutil. N-ar fi asta problema, daca n-ar fi derutant pentru userii noi. Just my 2 cents, voi e sefii.
    Albert Einstein. Sa am si eu ceva inteligent in semnatura.

  6. #16
    Avatarul lui Rapsodia
    Rapsodia este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    29
    Data înscrierii
    18th March 2013
    Locaţie
    Hungary + Chișinău + Câmpina
    Posturi
    2.696
    Putere Rep
    29

    Implicit

    Citat Postat în original de Dan Vezi Post

    Lista neagra cum a zis cineva mai sus nu mi se pare o idee buna din mai multe motive (unele legale). In schimb, reviewurile sunt legale daca ma intelegi ce vreau sa zic.
    Daca-s probleme legale cu teparii, mergi pe review! Nu stii ce iese pana nu incerci. Mai rau nu poate fi. In ideea ca scopul este sa se mai diminueze tepele - sau riscul de a lua teapa.
    Ofer servicii Social Media Marketing!. Articole contra cost Oferta generala, ro, fr si ru aici!

  7. #17
    Avatarul lui Dan
    Dan
    Dan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    107
    Data înscrierii
    17th November 2004
    Locaţie
    Cluj
    Posturi
    3.358
    Putere Rep
    107

    Implicit

    Citat Postat în original de Rapsodia Vezi Post
    In ideea ca scopul este sa se mai diminueze tepele - sau riscul de a lua teapa.
    Exact!

    diminuam tepele pentru ca daca lumea accepta acest gen de sistem, vizitatorii o sa faca afaceri in special cu cei cu "profil de trader" si reviews bune. Asta ar arata o deschidere a celui care tranzactioneaza, ca nu ii e frica de reviews. Si cu timpul, ma gandesc ca toti cei care tranzactioneaza articole, advertoriale etc vor dori sa fie "bine vazuti".

    Inca astept doritori. Cine vrea sa fie cobai?

  8. #18
    Avatarul lui Dan
    Dan
    Dan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    107
    Data înscrierii
    17th November 2004
    Locaţie
    Cluj
    Posturi
    3.358
    Putere Rep
    107

    Implicit

    Citat Postat în original de Catalin Cerga Vezi Post
    Eu zic ca se creeaza un sistem de valori irelevant si inutil. N-ar fi asta problema, daca n-ar fi derutant pentru userii noi. Just my 2 cents, voi e sefii.
    Hai sa ne gandim nitel. Presupunem ca tu tranzactionezi (vinzi advertoriale). Te-ar ajuta sau te-ar incurca sa exista un topic despre tine? Ar avea cine sa iti dea reviews pozitive? Dar negative?

  9. #19
    Avatarul lui Catalin Cerga
    Catalin Cerga este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    41
    Data înscrierii
    5th April 2013
    Locaţie
    Craiova
    Posturi
    1.034
    Putere Rep
    41

    Implicit

    Citat Postat în original de Dan Vezi Post
    Hai sa ne gandim nitel. Presupunem ca tu tranzactionezi (vinzi advertoriale). Te-ar ajuta sau te-ar incurca sa exista un topic despre tine? Ar avea cine sa iti dea reviews pozitive? Dar negative?
    Sincer nu-mi dau seama.

    Mi se pare mult mai simplu ca acum, topic doar cu teparii. Sunt cativa pe an, Nu mi se pare nici util ici constructiv sa facem topicuri pentru fiecare user onest in marketplace ca apar 5 tepari pe an.
    Albert Einstein. Sa am si eu ceva inteligent in semnatura.

  10. #20
    Avatarul lui Rapsodia
    Rapsodia este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    29
    Data înscrierii
    18th March 2013
    Locaţie
    Hungary + Chișinău + Câmpina
    Posturi
    2.696
    Putere Rep
    29

    Implicit

    Citat Postat în original de Dan Vezi Post

    Inca astept doritori. Cine vrea sa fie cobai?
    Ma bag eu! Asa vad ce parere au colaboratorii despre mine!

    PS: ce faci cu rauvoitorii? Cei care de exemplu nu au luat de la tine nimic dar ... au ceva de spus. Cred ca ar trebui sterse, sa nu se transforme in dicutii cum am asista recent pe aici!
    Ofer servicii Social Media Marketing!. Articole contra cost Oferta generala, ro, fr si ru aici!

Pagina 2 din 7 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Sectiune VIP pe seopedia
    De inSecure în forumul Discutii administrative
    Răspunsuri: 15
    Ultimul Post: 19th November 2012, 20:59
  2. Sectiune portofoliu
    De edy12006 în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 9
    Ultimul Post: 8th January 2011, 00:47
  3. sectiune CONTACT din site
    De cris în forumul Continut web
    Răspunsuri: 1
    Ultimul Post: 9th July 2007, 18:22

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •