Unui coleg ce are un PFA apicol i-a venit acasa notificare sa plateasca retroactiv taxa radio-tv.
Probabil toti cei ce au PFA agricol sau neagricol vor primii asa ceva ,
PFA-ul nu foloseste energia electrica, nu are contract cu societate de energie electrica.
Ca persoana fizica isi plateste taxa radio tv dar i-a venit sa mai plateasca o data si pe PFA.
Dupa cum spuneam PFA-ul e unul apicol nu este bar, frizerie, cabinet stomatologic, pensiune ca sa lucreze cu oamenii si le ofere si tv .
In plus prin trecerea la tehnologia digitala este restrans accesul PFA-ului la serviciul de televiziune.
Sunt necesare investitii pentru achizitionarea unor echipamente suplimentare, investitii care nu se justifica fiindca nu fac obiectul activitatii PFA-ului


Răspunde cu citat

