Rezultate 1 la 10 din 19

Subiect: Taxa pe internet in Ungaria

Afișare hibrid

  1. #1
    Avatarul lui IulianC
    IulianC este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    25th August 2013
    Locaţie
    Ialomita
    Vârstă
    44
    Posturi
    362
    Putere Rep
    0

    Implicit

    Citat Postat în original de Rapsodia Vezi Post
    Auuuu, eu sper ca nu - juma de an stau acolo si asa dau 10 euroi aiurea!
    Daca stati prin Ungaria si cunoasteti limba spuneti-ne si noua ce se vorbeste pe acolo, ce petitii serioase au lansat.
    Poate semnam si noi si poate le mediatizam mai mult.

    E cam periculos ce vor sa faca oamenii aia fiindca se pot inspira si alti de la ei.
    Probabil ca Ungaria a fost aleasa de niste baieti pentru vreun experiment social pentru a vedea daca publicul accepta asta.

  2. #2
    Avatarul lui ForeverYoung
    ForeverYoung este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    23
    Data înscrierii
    11th February 2014
    Locaţie
    Tg - Mures
    Posturi
    77
    Putere Rep
    23

    Implicit

    Citat Postat în original de IulianC Vezi Post
    Daca stati prin Ungaria si cunoasteti limba spuneti-ne si noua ce se vorbeste pe acolo, ce petitii serioase au lansat.
    De petitii nu stiu nimic, insa iti dai seama ca lumea este furioasa. Au inceput sa numeasca pe Orban Viktor (premierul ungariei si cred ca de la el a pornit ideea) drept "dictator democrat".

    In alte ordine de idei, intr-adevar este periculos sa dai un astfel de precedent pentru altii. Internetul este/a fost oarecum un fel de simbol al libertatii. Desi trebuie reglementat intr-o anumita masura, libertatea trebuie pastrata. Mai ales, in contextul in care deja imediat copii nu-si pot face temele fara calculator si internet. In momentul in care toata lumea este online, tot ce facem este conectat la internet, nu poti sa faci asa ceva - sa pui impozit pe o necesitate de baza. Desi poti trai fara internet, nu este ca apa, mancarea, haine sau o casa, aceasta a devenit o necesitate de baza. Oricum: nu cred legea este legala... Eu nu primesc internet din "aer". Tu cumperi internetul, platesti ca sa faci trafic de date in prima instanta... nu cred ca este OK sa platesti inca o data pentru ea.
    Cred, ca aceasta idee exista doar ca un manevra politica pentru a mari alte taxe...

  3. #3
    Avatarul lui Dan
    Dan
    Dan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    111
    Data înscrierii
    17th November 2004
    Locaţie
    Cluj
    Posturi
    3.358
    Putere Rep
    111

    Implicit

    Citat Postat în original de ForeverYoung Vezi Post
    Desi trebuie reglementat intr-o anumita masura.
    Cum adica "trebuie" reglementat? De ce ar trebui reglementata legatura dintre calculatorul meu si calculatorul unui prieten de-al meu din america?
    Trust, but verify.

  4. #4
    Avatarul lui Kaa
    Kaa
    Kaa este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    34
    Data înscrierii
    15th October 2010
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    427
    Putere Rep
    34

    Implicit

    Citat Postat în original de ForeverYoung Vezi Post
    De petitii nu stiu nimic, insa iti dai seama ca lumea este furioasa. Au inceput sa numeasca pe Orban Viktor (premierul ungariei si cred ca de la el a pornit ideea) drept "dictator democrat".

    In alte ordine de idei, intr-adevar este periculos sa dai un astfel de precedent pentru altii. Internetul este/a fost oarecum un fel de simbol al libertatii. Desi trebuie reglementat intr-o anumita masura, libertatea trebuie pastrata. Mai ales, in contextul in care deja imediat copii nu-si pot face temele fara calculator si internet. In momentul in care toata lumea este online, tot ce facem este conectat la internet, nu poti sa faci asa ceva - sa pui impozit pe o necesitate de baza. Desi poti trai fara internet, nu este ca apa, mancarea, haine sau o casa, aceasta a devenit o necesitate de baza. Oricum: nu cred legea este legala... Eu nu primesc internet din "aer". Tu cumperi internetul, platesti ca sa faci trafic de date in prima instanta... nu cred ca este OK sa platesti inca o data pentru ea.
    Cred, ca aceasta idee exista doar ca un manevra politica pentru a mari alte taxe...

    Despre ce vorbesti ma omule?
    Ti-a interzis cineva sa folosesti internetul sau ti-a ingradit libertatea?

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Proprietarii de domenii .ro vor plati o taxa anuala
    De segamarius în forumul Domenii web
    Răspunsuri: 147
    Ultimul Post: 3rd January 2015, 19:37
  2. Taxa pe domeniile .RO ?
    De Chivu Mihai în forumul Comert electronic, e-Commerce
    Răspunsuri: 3
    Ultimul Post: 5th December 2013, 09:23
  3. taxa la vama pentru carti de pe amazon ?
    De zaducu în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 5
    Ultimul Post: 24th January 2008, 16:35
  4. Job title: Java Software Developer in Ungaria
    De paun alina în forumul Locuri de munca
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 2nd November 2005, 10:11

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •