Pagina 8 din 11 PrimulPrimul ... 678910 ... UltimulUltimul
Rezultate 71 la 80 din 101

Subiect: Black Friday Deals - oferte interesante?

  1. #71
    Avatarul lui puthre
    puthre este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    84
    Data înscrierii
    21st February 2011
    Locaţie
    București
    Posturi
    2.154
    Putere Rep
    84

    Implicit

    Citat Postat în original de -Rares- Vezi Post
    imagini, stai linistit ca nici Amazon nu m-a dat pe spate anul acesta, si acolo e plin de "rebuturi", iar chestiile interesante au un maxim 10% reducere. La unele produse, preturile cu reducere cu tot sunt mult mai mari decat in magazinele din Romania.
    Eu cred ca reducerile adevarate sunt dupa revelion, de fapt atunci ar si trebui sa fie lichidarile de stoc.
    Caut cu jingle.ro.

  2. #72
    Avatarul lui imagini
    imagini este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    34
    Data înscrierii
    29th June 2011
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    677
    Putere Rep
    34

    Implicit

    @rares
    Nu te contrazic. Anul acesta am avut in vedere 2 modele de espresso-are si un ssd. La espressor - Amazon 100 lire (si pe stoc) - emag / domo / altex de la 900 lei in sus (aprox 200 lire). Exista si magazine care au pret similar cu amazon, stoc...zero. La ssd, amazon 70 lire (si pe stoc), restul magazinelor din Romania 120-140 lire (echivalent).

    --- Later Edit --- (ca mi-a fost lene sa apas "Edit")

    @puthre
    Dupa mine BF in Romania are un scop precis. Eliminarea stocurilor vechi si / sau nevandabile pentru capitalizare in vederea sarbatorilor. Degeaba comparam BF Romania (abia la inceput, piata mica etc) cu BF din US, UK, DE etc.

  3. #73
    Avatarul lui Tom
    Tom
    Tom este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    131
    Data înscrierii
    25th September 2010
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    48
    Posturi
    3.169
    Putere Rep
    131

    Implicit

    Citat Postat în original de -Rares- Vezi Post
    imagini, stai linistit ca nici Amazon nu m-a dat pe spate anul acesta, si acolo e plin de "rebuturi", iar chestiile interesante au un maxim 10% reducere. La unele produse, preturile cu reducere cu tot sunt mult mai mari decat in magazinele din Romania.
    Exemplu de rebuturi, te rog, pe care le-ai comanda, dar nu le comanzi ca sunt rebuturi.
    10% reducere fata de pretul din Romania? Nu e clar!
    Exemplu de produs, pe care l-ai cumpara, dar e mai scump pe amazon fata de romania.

    Da, Amazon nu are black friday, pentru ca e magazin de reduceri! Daca tu oferi reduceri in fiecare zi, care e rostul la black friday? Magazine precum wallmart, macys, newegg, au blackfriday, pana si zappos are, care nu vindea la reducere, dar Amazon de ce ar avea?

    Nu tin partea lui Amazon, nu am de ce (nu sunt chiar cei mai ieftini), dar de 5 ani, nici ciorapi n-am mai cumparat din ro. 70% din produse le comand pe Amazon, pentru preturi, calitate si customer service. Stiu sa caut produse, stiu sa aleg, de aceea te rog sa dai cateva exemple. Dezvolt un proiect cu o firma americana, fix pe nisa de reduceri, si chiar m-ar ajuta exemplele tale.

    --- Later Edit --- (ca mi-a fost lene sa apas "Edit")

    Citat Postat în original de puthre Vezi Post
    Eu cred ca reducerile adevarate sunt dupa revelion, de fapt atunci ar si trebui sa fie lichidarile de stoc.
    Da, dar in offline! In offline e cu adevarat black friday In online e foarte greu sa discuti de "lichidare de stoc", ca nu prea ai stoc[COLOR="Silver"]

    --- Later Edit --- (ca mi-a fost lene sa apas "Edit")

    Citat Postat în original de imagini Vezi Post
    @rares
    Nu te contrazic. Anul acesta am avut in vedere 2 modele de espresso-are si un ssd. La espressor - Amazon 100 lire (si pe stoc) - emag / domo / altex de la 900 lei in sus (aprox 200 lire). Exista si magazine care au pret similar cu amazon, stoc...zero. La ssd, amazon 70 lire (si pe stoc), restul magazinelor din Romania 120-140 lire (echivalent).[COLOR="Silver"]
    Amazon vine doar o parte din produsele de pe site, in rest e marketplace. Asa ca daca produsul nu e in stock pe amazon, nu Inseamna ca amazon nu-l are in stoc, si invers.

    Cat despre preturi, suntem tara paradoxurilor: cele mai mici salarii, cele mai mari preturi
    Nu trimite PM cu intrebari, posteaza pe forum! Nu ofer sfaturi, audit sau raspunsuri pe PM.

  4. #74
    Avatarul lui -Rares-
    -Rares- este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    54
    Data înscrierii
    14th May 2009
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    40
    Posturi
    1.623
    Putere Rep
    54

    Implicit

    Ma refeream la reducerile de 10% fata de preturile intregi din amazon, evident. Vorbeam despre ce inseamna promotiile la ei.
    Termenul de "rebuturi" e inventat de puthre si eu mi-am permis sa-l folosesc. Prin rebuturi eu inteleg produse vechi, produse slabe ca specificatii, sau produse care nu se remarca prin nimic in clasa lor, produsele pentru mase...

    Uite si un exemplu ce ar trebui sa fie edificator. De acest produs chiar sunt interesat.

    Oferta amazon: 3.977 Ron (pret intreg: 5.568 Ron) Canon 10 - 22 mm / F 3,5 - 4,5 EF-S USM 10 mm-Lens: Amazon.co.uk: Camera & Photo

    Oferta f64: 3.099 Ron (pret intreg: 3.499) http://www.f64.ro/canon-ef-s-10-22mm...omotional.html

    Cum ti se pare? Gasesti pe amazon (uk) un pret mai bun ca in Romania?
    Ultima modificare făcută de -Rares-; 23rd November 2012 la 23:32.
    Creștere putere, consum redus și optimizare software motor - servicii profesionale de chiptuning

  5. #75
    Avatarul lui puthre
    puthre este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    84
    Data înscrierii
    21st February 2011
    Locaţie
    București
    Posturi
    2.154
    Putere Rep
    84

    Implicit

    Citat Postat în original de Tom Vezi Post

    Da, dar in offline! In offline e cu adevarat black friday In online e foarte greu sa discuti de "lichidare de stoc", ca nu prea ai stoc[COLOR="Silver"]
    Cum sa nu? Sigur ca ai stoc. Stiu ca sunt magazine care n-au aproape deloc (fashionup parca e in categoria asta daca nu ma insel), dar stiu multe magazine exclusiv online cu un stoc consistent.
    Caut cu jingle.ro.

  6. #76
    Avatarul lui Tom
    Tom
    Tom este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    131
    Data înscrierii
    25th September 2010
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    48
    Posturi
    3.169
    Putere Rep
    131

    Implicit

    Citat Postat în original de puthre Vezi Post
    Cum sa nu? Sigur ca ai stoc. Stiu ca sunt magazine care n-au aproape deloc (fashionup parca e in categoria asta daca nu ma insel), dar stiu multe magazine exclusiv online cu un stoc consistent.
    Ok, hai sa facem diferenta intre magazine si "balarii". Cand mergi in magazin, cauti sa vezi "trend" la fashion, sau "trend=modele noi" la electro & it. Nu cauti second hand sau colectii din 2008, vandute la sac. (Sper ) Gen Fashiondays & company.

    Cand vinzi produse noi, nu ai stock, decat daca esti de ceva timp pe piata, ai ceva date si poti estima (preconiza) un volum de vanzari, ca sa merite sa tii banii blocati. De aceea nu inteleg cum sa dai stock 0 dupa 2 min sau 3 secunde

    Black friday e definit ca "inceperea reducerilor de iarna", care de ex in Us sunt defapt in ianuarie-februarie. NU e singura zi din an cu reduceri
    Nu trimite PM cu intrebari, posteaza pe forum! Nu ofer sfaturi, audit sau raspunsuri pe PM.

  7. #77
    Avatarul lui imagini
    imagini este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    34
    Data înscrierii
    29th June 2011
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    677
    Putere Rep
    34

    Implicit

    @Tom
    Paradoxul nu se termina acolo. Daca invelesti un "shit" in poleiala si mai scrii "reducere" pe el, esti deja pe profit.
    Citeam azi cateva comentarii. Cineva spunea "am avut 400 lei si am vrut sa iau un ssd. N-am mai apucat, asa ca am cumparat carti". Restul e cancan!

  8. #78
    Avatarul lui Tom
    Tom
    Tom este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    131
    Data înscrierii
    25th September 2010
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    48
    Posturi
    3.169
    Putere Rep
    131

    Implicit

    Citat Postat în original de -Rares- Vezi Post
    Prin 10% ma refeream la pretul intreg tot din amazon, evident. Vorbeam despre ce inseamna promotiile la ei.
    Termenul de "rebuturi" e inventat de puthre si eu mi-am permis sa-l folosesc. Prin rebuturi eu inteleg produse vechi, produse slabe ca specificatii, sau produse care nu se remarca prin nimic in clasa lor, produsele pentru mase...

    Uite si un exemplu ce ar trebui sa fie edificator. De acest produs chiar sunt interesat.

    Oferta amazon: 3.977 Ron (pret intreg: 5.568 Ron) Canon 10 - 22 mm / F 3,5 - 4,5 EF-S USM 10 mm-Lens: Amazon.co.uk: Camera & Photo

    Oferta f64: 3.099 Ron (pret intreg: 3.499) Promotii Black Friday 2012 - F64 Echipament Foto-Video

    Cum ti se pare? Gasesti pe amazon (uk) un pret mai bun ca in Romania?
    Ti-am zis ca nu vreau sa ma iau cu tine, iti explic pe PM
    Nu trimite PM cu intrebari, posteaza pe forum! Nu ofer sfaturi, audit sau raspunsuri pe PM.

  9. #79
    Avatarul lui puthre
    puthre este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    84
    Data înscrierii
    21st February 2011
    Locaţie
    București
    Posturi
    2.154
    Putere Rep
    84

    Implicit

    Citat Postat în original de Tom Vezi Post
    Cand vinzi produse noi, nu ai stock, decat daca esti de ceva timp pe piata, ai ceva date si poti estima (preconiza) un volum de vanzari, ca sa merite sa tii banii blocati. De aceea nu inteleg cum sa dai stock 0 dupa 2 min sau 3 secunde
    Sau cand majoritatea clientilor produselor pe care le comercializezi vor livrare in aceeasi zi sau cel tarziu a doua zi.

    Cum sa ai stoc 0 dupa 2 minute inteleg. Pui pe site cateva produse (dar nu prea multe) cu care iesi in pierdere ca sa para ca ai avut si ceva reduceri ok
    Caut cu jingle.ro.

  10. #80
    Avatarul lui Tom
    Tom
    Tom este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    131
    Data înscrierii
    25th September 2010
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    48
    Posturi
    3.169
    Putere Rep
    131

    Implicit

    Citat Postat în original de puthre Vezi Post
    Sau cand majoritatea clientilor produselor pe care le comercializezi vor livrare in aceeasi zi sau cel tarziu a doua zi.

    Cum sa ai stoc 0 dupa 2 minute inteleg. Pui pe site cateva produse (dar nu prea multe) cu care iesi in pierdere ca sa para ca ai avut si ceva reduceri ok
    MA, la 3 secunde out of stock, nu ai pierdere! Pur si simplu NU le ai

    Apple are reducere azi! Numeri pe degetele unei maine zilele cu reduceri la apple, pentru ca apple NU e brand cu reduceri: Official Apple Store - Buy new iPad mini, iPad, iPhone 5, MacBook Pro, Mac mini and more - Apple Store (U.S.) 368 usd+ tax Le au si acum, si au trecut 3 secunde
    Nu trimite PM cu intrebari, posteaza pe forum! Nu ofer sfaturi, audit sau raspunsuri pe PM.

Pagina 8 din 11 PrimulPrimul ... 678910 ... UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Black Friday cu gazduire !
    De Kriogen în forumul Hosting
    Răspunsuri: 18
    Ultimul Post: 4th December 2012, 15:37
  2. Reduceri Black Friday .info
    De Merch în forumul Domenii
    Răspunsuri: 12
    Ultimul Post: 23rd November 2012, 14:23
  3. HostGator BLACK FRIDAY
    De Florin Traian în forumul Hosting
    Răspunsuri: 23
    Ultimul Post: 28th November 2010, 14:58
  4. Black Friday
    De big în forumul Adsense
    Răspunsuri: 5
    Ultimul Post: 2nd January 2009, 15:16
  5. CREATIVE FRIDAY - lansare Adobe CS4
    De Nica Cristian în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 5
    Ultimul Post: 11th October 2008, 19:36

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •