Rezultate 1 la 10 din 10

Subiect: Inchiriere Apple iMac ?

  1. #1
    Avatarul lui Nichita
    Nichita este deconectat Super Moderator
    Reputatie:
    94
    Data înscrierii
    19th February 2009
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    46
    Posturi
    3.422
    Putere Rep
    94

    Implicit Inchiriere Apple iMac ?

    Salut,

    Discutam cu cineva zilele astea care a dezvoltat o aplicatie pentru iPhone si care ar vrea sa o poata pune online, pe site-ul de aplicatii a celor de la Apple. Aplicatia functioneaza OK insa problema este ca nu o poate posta online decat daca detine sau are acces la un computer Apple. Intrebarea este, stiti cumva unde poate folosi pentru cateva ore un Mac ? Sau de unde il poate inchiria ?

    Multumesc anticipat pentru raspuns.
    Siteul tau e in balarii, nu urca? Competitorii te bat de iti suna apa in cap? Ai fost penalizat si nu stii ce sa faci? Cel mai probabil ai nevoie de un audit SEO complet. :)

  2. #2
    Avatarul lui cypresstwist
    cypresstwist este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    34
    Data înscrierii
    7th May 2008
    Vârstă
    47
    Posturi
    59
    Putere Rep
    34

    Implicit

    Ultimul VMWare are suport pentru OS X ca si sistem de operare client. Eventual poate incerca asa.

  3. #3
    Avatarul lui Odwgoog
    Odwgoog este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    32
    Data înscrierii
    8th March 2009
    Locaţie
    Oradea/Google
    Vârstă
    49
    Posturi
    28
    Putere Rep
    32

    Implicit

    Mergi la magazinapple.ro sau istyle.ro ori poti ruga pe cineva de pe macuser.ro/index.php/forums/ sa te ajute.

  4. #4
    Avatarul lui Nichita
    Nichita este deconectat Super Moderator
    Reputatie:
    94
    Data înscrierii
    19th February 2009
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    46
    Posturi
    3.422
    Putere Rep
    94

    Implicit

    Citat Postat în original de cypresstwist Vezi Post
    Ultimul VMWare are suport pentru OS X ca si sistem de operare client. Eventual poate incerca asa.
    Stiu asta. Ideea este ca softul trebuie sa fie licentiat OK, cei de la Apple verifica toate datele inainte sa poti deveni un developer autorizat. Momentan nu isi permite sa cumpere un Mac doar pentru a posta aplicatia.

    Ideea cu forumul este foarte OK, sa vad daca poate fi pusa in aplicare. Pe la magazine, nu stiu cat te-ar lasa sa butonezi, eventual cand vrei sa bagi CD-ul sa ii faci upload aplicatiei, vor crede ca vii cu vreun virus etc. Alte idei ?
    Siteul tau e in balarii, nu urca? Competitorii te bat de iti suna apa in cap? Ai fost penalizat si nu stii ce sa faci? Cel mai probabil ai nevoie de un audit SEO complet. :)

  5. #5
    Avatarul lui Odwgoog
    Odwgoog este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    32
    Data înscrierii
    8th March 2009
    Locaţie
    Oradea/Google
    Vârstă
    49
    Posturi
    28
    Putere Rep
    32

    Implicit

    Nu cred ca se ingramadeste lumea pe praful asta sa cumpere macuri si sa nu aiba unul liber pentru 1-2h. Cei de la iStyle aveau cu ceva timp in urma un program de inchiriere pt conferinte, prezentari etc.

    Presimt eu ca nu te vor refuza din cauza de cd/stick cu virusi. Poate din alte motive. Macuserii din Bucuresti se intalnesc lunar pt social stuff si te vor ajuta

  6. #6
    Avatarul lui kleampa
    kleampa este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    54
    Data înscrierii
    31st May 2006
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    37
    Posturi
    1.598
    Putere Rep
    54

    Implicit

    eu cred totusi ca cineva de pe aici care are un mac poate sacrifica 1h pentru o intalnire la o bere cu respectivul

  7. #7
    Avatarul lui Nichita
    Nichita este deconectat Super Moderator
    Reputatie:
    94
    Data înscrierii
    19th February 2009
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    46
    Posturi
    3.422
    Putere Rep
    94

    Implicit

    Citat Postat în original de kleampa Vezi Post
    eu cred totusi ca cineva de pe aici care are un mac poate sacrifica 1h pentru o intalnire la o bere cu respectivul
    Berea este ca si data ! Voluntarul sa apara !
    Siteul tau e in balarii, nu urca? Competitorii te bat de iti suna apa in cap? Ai fost penalizat si nu stii ce sa faci? Cel mai probabil ai nevoie de un audit SEO complet. :)

  8. #8
    Avatarul lui tataraseni
    tataraseni este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    44
    Data înscrierii
    15th July 2005
    Locaţie
    Brasov
    Posturi
    1.482
    Putere Rep
    44

    Implicit

    Daca esti din Brasov te ajut/va ajut cu placere... fara bere... doar cu un capucino rece...

  9. #9
    Avatarul lui Nichita
    Nichita este deconectat Super Moderator
    Reputatie:
    94
    Data înscrierii
    19th February 2009
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    46
    Posturi
    3.422
    Putere Rep
    94

    Implicit

    Citat Postat în original de tataraseni Vezi Post
    Daca esti din Brasov te ajut/va ajut cu placere... fara bere... doar cu un capucino rece...
    Multumesc pentru oferta @tataraseni. Sa vad daca poate face un drum in Bv. Daca va putea veni, discutam pe PM.
    Siteul tau e in balarii, nu urca? Competitorii te bat de iti suna apa in cap? Ai fost penalizat si nu stii ce sa faci? Cel mai probabil ai nevoie de un audit SEO complet. :)

  10. #10
    Avatarul lui tataraseni
    tataraseni este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    44
    Data înscrierii
    15th July 2005
    Locaţie
    Brasov
    Posturi
    1.482
    Putere Rep
    44

    Implicit

    Citat Postat în original de ganditorul_2003 Vezi Post
    Multumesc pentru oferta @tataraseni. Sa vad daca poate face un drum in Bv. Daca va putea veni, discutam pe PM.
    Acum am vazut ca sunteti din Bucuresti

    Daca nu gasiti nimic pe acolo, desi pare greu de crezut ca nu sunt fani Mac in capitala puteti conta pe mine cand aveti drum prin Brasov.

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Inchiriere/cumparare liste mail opt-in
    De jliviu în forumul Metode de promovare, Analiza trafic.
    Răspunsuri: 12
    Ultimul Post: 4th November 2008, 14:17
  2. Eric Schmidt Google CEO a sarit gardul la Apple
    De biaterm în forumul Stiri despre motoarele de cautare, SEO si Marketing
    Răspunsuri: 4
    Ultimul Post: 7th September 2006, 16:58

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •