Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 15

Subiect: Fara Google Adsense

No_name este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    42
    Data înscrierii
    19th February 2007
    Locaţie
    Bacau
    Vârstă
    37
    Posturi
    707
    Putere Rep
    42

Arrow Fara Google Adsense

Salut,
    De ceva timp ma tot macina o idee: "Ce voi face daca raman fara contul de la Google Adsense ?" Chiar daca folosesc in paralel cu Adsense mai multe retele de afiliere, nici adunate, nu imi aduc venituri ca cele provenite de la Goolge Adsense! As dori sa stiu daca (cu parere de rau) cineva a ramas fara cont (adica a fost inchis din cauza unor clickuri frauduloase etc.)cum a procedat dupa! Mai exact ce alternative mai sunt (pacat ca nu ne putem folosi de programul de afiliere de la Yahoo, din cate mai stiu este disponibil doar in America si Canada) CPC dar sa fie cu text link (adica asemanator cu Adsense) dar castigurile sa fie cat de cat incantatoare? Stiu ca au mai fost discutii pe marginea acestui subiect insa sper ca acest post sa fie dedicat numai acestei probleme!

dojo este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    33
    Data înscrierii
    23rd July 2006
    Locaţie
    New York
    Vârstă
    45
    Posturi
    213
    Putere Rep
    33

Implicit

Daca ramai fara Adsense nu mori de foame. Eu tocmai am reusit sa incasez un cec de la Text-link-ads (165 USD) cu care mi-am platit o licenta IPB pe net si am ramas si cu 20 de dolari. Maine-poimaine mai vine un cec de 200 de dolari pe care il voi incasa peste 1 luna jumate, dar il pot incasa in tara. Si luna asta am deja 120 de USD castigati ... deci .. se poate trai mult mai bine si de pe alte sisteme. In 4 ani de adsense am ceva de genul 500-600 USD, in 5 luni de TLA am deja aproape banii aia

Reputatie:
    42
    Data înscrierii
    19th February 2007
    Locaţie
    Bacau
    Vârstă
    37
    Posturi
    707
    Putere Rep
    42

Implicit

Tocmai despre asta vorbeam, deci Text Link Ads poate fi o buna alternativa! mai sunt si altele ? Sper ca in urma acestui post sa pot sterge acest gand negru din mintea !

Silver este deconectat Banned
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    20th June 2007
    Vârstă
    33
    Posturi
    181
    Putere Rep
    0

Implicit

tu ai facut ceva impotriva regulilor de te macina intrebarea asta si o sa iti fac reclamatie la google

joking

Dupa cum zice si dojo , nu mori de foame ,mai mananci o coaja de copac , nijte iarba ca face bine la dantura

Hai gata sa fim seriosi . Mai este Text link ads cum a zis dojo , kontera , bidvertiser ... neogen , adtrade si textad romanesti ...

Cristian Mezei este deconectat Administrator
    Reputatie:
    62
    Data înscrierii
    20th February 2005
    Locaţie
    Everywhere
    Posturi
    6.975
    Putere Rep
    62

Implicit

TLA nu este o alternativa.

Nici macar nu se pot compara. Sunt doua servicii total diferite.
    Co-founder of Deepstash. Tech lover. Dinosaur. Dad. Chef.

Reputatie:
    42
    Data înscrierii
    19th February 2007
    Locaţie
    Bacau
    Vârstă
    37
    Posturi
    707
    Putere Rep
    42

Implicit

Citat Postat în original de Silver Vezi Post
    tu ai facut ceva impotriva regulilor de te macina intrebarea asta si o sa iti fac reclamatie la google

joking

Dupa cum zice si dojo , nu mori de foame ,mai mananci o coaja de copac , nijte iarba ca face bine la dantura

Hai gata sa fim seriosi . Mai este Text link ads cum a zis dojo , kontera , bidvertiser ... neogen , adtrade si textad romanesti ...
    am uitat sa specific ma refeream pentru traficul din afara deci neogen, adtrade ies din ecuatie! nu am facut nimic de genul acesta dar daca vrei sa iti castigi o mare parte din veniturile tale din site-uri, din punctul meu de vedere este normal sa ma gandesc si la anumite riscuri, iar daca faceam ceva impotriva TOS-ului fii sigur ca imi asumam si consecintele! ideea este in felul urmator: sunt multe povesti care circula pe forumuri de acest gen (nu stiu cate din ele sunt adevarate si cate false) problema e ca nu mai departe am si un priten care s-a trezit intr-o frumoasa dimineata de septembrie, asta anul trecut , cu contul suspendat si unde mai avea si 2500 de $ facuti pe luna respectiva! explicatia a fost una destul de simpla: din cauza unor clickuri frauloase am fost nevoiti sa va blocam si inchide contul, si asta fara drept de apel, fara nici o notificare inainte!

Citat Postat în original de Cristian Mezei Vezi Post
    TLA nu este o alternativa.

Nici macar nu se pot compara. Sunt doua servicii total diferite.
    atunci sunt alternative, sau nu?

Nic
    Nic este deconectat Super Moderator
    Reputatie:
    50
    Data înscrierii
    14th May 2007
    Posturi
    987
    Putere Rep
    50

Implicit

alternative se gasesc intotdeauna, dar in functie de specificul siteului. Google adsense e perfect pentru ca poti sa monetizezi aproape orice site cu el.
    Daca te referi daca exista alternative ppc, sunt destule, cel putin 1000 de programe, era si o lista pe aici pe forum daca imi aduc bine aminte, dar la ora actuala nimic nu se compara din punct de vedere al costului pe click cu adsense. (decat ypn)

In rest, in functie de speicificul siteului poti sa incervi diverse sisteme.

Daca ai site cu pr mare si in engleza, vinzi linkuri (cu TLA sau discuti personal cu potentialii cumparatori, eu recomand varianta a doua).

Daca ai site cu trafic targetat si pe o nisa atunci incerci programe de afiliere, vinzi produse si iei comision (trafic us, uk,ca, in special).

Daca ai site de distractii, jocuri, fun, arcade, si alte chestii de astea atunci incearca afiliere pay per lead, adica de ex esti platit cand vizitatorii tai downloadeaza un ring tone, sau completeaza formulare, voteaza in polluri, etc.

Daca ai un site cu un continut foarte bun, poti sa oferi paid membership.

Daca ai un site cu trafic mare, incearca programe cpm, bannere si esti platit in functie de nr de impresii. I

n general multi oameni folosesc adsense pentru ca sunt prea comozi sau prea lenesi sa se gandeasca cum sa isi monetizeze siteul. Ei prefera sa insereze un cod si gata, totul e facut. Sunt foarte sigur ca 90 % din siteurile care sunt monetizate cu adsense in momentul de fata ar avea castiguri mult mai mari daca s-ar incerca o combinatie de mai mutle programe pe ele.
    Iti recomand sa pui de o parte o zi doua si sa citesti despre toate metodele de monetizare, sa contactezi potentiali advertiseri si sa iti diversifici sursele de income pe un site. Sigur, asta cere timp, cere efort, dar pe termen lung iti asigura stabilitate si siguranta. (si poate si castiguri mai mari)

Reputatie:
    42
    Data înscrierii
    19th February 2007
    Locaţie
    Bacau
    Vârstă
    37
    Posturi
    707
    Putere Rep
    42

Arrow

eu mai folosesc in paralel cu adsense si inca doua firme de afiliere dar cum am mai spus tot mai multi banii vin din adsense! sper sa nu am probleme pe viitor! dar pana la urma poate ne va auzi cineva de la google in legatura cu aceasta problema, exemple sunt n si n! un caz destul de recent http://forum.seopedia.ro/adsense-adw...nilor-mei.html a reusit cineva sa aplice la YPN (nu stiu prin intermediul unei rude care e in america) ? din cate stiu eu cei de la yahoo platesc mai bine decat google!

slobodan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    35
    Data înscrierii
    28th August 2006
    Vârstă
    44
    Posturi
    581
    Putere Rep
    35

Implicit

E foarte frustrant sa traiesti cu gandul ca in orice moment poti fi dat afara din adsense, mai ales cand stii ca nu ai facut nimic gresit sau cel putin nu cu intentie. Am auzit ca te baneaza pur si simplu fara explicatii si avertismente. Din fericire adsense e doar o sursa suplimentara de venit dar totusi sunt niste bani munciti si nu e placut sa stii ca ar putea sa nu-ti mai vina niciodata. E vreo reteta sigura de a scapa de aceasta sabie a lui Damocles (banarea din adsense)?
    Secret investments, a highly controversial blog.

Cristian Mezei este deconectat Administrator
    Reputatie:
    62
    Data înscrierii
    20th February 2005
    Locaţie
    Everywhere
    Posturi
    6.975
    Putere Rep
    62

Implicit

Citat Postat în original de slobodan Vezi Post
    E vreo reteta sigura de a scapa de aceasta sabie a lui Damocles (banarea din adsense)?
    Este o regula in orice business. Sa nu te bazezi pe o singura sursa de venit.

• Daca vinzi inghetata, iarna ce faci ? Adauga si tu ciocolata in pravalie, sa traiesti si iarna.
    • Daca vinzi IT doar din Google, daca te baneaza ce faci ? Dai faliment ? Fa si tu o reclama pe bloguri si prin media sa te tina lumea minte sa revina singuri.
    • Daca faci bani din reclama Adsense ce faci ? Daca iti baneaza contul ? Mai fa si tu un website si vinde pe el altceva, sau mai vine publicitate si prin alte retele.
    Co-founder of Deepstash. Tech lover. Dinosaur. Dad. Chef.

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Răspunsuri: 6
    Ultimul Post: 21st January 2010, 09:54
  2. Fara adsense pe home page
    De aly21 în forumul Adsense
    Răspunsuri: 3
    Ultimul Post: 10th November 2009, 23:33
  3. Adsense verifica conturile si fara PIN YUHU:D
    De deadworldisee în forumul Google
    Răspunsuri: 7
    Ultimul Post: 3rd August 2008, 08:46
  4. Google Cache ? De ce fara ?
    De eugen în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 1
    Ultimul Post: 15th December 2006, 15:30

Permisiuni postare

• Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •