Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 14

Subiect: Adsense is down + Expandable ads

  1. #1
    Avatarul lui big
    big
    big este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    38
    Data înscrierii
    13th July 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    44
    Posturi
    864
    Putere Rep
    38


    Implicit Adsense is down + Expandable ads

    1. Loginul adsense e down de vre-o ora.

    2. Se zvoneste ca reclamele noastre favorite (cele cu overlayere de juma de pagina, care nu stii de unde sa le inchizi, baraie, piuie si scot fum) vor fi disponibile in curand si la adsense. Cred ca vor imbunatati foarte mult user experience-ul.
    Those were fast strange times and we worked in fast strange ways.

  2. #2
    Avatarul lui Nosfer
    Nosfer este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    36
    Data înscrierii
    7th July 2008
    Locaţie
    Sibiu
    Vârstă
    39
    Posturi
    1.196
    Putere Rep
    36


    Implicit

    la 2) cred ca userii vor si mai speriati cu ad-uri d-alea ciudate cu overlayere. Cel putini overlayerele de prin Ro de pe site-urile mari ma sperie de fiecare data cand le vad, ma pierd si nu stau sa inchid reclama, inchid site-ul direct.

  3. #3
    Avatarul lui StarNET
    StarNET este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    37
    Data înscrierii
    5th March 2009
    Locaţie
    Brasov
    Posturi
    1.429
    Putere Rep
    37


    Implicit

    1) da ... am vazut mesaju .. inainte aparea pagina de login si cand incercam sa ma loghez zicea ca a aparut o eroare si ca "inginerii" au primit notificare ...

    2) hmmm ... o astfel de forma de reclama ar trebui platita multtt mai bine decat cele traditionale ... sunt curios daca apare cat de bine vor fi platite ...
    Vezi cum e vremea inainte sa iti faci planuri !
    Peste 4000 iconite in ORICE culoare, ORICE dimensiune si in 5 formate: iconsDB.com

  4. #4
    Avatarul lui Popescu Marian
    Popescu Marian este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    48
    Data înscrierii
    18th April 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    45
    Posturi
    983
    Putere Rep
    48


    Implicit

    2 - este posibil ca aceste reclame sa fie platite la afisari CPM.

  5. #5
    Avatarul lui myamar
    myamar este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    43
    Data înscrierii
    14th June 2005
    Locaţie
    Bacau
    Vârstă
    50
    Posturi
    540
    Putere Rep
    43


    Implicit

    Reclama se va expanda la clickul vizitatorului. Asta inseamna de fapt venituri mai mici pentru publisher, pentru ca vizitatorul da un click, afla mai multe detalii din partea marita a reclamei si apoi decide daca il intereseaza si daca va da clickul care este platit de advertiser.

    Creste proportia celor cu adevarat interesati de produsul tau si scade CTR.

    Poate la inceput scad veniturile pentru publisheri dar e posibil ca sa intre mai multi bani in reteaua de parteneri Adwords tocmai pentru ca va creste increderea in traficul generat de siturile partenere.

    Cine a studiat putin modalitatea de a face reclama prin Adwords stie ca acum toti te sfatuiesc sa nu iti faci reclama decat in cadrul cautarilor si sa dezactivezi reteaua de situri partenere pentru ca traficul generat e mai de slaba calitate.
    Vremea Cluj ido. Meteo Ploiești pentru 15 zile.

  6. #6
    Avatarul lui Cristi U
    Cristi U este deconectat Super Moderator
    Reputatie:
    53
    Data înscrierii
    26th January 2008
    Locaţie
    Oradea
    Vârstă
    37
    Posturi
    3.172
    Putere Rep
    53


    Implicit

    Or fi bune pe MFA-uri, unde va fi mai usor sa ajunga userul la reclama (de fapt e ca si cum i-ai arata doar reclama si atat ), insa pe un site decent, ar trebui un pret maaare, ca sa merite sa il spurci. Pt ca practic, cand intra la tine, tu ii servesti o reclama targetata, pe care le daca da click uita de tine.
    Mai dau cate-un sfat juridic aici, uneori chiar despre online. Nu-l rata! :) Vezi și sfaturi de nutritie.

  7. #7
    Avatarul lui Cristi T
    Cristi T este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    5th March 2009
    Vârstă
    36
    Posturi
    9
    Putere Rep
    0


    Implicit

    este intr-adevar o ideea buna insa nu stiu cati vor apela la aceasta varianta de publicitate atata timp cat reclamele la adsense sunt din ce in ce mai prost platite . gandul la plata pe click la o reclama de tip forex cat va fi platita :x sper sa iasa ceva frumos si sa fie platit cu adevarat decent pentru ca o astfel de reclama strica destul de mult prima impresie a unui vizitator care intra pentru prima data pe un site .

  8. #8
    Avatarul lui Marius Cristian
    Marius Cristian este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    53
    Data înscrierii
    14th January 2007
    Locaţie
    Bucuresti, Romania
    Posturi
    1.519
    Putere Rep
    53


    Implicit

    Au rezolvat-o de nu s-a mai putut. Studiati-va CTR si eCPM

  9. #9
    Avatarul lui Marius Cristian
    Marius Cristian este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    53
    Data înscrierii
    14th January 2007
    Locaţie
    Bucuresti, Romania
    Posturi
    1.519
    Putere Rep
    53


    Implicit

    Citat Postat în original de myamar Vezi Post
    Cine a studiat putin modalitatea de a face reclama prin Adwords stie ca acum toti te sfatuiesc sa nu iti faci reclama decat in cadrul cautarilor si sa dezactivezi reteaua de situri partenere pentru ca traficul generat e mai de slaba calitate.
    Exact, sau cel mult seteaza o suma mult mai mica ptr site-urile partenere. Cel putin eu asa fac.
    Asta e marea cauza ptr care multi se plang fiindca se plateste prost (bineinteles cumulat cu raportul cerere/oferta): "clientul" e dispus sa dea bani, dar nu sa arunce.

    Legat de increderea in site-urile partenere: e cam greu sa creasca atat timp nu controlezi pe ce site-uri ti se afiseaza reclama. Poate ca fiecare parpalac care isi click-uie site-ul sau sau isi roaga prietenii nu castiga mult, dar ptr client piederea se simte fiindca sunt multi.
    Ultima modificare făcută de Marius Cristian; 10th April 2009 la 13:37.

  10. #10
    Avatarul lui Nosfer
    Nosfer este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    36
    Data înscrierii
    7th July 2008
    Locaţie
    Sibiu
    Vârstă
    39
    Posturi
    1.196
    Putere Rep
    36


    Implicit

    1 impresie, 14 clickuri beton!

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •