Cum fi se pare partea de functionalitate si de SEO insite ?
http://www.anunturi360.ro .
Mersi.
http://adauga.anunturi360.ro/
1 - da-mi mie siteul daca este gratuit1 - acest site (anunturi360.ro) este gratuit
2 - inscrierea de mai multe ori aceluiasi
3 - anunturi360 nu poate fi trasa
4 - despre nouatile
5 - termenii si conditiile prezentate pot fi schimbate in orice moment fara nici o notificare
2 - a aceluiasi
3 - anunturi360 este de genul feminin, masculin sau neutru? :unsure:
4 - noutatile
5 - temeni si conditii sau regulament?
Cred ca ar trebui sa fii ceva mai atent.
2006 © anunturi360.ro este pozitionat cam aiurea.
Home - nu ar suna mai bine Prima pagina? Tot site-ul este doar in limba romana si "Home" asta se potriveste ca nuca-n perete.
Butonul de adaugare anunt ar trebui sa fie pus mai la vedere.
Ca sa-mi pot exprima o parere despre functionalitate cred ca ar trebui sa ai mai multe mesaje. Totusi, eu as pune link si pe 'imobiliare', 'terenuri' din "imobiliare » terenuri » vand teren".
Site-ul arata ca un curcubeu, dar mie imi placeOricum, nu prea am ochi critic pentru design. Ca dovada sta si site-ul meu :p
La partea de optimizare cred ca te pricepi mai bine decat mine.
Sa ai spor cu el!
PS: Nu am putut sa nu remarc Padurile din sectiunea de Imobiliare.![]()
Design:
Destul de OK, light, fara o gramada de imagini inutile in pagina.
Subcategoriile sunt fisate in dreapta, numai dupa ce intri intr-o categorie. Nu le-am observat din prima.
Optimizare:
Buna optimizarea, cu mod_rewrite presupun.
Interesanta ideea de a folosi subdomeniu pentru adaugare anunturi.
Vezi cu "Home" ce faci, poate e mai bine "Anunturi"
Functionalitate:
Nu am adaugat un anunt sa vad adaugarea cum merge. Anunturile pot cotine si imagini? Se poate alege perioada de valabilitate? Daca se cere o adresa de e-mail se face verificarea acesteia? Eventual userul primeste vre-ul link pe e-mail cu care sa-si poata sterge / modifica / prelungi perioada anuntului?
Host:
S-a incarcat rapid, insa la prima accesare a site-ului a dat "Cannot find server".
Succes cu site-ul!
N-am vazut greselile
Iti multumesc pentru sesizare!
Va multumesc pentru review.
Voi tine cont de ele si va voi raspunde in seara asta.
La cate site-uri de anunturi sunt pe net, e greu sa ai succes cu el. Ar trebui sa te gandesti sa oferi ceva nou, sau sa creezi un design placut pentru acesta. Designul din prezent nu are nimica prea special.
Boingeanu Ben
Eu am o amarata de sectiune de anunturi pe site-ul meu (anunturi orientate pentru piata buzoiana) si tot se trezesc unii si posteaza anunturi pentru bucuresti, oradea sau mai stiu eu ce orase. Sunt in general anunturi de prestari servicii. Concluzia: Site-urile deja existente nu le ajung.
In functie de mediatizare si rank cred ca va avea destul succes.
"Subcategoriile sunt fisate in dreapta, numai dupa ce intri intr-o categorie. Nu le-am observat din prima." este valabil si pentru minte
<div class='quotetop'>QUOTE(Stelian @ Apr 6 2006, 04:05 PM) Quoted post</div><div class='quotemain'>
OMG. Acum am observat. :o
Nu ai motor de cautare.
[/QUOTE]
il am, dar nu i-am dat inca drumulsunt prea putine anunturi :p
<div class='quotetop'>QUOTE(ben @ Apr 6 2006, 04:47 PM) Quoted post</div><div class='quotemain'>
La cate site-uri de anunturi sunt pe net, e greu sa ai succes cu el. Ar trebui sa te gandesti sa oferi ceva nou, sau sa creezi un design placut pentru acesta. Designul din prezent nu are nimica prea special.
[/QUOTE]
Este adevarat, sunt multe, dar consider ca este loc pentru toata lumea, si in functie de cat de bine o sa fie promovat va avea si succesul cuvenit.
<div class='quotetop'>QUOTE(Stelian @ Apr 6 2006, 03:09 PM) Quoted post</div><div class='quotemain'>
http://adauga.anunturi360.ro/
1 - da-mi mie siteul daca este gratuit
2 - a aceluiasi
3 - anunturi360 este de genul feminin, masculin sau neutru? :unsure:
4 - noutatile
5 - temeni si conditii sau regulament?
Cred ca ar trebui sa fii ceva mai atent.
[/QUOTE]
Corectate ;-) Multumesc!
<div class='quotetop'>QUOTE(Stelian @ Apr 6 2006, 03:09 PM) Quoted post</div><div class='quotemain'>
Home - nu ar suna mai bine Prima pagina? Tot site-ul este doar in limba romana si "Home" asta se potriveste ca nuca-n perete.
[/QUOTE]
Acum este pus cum trebuie
<div class='quotetop'>QUOTE(Stelian @ Apr 6 2006, 03:09 PM) Quoted post</div><div class='quotemain'>
Butonul de adaugare anunt ar trebui sa fie pus mai la vedere.
Ca sa-mi pot exprima o parere despre functionalitate cred ca ar trebui sa ai mai multe mesaje. Totusi, eu as pune link si pe 'imobiliare', 'terenuri' din "imobiliare » terenuri » vand teren".
[/QUOTE]
L-am mai pus intr-un loc, in dreapta acolo unde apar si subcategoriile.
subcategoriile acum apar si in partea dreapta, la vizualizarea fiecarui anunt.
<div class='quotetop'>QUOTE(Stelian @ Apr 6 2006, 03:09 PM) Quoted post</div><div class='quotemain'>
Site-ul arata ca un curcubeu, dar mie imi placeOricum, nu prea am ochi critic pentru design. Ca dovada sta si site-ul meu :p
[/QUOTE]
Eu am cerut mai putin o parere despre design, ci mai mult pe cat de usor se poate citi un anunt, si daca este facil, si sa nu stea omu sa caute sa dea click pe categoria/subcategoria dorita.
<div class='quotetop'>QUOTE(Stelian @ Apr 6 2006, 03:09 PM) Quoted post</div><div class='quotemain'>
La partea de optimizare cred ca te pricepi mai bine decat mine.
[/QUOTE]
Ramane de vazutEste posibil sa ma pricep mai bine...sau mai putin decat tine. Cel mai bine ar fi sa schimbam idei si sa vedem la ce concluzie se va ajunge. Si daca punem mai multe idei la un loc sa iasa ceva mai bun.
<div class='quotetop'>QUOTE(Stelian @ Apr 6 2006, 03:09 PM) Quoted post</div><div class='quotemain'>
Sa ai spor cu el!
[/QUOTE]
Sa fie!
<div class='quotetop'>QUOTE(Stelian @ Apr 6 2006, 03:09 PM) Quoted post</div><div class='quotemain'>
PS: Nu am putut sa nu remarc Padurile din sectiunea de Imobiliare.
[/QUOTE]
Daca omu vrea sa isi vanda padurea ;-) Ce ai cu el ? :p
p.s.Vad ca deja prima pagina apare-n google
]Postat în original de Stelian @ Apr 6 2006, 06:23 PM) [post=13063
...
"Subcategoriile sunt fisate in dreapta, numai dupa ce intri intr-o categorie. Nu le-am observat din prima." este valabil si pentru minte
[/QUOTE]
Stelian, poti sa detaliezi?
Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)