Pagina 1 din 5 123 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 49

Subiect: Anunturi360.ro

  1. #1
    Avatarul lui FireEyes
    FireEyes este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    40
    Data înscrierii
    22nd October 2005
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    962
    Putere Rep
    40


    Implicit

    Cum fi se pare partea de functionalitate si de SEO insite ?

    http://www.anunturi360.ro .

    Mersi.
    Radio live | Taxi
    text ce tine loc de imagine ;)

  2. #2
    Avatarul lui Stelian
    Stelian este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    38
    Data înscrierii
    6th February 2006
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    43
    Posturi
    331
    Putere Rep
    38


    Implicit

    http://adauga.anunturi360.ro/
    1 - acest site (anunturi360.ro) este gratuit
    2 - inscrierea de mai multe ori aceluiasi
    3 - anunturi360 nu poate fi trasa
    4 - despre nouatile
    5 - termenii si conditiile prezentate pot fi schimbate in orice moment fara nici o notificare
    1 - da-mi mie siteul daca este gratuit
    2 - a aceluiasi
    3 - anunturi360 este de genul feminin, masculin sau neutru? :unsure:
    4 - noutatile
    5 - temeni si conditii sau regulament?

    Cred ca ar trebui sa fii ceva mai atent.

    2006 © anunturi360.ro este pozitionat cam aiurea.
    Home - nu ar suna mai bine Prima pagina? Tot site-ul este doar in limba romana si "Home" asta se potriveste ca nuca-n perete.

    Butonul de adaugare anunt ar trebui sa fie pus mai la vedere.

    Ca sa-mi pot exprima o parere despre functionalitate cred ca ar trebui sa ai mai multe mesaje. Totusi, eu as pune link si pe 'imobiliare', 'terenuri' din "imobiliare » terenuri » vand teren".

    Site-ul arata ca un curcubeu, dar mie imi place Oricum, nu prea am ochi critic pentru design. Ca dovada sta si site-ul meu :p
    La partea de optimizare cred ca te pricepi mai bine decat mine.

    Sa ai spor cu el!

    PS: Nu am putut sa nu remarc Padurile din sectiunea de Imobiliare.

  3. #3
    Avatarul lui c_n_m
    c_n_m este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    41
    Data înscrierii
    25th February 2006
    Locaţie
    București / Ilfov
    Vârstă
    54
    Posturi
    622
    Putere Rep
    41


    Implicit

    Design:
    Destul de OK, light, fara o gramada de imagini inutile in pagina.
    Subcategoriile sunt fisate in dreapta, numai dupa ce intri intr-o categorie. Nu le-am observat din prima.

    Optimizare:
    Buna optimizarea, cu mod_rewrite presupun.
    Interesanta ideea de a folosi subdomeniu pentru adaugare anunturi.
    Vezi cu "Home" ce faci, poate e mai bine "Anunturi"

    Functionalitate:
    Nu am adaugat un anunt sa vad adaugarea cum merge. Anunturile pot cotine si imagini? Se poate alege perioada de valabilitate? Daca se cere o adresa de e-mail se face verificarea acesteia? Eventual userul primeste vre-ul link pe e-mail cu care sa-si poata sterge / modifica / prelungi perioada anuntului?

    Host:
    S-a incarcat rapid, insa la prima accesare a site-ului a dat "Cannot find server".

    Succes cu site-ul!

  4. #4
    Avatarul lui FireEyes
    FireEyes este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    40
    Data înscrierii
    22nd October 2005
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    962
    Putere Rep
    40


    Implicit

    N-am vazut greselile
    Iti multumesc pentru sesizare!
    Va multumesc pentru review.
    Voi tine cont de ele si va voi raspunde in seara asta.
    Radio live | Taxi
    text ce tine loc de imagine ;)

  5. #5
    Avatarul lui Stelian
    Stelian este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    38
    Data înscrierii
    6th February 2006
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    43
    Posturi
    331
    Putere Rep
    38


    Implicit

    OMG. Acum am observat. :o

    Nu ai motor de cautare.

  6. #6
    Avatarul lui Ben Boingeanu
    Ben Boingeanu este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    47
    Data înscrierii
    12th July 2004
    Locaţie
    Suceava
    Posturi
    1.722
    Putere Rep
    47


    Implicit

    La cate site-uri de anunturi sunt pe net, e greu sa ai succes cu el. Ar trebui sa te gandesti sa oferi ceva nou, sau sa creezi un design placut pentru acesta. Designul din prezent nu are nimica prea special.
    Boingeanu Ben

  7. #7
    Avatarul lui Stelian
    Stelian este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    38
    Data înscrierii
    6th February 2006
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    43
    Posturi
    331
    Putere Rep
    38


    Implicit

    Eu am o amarata de sectiune de anunturi pe site-ul meu (anunturi orientate pentru piata buzoiana) si tot se trezesc unii si posteaza anunturi pentru bucuresti, oradea sau mai stiu eu ce orase. Sunt in general anunturi de prestari servicii. Concluzia: Site-urile deja existente nu le ajung .
    In functie de mediatizare si rank cred ca va avea destul succes.

    "Subcategoriile sunt fisate in dreapta, numai dupa ce intri intr-o categorie. Nu le-am observat din prima." este valabil si pentru minte

  8. #8
    Avatarul lui FireEyes
    FireEyes este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    40
    Data înscrierii
    22nd October 2005
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    962
    Putere Rep
    40


    Implicit

    <div class='quotetop'>QUOTE(Stelian &#064; Apr 6 2006, 04&#58;05 PM) Quoted post</div><div class='quotemain'>
    OMG. Acum am observat. :o

    Nu ai motor de cautare.
    [/QUOTE]

    il am, dar nu i-am dat inca drumul sunt prea putine anunturi :p


    <div class='quotetop'>QUOTE(ben &#064; Apr 6 2006, 04&#58;47 PM) Quoted post</div><div class='quotemain'>
    La cate site-uri de anunturi sunt pe net, e greu sa ai succes cu el. Ar trebui sa te gandesti sa oferi ceva nou, sau sa creezi un design placut pentru acesta. Designul din prezent nu are nimica prea special.
    [/QUOTE]

    Este adevarat, sunt multe, dar consider ca este loc pentru toata lumea, si in functie de cat de bine o sa fie promovat va avea si succesul cuvenit.
    Radio live | Taxi
    text ce tine loc de imagine ;)

  9. #9
    Avatarul lui FireEyes
    FireEyes este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    40
    Data înscrierii
    22nd October 2005
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    962
    Putere Rep
    40


    Implicit

    <div class='quotetop'>QUOTE(Stelian &#064; Apr 6 2006, 03&#58;09 PM) Quoted post</div><div class='quotemain'>
    http://adauga.anunturi360.ro/

    1 - da-mi mie siteul daca este gratuit
    2 - a aceluiasi
    3 - anunturi360 este de genul feminin, masculin sau neutru? :unsure:
    4 - noutatile
    5 - temeni si conditii sau regulament?

    Cred ca ar trebui sa fii ceva mai atent.


    [/QUOTE]

    Corectate ;-) Multumesc&#33;

    <div class='quotetop'>QUOTE(Stelian &#064; Apr 6 2006, 03&#58;09 PM) Quoted post</div><div class='quotemain'>
    Home - nu ar suna mai bine Prima pagina? Tot site-ul este doar in limba romana si "Home" asta se potriveste ca nuca-n perete.
    [/QUOTE]

    Acum este pus cum trebuie

    <div class='quotetop'>QUOTE(Stelian &#064; Apr 6 2006, 03&#58;09 PM) Quoted post</div><div class='quotemain'>
    Butonul de adaugare anunt ar trebui sa fie pus mai la vedere.

    Ca sa-mi pot exprima o parere despre functionalitate cred ca ar trebui sa ai mai multe mesaje. Totusi, eu as pune link si pe &#39;imobiliare&#39;, &#39;terenuri&#39; din "imobiliare » terenuri » vand teren".
    [/QUOTE]

    L-am mai pus intr-un loc, in dreapta acolo unde apar si subcategoriile.
    subcategoriile acum apar si in partea dreapta, la vizualizarea fiecarui anunt.

    <div class='quotetop'>QUOTE(Stelian &#064; Apr 6 2006, 03&#58;09 PM) Quoted post</div><div class='quotemain'>
    Site-ul arata ca un curcubeu, dar mie imi place Oricum, nu prea am ochi critic pentru design. Ca dovada sta si site-ul meu :p
    [/QUOTE]

    Eu am cerut mai putin o parere despre design, ci mai mult pe cat de usor se poate citi un anunt, si daca este facil, si sa nu stea omu sa caute sa dea click pe categoria/subcategoria dorita.

    <div class='quotetop'>QUOTE(Stelian &#064; Apr 6 2006, 03&#58;09 PM) Quoted post</div><div class='quotemain'>
    La partea de optimizare cred ca te pricepi mai bine decat mine.
    [/QUOTE]
    Ramane de vazut Este posibil sa ma pricep mai bine...sau mai putin decat tine. Cel mai bine ar fi sa schimbam idei si sa vedem la ce concluzie se va ajunge. Si daca punem mai multe idei la un loc sa iasa ceva mai bun.

    <div class='quotetop'>QUOTE(Stelian &#064; Apr 6 2006, 03&#58;09 PM) Quoted post</div><div class='quotemain'>
    Sa ai spor cu el&#33;
    [/QUOTE]
    Sa fie&#33;

    <div class='quotetop'>QUOTE(Stelian &#064; Apr 6 2006, 03&#58;09 PM) Quoted post</div><div class='quotemain'>
    PS: Nu am putut sa nu remarc Padurile din sectiunea de Imobiliare.
    [/QUOTE]
    Daca omu vrea sa isi vanda padurea ;-) Ce ai cu el ? :p

    p.s.Vad ca deja prima pagina apare-n google
    Radio live | Taxi
    text ce tine loc de imagine ;)

  10. #10
    Avatarul lui c_n_m
    c_n_m este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    41
    Data înscrierii
    25th February 2006
    Locaţie
    București / Ilfov
    Vârstă
    54
    Posturi
    622
    Putere Rep
    41


    Implicit

    Citat Postat în original de Stelian &#064; Apr 6 2006, 06&#58;23 PM) [post=13063
    Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
    ...
    "Subcategoriile sunt fisate in dreapta, numai dupa ce intri intr-o categorie. Nu le-am observat din prima." este valabil si pentru minte
    ]
    ...
    "Subcategoriile sunt fisate in dreapta, numai dupa ce intri intr-o categorie. Nu le-am observat din prima." este valabil si pentru minte
    [/QUOTE]

    Stelian, poti sa detaliezi?

Pagina 1 din 5 123 ... UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •