1) Nu va fi vorba de "momentul cand vreau domeniul inapoi" ci de urmatorul fapt: in momentul in care siteul produce indeajuns incat sa-si plateasca existenta (hostingul in acest caz, diverse taxe in cazul scripturilor platite sau ecommerce) nu mi se mai pare just ca eu sa-l sustin.
Putem stabili de la inceput si de comun acord o impartire a profitului (media este 25% eu - 75% ei).
Cred totusi ca cel mai bun nume pentru oferta mea este "inchiriere domenii".
2) Hostingul e deja platit si sta degeaba
3) Poti semna f simplu contracte de publicitate deoarece pot trece si numele tau la whois-ul domeniului.
4) Intr-un fel ai dreptate. Asa este, poti cumpara un domeniu cu 12$ si hosting cu 5$ insa eu nu ofer unul ci un intreg portofoliu ce poate ajunge pana la 500 de domenii.
Nu stiu cati dintre colegii nostrii de pe forum isi pot permite o asemenea investitie.



Răspunde cu citat