se pune si povestea primului milion de lei vechi?
Versiune printabilă
se pune si povestea primului milion de lei vechi?
Ok, primul milion de euro l-am facut la indicatiile lui "Kidu" (nu stiu daca il mai tineti minte):
- am pus un buton de "donate" pe cel mai smecher site al meu si am inceput sa-l promovez pe cuvantul cheie "cedez un milion de euro"
- am bagat vreo 2 serii de cate 40 articole (minim 500 cuv. buc) in directoare de articole
- am inscris in vreo 420 de directoare
- am bagat si vreo 200 de comentarii pentru diversitate
Apoi am asteptat si in 60 de zile am ajuns pe primul loc dupa keyword-ul urmarit, iar atunci am primit mesaj de la Paypal ca am depasit limita contului. Initial nu am realizat ce se intampla si cand am ajuns la bancomat sa-mi scot si eu niste bani pentru un suc, am bagat cardul si banii au inceput sa curga (va jur ca erau numai euroi), n-am mai vazut in viata mea asa ceva. A trebuit sa dau o fuga pana la un magazin sa cumpar cateva pungi sa pot lua banii cu mine acasa.
Dar povestea e departe de a se fi terminat fericit pentru ca la cateva zile am primit un telefon de la acest "Kidu" care imi spune ca sa ne intalnim sa-i dau banii inapoi ca cica a apasat din greseala pe butonul de "donate" sa vada daca e functional, dar a realizat asta abia la cateva zile ca cica banii astia ii tinea doar pentru seminte. Unde mai punem ca mi-a cerut dobanda si cum nu am avut cum sa-i dau am ajuns rau de tot (a se vedea clipul cu mine din celebrul topic cu "postez pentru un prieten").
Eo poveste trista pe care simteam nevoia sa o impartasesc cu toata lumea chiar daca voi primi din nou amenintarile de rigoare.
La naiba cu milionul vostru.. iata cum am facut eu prima suta de miliarde de dolari: am cumparat-o de la un colectionar cu 4 lei.
http://i.imgur.com/SPYIfGC.jpg
O vand acum cu doar 1 milion de lei, daca e cineva interesat, astept PM.
Eu primul milion de euro l-am facut schimband 1293496.4850 de dolari in euro .
Am aflat ce a facut Dan cu milionul de euro.
a declarat Dan pentru Seopedia.ro. El a precizat ca un astfel de telefon este estimat la un milion de euro dar ca valoarea sa este, de fapt, greu de precizat fiind, cu alte cuvinte "nepretuit".
http://image.stirileprotv.ro/media/i...3/61288009.jpg
http://image.stirileprotv.ro/media/i...3/61288010.jpg
se pare ca numai baietii fac milioane de euro. la mine s-a blocat matrita:)) a scuipat hartia si mi-a transmis sa nu mai visez la cai verzi pe pereti, cred ca o sa vand matrita pe un milion de euro cu tot cu licenta. ofera cineva un milion de euro?ca sa fiu si eu prima fata cu un milion de euro