Eu m-am jucat cu majoritatea telefoanelor cu Android de pe piata. In special cu cele din categoria asta de pret sau mai scumpe. Am fost foarte dezamagit de LG si de samsungurile care nu fac parte din clasa S. Totusi nu recomand nici Galaxy S sau S advance.

La 1000-1200 cred ca poti gasi un Galaxy S2 ( 4.3", dual core, 1GB ram ) pe okazii sigilat sau poate un SH in stare excelenta. Tot in jurul pretului asta, poate putin mai sus, gasesti Galaxy Nexus ( 4.65", dual core, 1GB RAM ).

Avantajul lui Galaxy Nexus e ca are Android stock ( adica produs direct de Google ) si are acces la orice update instant. In plus il poti roota si instala orice vrei pe el fara sa-si piarda garantia.

P.S. Vand eu Galaxy Note SH in stare buna, daca te intereseaza