Citat Postat în original de Dragos Bunea Vezi Post
Cu riscul sa deranjez, desi nu-mi doresc acest lucru, am o nelamurire cu privire la cei care vand site-uri. De ce de fiecare data se incearca vanzarea de "potential" si nu site-ul asa cum e acum in momentul de fata. Mi se pare un lucru de bun simt sa vinzi ceea ce ai si nu ceea ce ai putea avea "daca...bla bla".
E, nu-i chiar asa, pentru ca si tu care cumperi te gandesti daca site-ul ala are sau nu un viitor. Cand s-a lansat Google nu a mers pe profit din prima, doar anumiti investitori i-au sesizat potentialul si au investit in el, altii au zis ca si tine acuma, de ce sa investesc in ceva care nu produce bani acum? Dar sunt convins ca stiai lucrurile astea si fara sa ti le spun eu.

Scuze de offtopic.