Rezultate 1 la 10 din 24

Subiect: pareri joc browser based

Afișare hibrid

  1. #1
    Avatarul lui George Ginghina
    George Ginghina este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    34
    Data înscrierii
    5th November 2010
    Locaţie
    Bucuresti, Romania
    Vârstă
    32
    Posturi
    823
    Putere Rep
    34


    Implicit

    @valx90 - am sa te intreb o chestie: Ai jucat vreodata TheCrims? Deci literalmente, este cel mai genial joc browser based pe care l-am jucat, ever. Incearca sa te inspiri de la ei cand vine vorba de aranjarea in pagina, etc. Scriptul este destul de saracacios, drept pentru care iti sugerez sa iti pui mintea la contributie si sa te apuci sa faci ceva si mai bun, daca vrei sa mearga.

    De design clar ai nevoie. Eu unul, as mai adauga la caracteristicile masinilor Top Speed. In functie de aceste caracteristici, as face mai multe tipuri de curse: Classic, Drag, Burnout, etc. iar la Drag ar castiga masinile care ar avea Acceleration mai mare, la classic cele cu Top Speed mai mare, si asa mai departe. De asemenea, nu cred ca ai voie sa folosesti branduri de masini de genul BMW, Mercedes, din cauza drepturilor de autor, deci iti recomand sa iti iei un designer bun, care sa iti faca cateva masini si pe care sa le numesti tu cum crezi de cuviinta. Cel care ti-a facut aceste masini pe care le ai deja, e ok, insa se poate si mai bine.

    De asemenea, ai mai putea adauga niste functii care sa imbunatateasca calitatile masinilor. Roti stiu eu de care, Sasiu cine stie ce firma si asa mai departe.

    Insa la momentul acesta, te sfatuiesc sa lucrezi cat se poate de mult la design. Altfel, nu-i dau multe sanse jocului.
    Digital Performance Specialist - realizez campanii de FB, IG, Google si YouTube Ads.
    Ah, ma mai ocup si cu grafica photo si video. Pentru colaborari ma puteti contacta aici.

  2. #2
    Avatarul lui valx90
    valx90 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    29
    Data înscrierii
    30th November 2010
    Vârstă
    33
    Posturi
    84
    Putere Rep
    29


    Implicit

    Citat Postat în original de George Ginghina Vezi Post
    @valx90 - am sa te intreb o chestie: Ai jucat vreodata TheCrims? Deci literalmente, este cel mai genial joc browser based pe care l-am jucat, ever. Incearca sa te inspiri de la ei cand vine vorba de aranjarea in pagina, etc. Scriptul este destul de saracacios, drept pentru care iti sugerez sa iti pui mintea la contributie si sa te apuci sa faci ceva si mai bun, daca vrei sa mearga.

    De design clar ai nevoie. Eu unul, as mai adauga la caracteristicile masinilor Top Speed. In functie de aceste caracteristici, as face mai multe tipuri de curse: Classic, Drag, Burnout, etc. iar la Drag ar castiga masinile care ar avea Acceleration mai mare, la classic cele cu Top Speed mai mare, si asa mai departe. De asemenea, nu cred ca ai voie sa folosesti branduri de masini de genul BMW, Mercedes, din cauza drepturilor de autor, deci iti recomand sa iti iei un designer bun, care sa iti faca cateva masini si pe care sa le numesti tu cum crezi de cuviinta. Cel care ti-a facut aceste masini pe care le ai deja, e ok, insa se poate si mai bine.

    De asemenea, ai mai putea adauga niste functii care sa imbunatateasca calitatile masinilor. Roti stiu eu de care, Sasiu cine stie ce firma si asa mai departe.

    Insa la momentul acesta, te sfatuiesc sa lucrezi cat se poate de mult la design. Altfel, nu-i dau multe sanse jocului.
    Multumesc pentru raspuns. Top speed exista deja (viteza maxima).
    O sa incerc sa ma ocup de design si sa adaug mai multe tipuri de curse.

    LE: Inca ceva: stie cineva un template (de preferat free) care s-ar potrivi?
    Ultima modificare făcută de valx90; 28th January 2011 la 20:58.

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Script de joc Browser Based
    De Hyuga în forumul Continut web
    Răspunsuri: 8
    Ultimul Post: 27th December 2010, 21:12
  2. Vand joc browser based foarte complex, facut de mine
    De AndyM în forumul Continut web
    Răspunsuri: 5
    Ultimul Post: 22nd June 2010, 22:02
  3. Metoda de promovare pentru joc browser based
    De AndyM în forumul Metode de promovare, Analiza trafic.
    Răspunsuri: 8
    Ultimul Post: 13th June 2009, 11:10
  4. pareri, cat mai multe pareri despre director web
    De odiv în forumul Studii de caz
    Răspunsuri: 6
    Ultimul Post: 13th October 2008, 10:14
  5. Vand linkuri pe site cu joc browser based
    De Fabius în forumul Link-uri/Bannere
    Răspunsuri: 3
    Ultimul Post: 9th June 2008, 06:42

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •