poti sa folosesti cum vrei tu, dar situatia va sta asa:
daca folosesti domenii www.site.com/blog1, nu e nevoie sa le promovezi individual, e indeajuns sa promovezi domeniul cu keywordurile respective, iar domenii sunt considerate acelasi site.
daca folosesti subdomenii, Google le considera situri individuale si le va trata ca atare, deci trebuie promovate individual.
Acum, sfatul meu e, daca doresti sa faci niste sectiuni ale aceeasi nishe cu acele domenii, e ok sa folosesti domenii. Daca o sa abordezi nishe diferite si vrei ca acele bloguri/sectiuni sa rankeze individual, subdomenii.

