Rezultate 1 la 2 din 2

Subiect: Google si robots.txt

  1. #1
    Avatarul lui NetraKID
    NetraKID este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    23rd November 2006
    Vârstă
    33
    Posturi
    16
    Putere Rep
    0


    Implicit Google si robots.txt

    Am si eu o problema, nu o pot numi tocmai problema e mai mult o intrebare. Daca ma gandesc mai bine e o problema . Pana acum 4 zile am restrictionat acesul botilor in robots.txt pana am urcat siteul si l-am "aranjat". Problema e ca au trecut 4 zile si google bot-ul nu a mai downloadat noul robots.txt care l-am urcat pe data de 3, Feb 2008. In webmaster tools scrie ca ultima data a fost downloadat pe data de 2, Feb 2008 dar tot in webmaster tools zice ca
    Pages from your site are included in Google's index. See Index stats. [?]
    Pages in your Sitemap(s) are included in Google's index. See Sitemaps overview.
    cu toate ca eu nu apar cu nimic in google asta e de 2 zile . Intrebarea e cum as putea sa atentionez google botul ca robots.txt a fost schimbat? se poate din sitemaps ? stie cineva la ce perioada de timp googlebotul inspecteaza robots.txt ?
    Ultima modificare făcută de NetraKID; 6th February 2008 la 18:16.

  2. #2
    Avatarul lui Seinfeld
    Seinfeld este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    35
    Data înscrierii
    20th May 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    42
    Posturi
    863
    Putere Rep
    35


    Implicit

    Mergi in webmaster tools la analyze robots.txt si exista acolo o chestie cu care poti verifica daca totul e in regula cu robots.txt si daca ii este permis accesul robotului de la google pe site(asta daca vrei sa fii 100% ca totul e OK cu robots.txt).
    In rest nu trebuie sa te ingrijorezi, datele care apar pe webmaster tools nu sunt "live" , de obicei dureaza cateva zile pana cand se updateaza si in general datele care sunt afisate acolo sunt putin in urma fata de ceea ce este in realitate. Daca totul e bine o sa apari si pe google in curand
    Vă mai aduceți aminte de jocurile copilăriei ?

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Despre Robots.txt
    De shurub în forumul Google
    Răspunsuri: 63
    Ultimul Post: 9th March 2015, 02:11
  2. Sintaxa robots.txt?
    De vivaldi în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 13
    Ultimul Post: 23rd February 2010, 11:11
  3. Intrebare Robots.txt Allow
    De Tudi în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 6
    Ultimul Post: 12th May 2009, 09:36
  4. robots.txt
    De cris în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 1
    Ultimul Post: 5th August 2007, 20:08
  5. robots.txt
    De brahma în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 31st July 2005, 00:25

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •