Pagina 495 din 577 PrimulPrimul ... 395445485493494495496497505545 ... UltimulUltimul
Rezultate 4.941 la 4.950 din 5770

Subiect: 2parale, afiliatii si marketingul afiliat

  1. #4941
    Avatarul lui dangerboy
    dangerboy este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    26th March 2013
    Posturi
    8
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Cred ca la mine este prima incercare, primul esec. Am trimis 530 de click-uri din reclame pe facebook si am 0 vanzari. Asa e de obicei?

  2. #4942
    Avatarul lui Serban Cristian
    Serban Cristian este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    80
    Data înscrierii
    1st November 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    47
    Posturi
    4.328
    Putere Rep
    80


    Implicit

    stai sa mi iau globul de cristal si iti zic. eu stiu la ce ai facut reclama si mai ales catre cine?

  3. #4943
    Avatarul lui Octav
    Octav este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    37
    Data înscrierii
    19th March 2013
    Posturi
    324
    Putere Rep
    37


    Implicit

    Citat Postat în original de dangerboy Vezi Post
    Cred ca la mine este prima incercare, primul esec. Am trimis 530 de click-uri din reclame pe facebook si am 0 vanzari. Asa e de obicei?
    530 de clickuri nu inseamna prea mult... e insuficient pentru a trage o concluzie.

  4. #4944
    Avatarul lui dangerboy
    dangerboy este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    26th March 2013
    Posturi
    8
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Am facut reclama targetata pe fashion, fiecare separata pe cate o micronisa. Originals, Kurtamnns si depurtat

  5. #4945
    Avatarul lui dangerboy
    dangerboy este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    26th March 2013
    Posturi
    8
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Stiu ca nu inseamna prea mult, dar ma asteptam macar la primul meu comision

  6. #4946
    Avatarul lui Catalin Cerga
    Catalin Cerga este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    41
    Data înscrierii
    5th April 2013
    Locaţie
    Craiova
    Posturi
    1.034
    Putere Rep
    41


    Implicit

    Citat Postat în original de dangerboy Vezi Post
    Cred ca la mine este prima incercare, primul esec. Am trimis 530 de click-uri din reclame pe facebook si am 0 vanzari. Asa e de obicei?
    Vezi si cum le targetezi, daca faci TinaR ideal e sa fie femei cu putere de cumparare, barbatii si fetitele de 15 ani de exemplu nu cumpara rochite.

    Grija si la poza si mesaj, daca sunt mai interesante decat trebuie atragi clickuri doar pentru ca starnesti curiozitatea. Evita sloganele can-can "nu stii ce preturi au" "ghici ce pret au" "vezi ce pret au", care instiga la click fie si din pura curiozitate. Clickul din curiozitate e cost, nu investitie. (sau daca faci asa ceva fa CPM nu CPC)
    Albert Einstein. Sa am si eu ceva inteligent in semnatura.

  7. #4947
    Avatarul lui dangerboy
    dangerboy este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    26th March 2013
    Posturi
    8
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Citat Postat în original de Catalin Cerga Vezi Post
    Vezi si cum le targetezi, daca faci TinaR ideal e sa fie femei cu putere de cumparare, barbatii si fetitele de 15 ani de exemplu nu cumpara rochite.

    Grija si la poza si mesaj, daca sunt mai interesante decat trebuie atragi clickuri doar pentru ca starnesti curiozitatea. Evita sloganele can-can "nu stii ce preturi au" "ghici ce pret au" "vezi ce pret au", care instiga la click fie si din pura curiozitate. Clickul din curiozitate e cost, nu investitie.
    Multumesc pentru sfaturi, in mare parte le-am urmat. Oricum, scuze de deranj

  8. #4948
    Avatarul lui Serban Cristian
    Serban Cristian este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    80
    Data înscrierii
    1st November 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    47
    Posturi
    4.328
    Putere Rep
    80


    Implicit

    ptr azi nu e bine sa ai 0 la 530 clicks targhetat, au fost conversii mari. ca idee, nu merita sa promovezi produse ieftine, gen kurtman, vei avea un comision de 4-5 lei pentru care investeti, mai mult ca sigur mai mult

  9. #4949
    Avatarul lui LuKian
    LuKian este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    26
    Data înscrierii
    7th October 2010
    Locaţie
    Petrosani
    Vârstă
    38
    Posturi
    782
    Putere Rep
    26


    Implicit

    Citat Postat în original de dangerboy Vezi Post
    Cred ca la mine este prima incercare, primul esec. Am trimis 530 de click-uri din reclame pe facebook si am 0 vanzari. Asa e de obicei?

    Nu esti singurul, la fel si eu, am trimis 700 de click-uri din reclame pe facebook platite si reclame pe pagini cu "ceva" like-uri , si nimic 0 vanzari, la inceput am crezut ca se actualizeaza mai greu dar na .. era actualizat de mult. Sincer din 700 de click-uri sa nu ai macar o vanzare, iti da de gandit si de aceea personal nu imi place 2parale, pentru multe site-uri de fashion lume nici nu stiu ca exista si etc.. Acelasi numar de click-uri trimis l-am avut si saptamana trecuta spre eMag unde am avut peste 100 de comisioane , un castig frumusel pentru mine fara nicio experienta in afliere.

    Probabil au fost vanzarile slabe pentru ca si-au cheltuit bani saptamana trecuta si astazi la lidl , si persoanele care au cumparat ceva online azi "le-au" agatat afiliati vechii cu experienta
    Scriu prost gramatical.... dar totusi, fii pozitiv!

  10. #4950
    Avatarul lui Serban Cristian
    Serban Cristian este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    80
    Data înscrierii
    1st November 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    47
    Posturi
    4.328
    Putere Rep
    80


    Implicit

    Ceva? Ti as face un screenshot din cont dar mi e teama ca te deacurajez. Oricum, ai la dispozitie realtime sa vezi "ceva" comisioane

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •